www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

napaka na varilnem aparatu tig Iskravar 250 AC/DC

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mspik
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 13 Okt 2018 17:01
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 13, 2018 5:33 pm    Naslov sporočila:  napaka na varilnem aparatu tig Iskravar 250 AC/DC Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
sem se odločil da vprašam še tukaj saj ste tukaj načeloma strokovnjaki za take stvari, pa še podobne stare teme sem dobil pa sem se odločil da vas vprašam.
Kakšen dober mesec nazaj sem kupil aparat iskravar tig 250 AC/DC.
Aparat je bil zelo malo rabljen saj ga v firmi kjer so ga imeli niso znali uporabljati.
Ko sem ga pripeljal domov sem z njim varil po dc postopku inox je delal brez problema. Ko sem poizkusil se v nacinu AC sem lahko nekaš časa varil, ko pa sem hotel varjenje prekiniti nisem moral(varil sem v načinu 4t), plin je ves čas pihal iz gorilnika ter če si konico približal materjalu se je varjenje takoj pričelo (brez pritiska na gumb). Aparat sem dal popraviti, naj bi zamenjali glavno ploščo (tisto s stikali)
ko pa sem danes spet pričel variti s postopkom AC se mi je spet zgodilo podobno aparat je prenehal delovati s pištole piha plin a noče variti ko se približaš materjalu.
Ko sem kontaktiral servis so rekli da naj bi bila kriva pištola ki naj bi bila v stiku.
Moje vprašanje pa je če je to možno? Ali lahko gorilnik uniči ploščo? Kolega je sicer pomeril gumb na pištoli ta naj bi deloval OK. Oz ali je možno da bi bilo v bistvu lahko krivo kaj drugega za napako. Vem da je težko kar ugotoviti napako prek računalnika, ampak sem rekel da vprašam mogoče je pa že kdo imel podoben primer.
Zanima me tudi če bi lahko bil sam kriv da je aparat prenehal delovati?
Če bi bilo lahko narobe to da se kdaj pa kdaj s konico gorilnika zadaneš v materjal ki ga variš?

Prilagam še sliko aparata:
https://imgur.com/z8kQqgi
v naprej se zahvaljujem za odgovore
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group