www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Menjava ležajev pralnega stroja v slikah.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ZoranB
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Okt 2012 14:23
Prispevkov: 102
Aktiv.: 0.73
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2017 11:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno ali pa na žalost imaš prav. Nisem še dobil v roke stroja ki je še v garanciji. Starejši cca 5 do 9 let pa so imeli vsi stroji razen najvišjih dveh razredov enako iz dveh delov vijačeno plastično kad neglede na kilažo opranega perila ali števila obratov centrifuge. Pri "naprednejših evropskih proizvajalcih" je bila takšna praksa uveljavljena že pre časom. Mogoče lahko pričakujemo da se bo cena rabljenih strojev (z inox kadmi) z leti zvišala, ker bodo le ti krepko preživeli kasnejše generacije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2017 8:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rabljeni stroji naj bi imeli višjo ceno? Glede na to, da so novi stroji pod 200 €, dvomim, da boš za svoj stroj, ki se ga da popravit dobil vec. To so sanje prodajalcev, ki bi za svoj 10 let star stroj radi skoraj toliko, kot je bil, ko je bil nov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.67
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2017 3:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gorenjevi serije WA62xxx imajo plastična korita in ko poči je strošek menjave z vštetim delom 160-180€.

Lp.

_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ZoranB
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Okt 2012 14:23
Prispevkov: 102
Aktiv.: 0.73
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2017 8:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole je bilo mišljeno da bodo rabljeni stroji z inox kadjo bolj cenjeni in se jih ne bo za vsako "malenkost" menjavalo z novimi.
Lahko pa opišem svoj primer, ko sem 15 let star pralni stroj Gorenje WA1541S zamenjal zato ker sem rabil večjega ter funkcijo zakasnitve vklopa. V tej dobi sem samo enkrat zamenjal ležaje. Največkrat se je uporabljalo najvišje število (1500) obratov centrifuge. po 15 letih pridnega delovanja sem mu privoščil oddih in ga poslal na morje , kjer hvaležno še naprej opravlja svoje delo v zmanjšanem obsegu. "Novi" pralni stroj Gorenje WA64163 pred dvemi leti kupljen preko bolhe (100€) takrat star 6-7 let je več kot dostojen naslednik prejšnega. Največ se uporablja največje število obratov centrifuge (1600) zaradi naknadnega sušenja v sušilcu. Od takrat dela BP v zahtevnih razmerah (5 članska familija s tremi froci).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
domenz
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 08 Dec 2017 19:58
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2017 9:49 pm    Naslov sporočila:  Service / Parts Manual Odgovori s citatom

Ima kdo mogoče Service Manual za WA 121?
Sem klical na Gorenjepa pravijo, da je to njihov interni dokument in ga ne dajo, naj se pač potrudim in poizkusim če nočem serviserja... Sad
Sem pa našel tale Parts Manual / Katalog rezervnih delov, ki tudi pomaga s skico sestave (sicer za model WA1184)



gorenje_wa_1184_p665228.doc
 Opis:
Katalog rezervnih delov WA1184

Download
 Ime datoteke:  gorenje_wa_1184_p665228.doc
 Velikost datoteke:  549 KB
 Downloadano:  20 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RobiStrom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Mar 2015 22:00
Prispevkov: 209
Aktiv.: 1.89
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 5:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj je že bilo na forumu: link . Na https://elektrotanya.com sem pa našel samo shemo v cirilici.


gorenje_wa121_wa132_sch.gif
 Opis:
Gorenje wa121, wa132
 Velikost datoteke:  107.71 KB
 Pogledana:  25 krat

gorenje_wa121_wa132_sch.gif



_________________
LP Robi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
domenz
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 08 Dec 2017 19:58
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 05, 2018 9:40 pm    Naslov sporočila:  Re: Menjava ležajev pralnega stroja v slikah. Odgovori s citatom

TIBET je napisal/a:
Včeraj sem menjal ležaje, naredil par slik in dodal komentarje k slikam.


Hvala, je bilo v veliko pomoč!
Jermenico sem lepo snel s "pajsarjem".
Nisem dobil trikrakega "abcigerja" (z dvokrakim pa si nisem mogel pomagati) pa mi je prijatelj povedal, da gre čisto lepo tudi brez; vijak jermenice sem privil nazaj brez podložke, z eno roko držal nosilec (odvit - 6 vijakov) z drugo pa z malo macolo rahlo udarjal po osi (vijaku) in se je nosilec z ležaji lepo snel.
Med notranjim ležajem in semeringom je bil še tanek plastični distančnik, ki sem ga očistil in dal nazaj (narisan je tudi v priročniku v prejšnji moji objavi).
Zunanji ležaj (ob jermenici je enostavno potisniti noter, ker je plitvo.
Notranji ležaj (ob bobnu) je težje potisniti noter, ker je globje (zaradi semeringa).
Na poleno, malo debelejše kot 7 cm, sem narisal krog in ka toliko požagal, da sem dobil lep krog malo manjši od ležaja, a se je še vedno lepo naslonil na zunanji rob ležaja. Tako sem ga lahko lepo in varn onatolkel na svoje mesto.
Ko sem nazaj privil nosilec z novimi ležaji, se je boben nekje drgnil. Kar dobro sem se zafrkaval in celo obrnil nosilec v drug položaj, na koncu pa uspel boben spraviti v pravi položaj tako, da sem ga na notranji strani malo dvignil in "porukal".



1 - poleno s 7 cm krogom.jpg
 Opis:
1 - poleno s 7 cm krogom
 Velikost datoteke:  124.35 KB
 Pogledana:  3 krat

1 - poleno s 7 cm krogom.jpg



2 - snemanje nosilca (slikano sicer že z novimi ležaji).jpg
 Opis:
2 - snemanje nosilca (slikano sicer že z novimi ležaji)
 Velikost datoteke:  94.42 KB
 Pogledana:  2 krat

2 - snemanje nosilca (slikano sicer že z novimi ležaji).jpg



3 - poleno s krogom malo manjšim od ležaja.jpg
 Opis:
3 - poleno s krogom malo manjšim od ležaja
 Velikost datoteke:  88.13 KB
 Pogledana:  0 krat

3 - poleno s krogom malo manjšim od ležaja.jpg



4 - porezano poleno za varno nabijanje ležaja.jpg
 Opis:
4 - porezano poleno za varno nabijanje ležaja
 Velikost datoteke:  73.76 KB
 Pogledana:  1 krat

4 - porezano poleno za varno nabijanje ležaja.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2018 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi naš je po trinajstih letih postal glasnejši. Še dobro, da smo se takrat odločili za dražjo različico s kovinskim bobnom. Menjava original gorenje ležajev v solo izvedbi stane 28€. Menjava plastičnega bobna pa okrog 200€.
Hvala za napotke. Sam sem za namestitev ležajev uporabil odslužene original ležaje. Pri moji makini se odsluženi ležaji po katerih sem narahlo tolkel po zunanjam obodu in novega počasi stiskajo v ležišče ,ne zagozdijo ,ker je nosilec tako narejen.
Stroj že prede na 1400 obratih. Angel



20180129_162320.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.09 MB
 Pogledana:  3 krat

20180129_162320.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mitac
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 08 Maj 2018 15:36
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2018 3:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lepo opisano
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SomeOne1989
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 22 Sep 2018 10:18
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 22, 2018 10:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zelo lepo opisan postopek. Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jarc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Jan 2010 18:20
Prispevkov: 273
Aktiv.: 1.58
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 22, 2018 12:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kako teastirat takšen motor ?

motor je v menda bolj kot ne univerzalen, pravijo da je prisoten v nekaj znamkah, candy, hoover, baje celo gorenje.

imam samo oznako, ta trenutek ga ne morem slikati, ima pa 7 pinski priklop od tega dva rumena prideta na tahografski senzor



IMG_2662.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.87 MB
 Pogledana:  1 krat

IMG_2662.jpg



IMG_2660.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.94 MB
 Pogledana:  0 krat

IMG_2660.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jarc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Jan 2010 18:20
Prispevkov: 273
Aktiv.: 1.58
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 22, 2018 9:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

edit nowe slike


IMG_2714.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.02 MB
 Pogledana:  1 krat

IMG_2714.jpg



IMG_2663.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.83 MB
 Pogledana:  2 krat

IMG_2663.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Plesko23
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 14 Maj 2020 8:31
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 14, 2020 8:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odlično Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lipa
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Sep 2009 9:39
Prispevkov: 734
Aktiv.: 4.16
Kraj: Lipa Beltinci

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 15, 2020 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Menjava ležajev na zalepljeni kadi?
Nič lažjega!
Very Happy
https://www.youtube.com/watch?v=hIyurBW5uHM&t=1s

_________________
Lep pozdrav!
Boris Z.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.53
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 16, 2020 6:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem jih že menjal na par strojih. Jaz prežagam kad po "šivu" kjer je lepljena. Very Happy Je pa problem za nekatere ker se ne dobi original semeringa ker ni predvidena menjava ležajev ampak zamenjava cele kadi. Mr. Green

Lp Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 4 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group