www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Merilnik obratov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jože
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 23 Mar 2008 14:17
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2018 9:10 pm    Naslov sporočila:  Merilnik obratov Odgovori s citatom

Ali ima kdo merilec obratov VOLTCRAFT, ki omogoča brezkontaktno merjenje (z laserjem) in kontaktno z stožcem. Namreč v trgovini sem kupil merilec DT-30LK VOLTCRAFT. Brezkontaktna meritev je v redu, točna, medtem ko pri kontaktni meritvi z nastavkom stožec, kaže preveč, približno krat 2, kljub nastavitvi po navodilu. Pri CONRAD Slovenija so mi svetovali menjavo merilca.To smo tudi storili, vendar je meritev enaka kot prej. Tudi pri CONRADU so testirali vrnjeni merilec in enega iz zaloge pa niso ugotovila zakaj je razlika pri obeh meritvah. Bodo se pozanimali pri proizvajalcu oz. dobavitelju, vendar to bo trajalo. Zgleda, kot da ne delamo po navodilu oz. je pomanjkljivo napisano ali pa je težava z merilci. Kakšen nasvet!
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 27, 2018 12:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Merilnika nimam. Navodila so res "čudna".
Kolikor sem zasledil, ima tri različne nastavke (kolešček, konus,..).
Poglej na 6. strani navodil, 7. 8. in 9. postavko nastavkov. Če dobro pogledaš, se vsaj na sliki, med sabo razlikujejo v spodnjem delu, kjer so utori. Na postavki 7 je samo en utor, na 8. in 9. sta dva. Če ti utori slučajno predstavljajo merilno režo laserja, se lahko zaradi tega merilni rezultati razlikujejo za fakor 2.
Tako res lahko samo ugibam in sklepam, da merilni instrument res ni pravilno nastavljen.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 27, 2018 6:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker stvar ne deluje pravilno, gre za izdelek s stvarno napako. Sam se lahko odločiš ali ti ga bodo popravili, zamenjali z novim ali pa vrnili denar. Beri tole
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jože
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 23 Mar 2008 14:17
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 28, 2018 10:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No pa mi je uspelo. Merilec sedaj meri točno tudi pri kontaktnem merjenju. Ostale so še nejasnosti glede principa delovanja te meritve za razliko od brezkontaktne meritve, ki je v navodilu tudi opisana. No, važno je da dela. In problem! Zavedlo me je priloženo slovensko navodilo na veliko napisano na A4, pregledno a žal v ključni točki (IZVAJANJE MERITEV) narobe napisano, postopek sestave posameznih elementov. Žal sem šel navodila v ostlih jezikih preverjat šele ko sem že uspel priti do pravilne meritve.
Bom jih obvestil o napaki, če bodo vsaj popravili, jaz od njih itak nisem imal nobene pomoči, čeprav mi je iz tehnične podpore conrad govoril, da gleda original navodila.
Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 28, 2018 12:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Me veseli, da ti je uspelo. Včasih izgleda da dajo prevajat komurkoli, ki ima 5 minut časa in potem dobiš skrpucalo s strokovnimi napakami.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group