www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Led luč na daljinca

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
5fiver
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 10 Nov 2018 17:08
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 10, 2018 5:18 pm    Naslov sporočila:  Led luč na daljinca Odgovori s citatom

Pozdrav,

v Lesnini na Brdu sem kupil led luč na daljinca, jo zmontiram in dela.. vauu. Ima opcijo da pridušiš svetlobo in da spreminjaš toploto svetlobe. In šment ! Ko jo ugasnem na daljinca, kar je bil osnovni namen, se silši brnenje. Sicer nemoteče čez dan, ponoči pa me moti in moram ugasniti luč še na stikalo, kar pa mi je odveč... Prosim za mnenje, če je to normalno ali je luč za zamenjat ? Hvala za informacije in lep pozdrav !

Matija
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 10, 2018 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej na nalepko z deklaracijo (če jo ima) in če gor piše Made in China potem je to normalno.
Laughing

Rešitev: Odklopi napajalnik in namesto njega priklopi takšnega, ki ne brni. Lahko si ga izdelaš s klasičnim transformatorjem tudi sam. Ti ponavadi ne piskajo (stikalni usmerniki) ali brnijo (klasični) še posebej, če je trafo zalit.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
5fiver
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 10 Nov 2018 17:08
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 11, 2018 10:19 am    Naslov sporočila:  Led luč na daljinca Odgovori s citatom

Hvala za odgovor. Luč je jasno iz Kitajske, čeprav nikjer nič ne piše. Sem pa malo bolj kopal po netu...Se pravi, tudi če mi jo zamenjajo, bo ostal isti problem? Bedno. Za tako ceno, sem pričakoval malo več.

https://www.xxxlesnina.si/p/novel-stropna-led-svetilka-winner-004073000101

Jbg., sam sem si kriv Brick wall

Kakšen pa bi bil strošek za to zrihtat ? Nisem štromar in mi elektrika ni čisto nič jasna.

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 11, 2018 10:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uveljaviš garancijo, če to ne bo pomagalo pa stvarno napako in vračilo denarja.

Strinjam se, za to ceno bi morala svetilka delovati brezhibno, torej neslišno.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
5fiver
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 10 Nov 2018 17:08
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 11, 2018 11:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dober namig ! Se zahvaljujem .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2018 2:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Domnevam, da je svetilka na omrežno napetost? Na povezavi ne vidim tega podatka.

V tem primeru ima noter stikalni napajalnik. Za te je piskanje pri nizki obremenitvi dokaj pogosto. Gre za to, da takrat dela pri nižji frekvenci in postane slišen. Slišati pa je tuljavo.
Pomaga zalivanje tuljave ali pa drugačen dizajn vezja.
Pomagaš si lahko tudi tako, da napajalnik dodatno obremeniš (z uporom), tako da ga ne bo slišati. Izkoristek bo pač manjši.

Napaka dizajna je stvarna napaka, ne pa okvara.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2018 7:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ob CE znaku je številka priglašenega organa. Preveri ali sploh ima certifikat. Če ne, ni skladno in ne sme na trg.

http://www.ti.gov.si/si/delovna_podrocja/varnost_proizvodov/

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.10
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 7:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

CE je oznaka za China Export....
_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pigic93
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Jun 2015 19:09
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.13

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 8:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

CE pomeni Conformité Européenne oz. European Conformity
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 9:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oba imata prav. Med znakoma so male razlike.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group