www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pralni stroji gorenje - opisi napak
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 59, 60, 61  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NN365
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 51
Aktiv.: 0.46
Kraj: Okolica MB

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2018 7:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

franfran je napisal/a:
Torej, predvidevam, da ne zaklene vrat ker je IC za vrata odpovedal. Je pa čudno kak vrti ko je vse varovano, verjetno vrti pri direktni vsiljeni povezavi, kar pa niste navedli.


Stikalo sem blokiral s tem, ko sem kratko sklenil ti dve žici, ki sta na stikalu. Torej pogoj iz vrat dobiva. Sedaj je vprašanje, kje je naslednja "varovalka".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2018 7:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa če na ventil pripelješ direktno 230 V gor, se potem sliši ventil, da na rahlo brni oziroma ga v tem primeru odpre. Lahko so tudi kabli, preveri kontakte na konektorjih.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NN365
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 51
Aktiv.: 0.46
Kraj: Okolica MB

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2018 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damjango je napisal/a:
Kaj pa če na ventil pripelješ direktno 230 V gor, se potem sliši ventil, da na rahlo brni oziroma ga v tem primeru odpre. Lahko so tudi kabli, preveri kontakte na konektorjih.


To še nisem preizkusil, to še bom, sem pa premeril z inštrumentom. Faza pride na ventil, ničle ni. Seveda, če bi obrnil vtikač, bi bilo verjetno obratno. Manjka mi načrt, da bi videl, kam gre kakšna žica, bom pa še razvezal žice in poiskal "mehansko".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
franfran
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Okt 2016 20:39
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.19
Kraj: Domѕale

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2018 10:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot se zgodi, da IC za vklop gretja odpove, tako je tudi lahko odpovedal za odpiranje vode. Torej preverit če pride 220 volt do vklopnika in če ne odpre vode je lahko IC, ali pa celo sam procesor, seveda pod predpogojem da je s povezavo do procesorja vse v redu in da so v redu ventili, kar itak ponavadi ni problem. Me pa moti, da ne opišeš situacijo, kaka je brez brikanja, in po brikanju ključavnice. Torej vrti že, sam kdaj, ko je brikano verjetno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Merlin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Dec 2007 0:47
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.46

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2018 12:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preveri pumpo, nekateri starejši stroji niso vzeli vode, če je pregorela črpalka.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NN365
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 51
Aktiv.: 0.46
Kraj: Okolica MB

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2018 2:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala bom preveril, če pride 220 do odklopnika, čeprav mislim, da pride, saj se sliši, ko se vklopi grelec za blokado ključavnice.
Črplako bom preveril, saj lahko takoj slišim, če črpa. Sicer ne vem, če to stroj "vidi", saj je mehanski programotor. Tako da sumim, da bi naj bilo tam kaj narobe, saj gre žica od tam direktno na ventil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
franfran
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Okt 2016 20:39
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.19
Kraj: Domѕale

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2018 3:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej danes ko stte omenili mehanski programator grem gledat in vidim da sploh ni tisti o čemer sem pisa. Torej se oproščam za nesporazum. Poskušam vseeno pomagat. Mehanski programator, sem imel tudi primer že ko ni grel pa je bilo potrebno v notranjosti prekrivit nosilec platin, kajti odmikač jih ni dovolj približal. Kot drugo, da ni slučajno presostat v defektu, da javlja da je dovolj vode in je ne doliva več.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NN365
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 51
Aktiv.: 0.46
Kraj: Okolica MB

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2018 8:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam sumim presostat. Ker nimam načrta, ne vem, kako je vezan, ter kako ga preverit.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.53
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2018 8:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

NN365 je napisal/a:
Pralni stroj ne vzame vode 2X!

Imel pralni stroj WA 906 X lepo se je odločil, da ne vzame vode. Malo smo povpraševali in iskali dobili poceni stroj WA 442, lepo deloval 6 mesecev in hop ne vzame vode.
malo sem pobrskal po stroju, sumil, da je ključavnica na vratih, sem povezal dve žici, tako kot sem nekje našel navodilo, da povežem to kar bi na naredila ključavnica. Ni efekta. Šel sem preverit na troju WA 906 X podbno, ključavnica ne da stika, ko se zapre. Naredil podobno prav tako ne vzame vode. Preveril el. ventil ne dobi napetosti.
Izpihal cevi do presostata ni nič notri. Ko narahlo pihnem v presosta, se lepo sliši preklop.
Seveda nisem preveril presostata, ker nima načrta za stroj, da bi videl kaktero stikalo je za kaj.
Ima kdo slučajno načrt za WA 442 (ta je lepše ohranjen).
Kaj še lahko preverim kot bolj amater električar. Kje je naslednja šibka točka, ki ne odpre ventila.
Se priporočam, za napotke.


ZaWA 906 X imaš tukaj načrt za WA 442 pa je tudi nekaj , če pa poveš kakšen progragramator je notri pa bi se mogoče najdu tudi načrt za tega. Mogoče te kakšen hidrostat zeza, da ti ne vklopi ventila Very Happy

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2018 9:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če imaš pri roki merilnik, lahko preizkusiš, če deluje presostat. Samo to, da se sliši preklop je premalo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NN365
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 51
Aktiv.: 0.46
Kraj: Okolica MB

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2018 1:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za načrt in idejo, da preverim presostat, sedaj ko vem kam kaj gre.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zork
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 08 Jan 2020 23:40
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2020 12:01 am    Naslov sporočila:  WA63080 Odgovori s citatom

S spoštovanjem,
Sem nov za forum.
Imam stroj Gorenje WA 63080.
Elektronika je PG3 in nameravam jo poskusiti popraviti.
Elektronika ne naredi ničesar, zato je verjetno problem z napajanjem.

Ima kdo izkušnje s tovrstno okvaro elektronike?
Na elektroniki je veliko prahu s krtačo, vendar ne vidim ničesar zgorelega, sumim na visokonapetostni elektrolit ...

P. S. Potrebujem objavo, da bom lahko prenašal datoteke(PG3 training) iz te teme, zato sem moral nekaj napisati in morda dobiti kakšno pomoč.
P.S.2 Jaz sem iz Hrvaške in spoštujem pravila foruma (Google prevod mi je pomagal pisati v slovenščino)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slavcek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2019 17:18
Prispevkov: 214
Aktiv.: 3.45
Kraj: kraj ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2020 1:05 am    Naslov sporočila:  Re: WA63080 Odgovori s citatom

Zork je napisal/a:
S spoštovanjem,
Sem nov za forum.
Imam stroj Gorenje WA 63080.
Elektronika je PG3 in nameravam jo poskusiti popraviti.
Elektronika ne naredi ničesar, zato je verjetno problem z napajanjem.


Morda se bo našlo kaj tukaj: https://www.kupujemprodajem.com/Bela-tehnika-i-kucni-aparati/Delovi-i-oprema/Elektronike-PG2-i-PG3-za-VM-GORENJE-2469537-oglas.htm ?

_________________
?...zakaj že imam vozel na robcu ?, da kaj ne pozabim verjetno...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2020 6:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poravil sem pralni stroj wa63142. Javil je napako 7. V dobrih 20 minutah sem zadevo uredil. Torej starčka(14.5 let) sem položil na bok, odvil spodnji pokrov in s tremi vijaki odvil črpalko. Strošek popravila (črpalka) je 13€. Potrebuješ samo križni izvijač in malo dobre volje. Dancing


IMG_20200115_114156.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  870.47 KB
 Pogledana:  14 krat

IMG_20200115_114156.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56vha
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 14:33
Prispevkov: 184
Aktiv.: 0.84
Kraj: Kamnik, Preserje pri Radomljah

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 08, 2020 7:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri pralnem stroju WA6111 menjal amortizerje, sedaj pa ne pere Sad Se nobem program na zažene - upam, da ni programator crknil. Kako to preveriti?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 59, 60, 61  Naslednja
Stran 55 od 61

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group