www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zvokovni analizator IN9
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Knap
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Nov 2010 14:20
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.41
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 07, 2018 1:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moram reči, da je ohišje super in za mene prevelik zalogaj. Je pa res, da je na vseh področjih lepota zelo draga. Po moje je v tem primeru cena ohišja z delom 2/3 in elektronika 1/3. Ali pa še večje razmerje v korist ohišja. Da iščem vse mojstre bi tudi pri meni bilo enako razmerje v ceni. Privoščim si lahko k večemu dva mehkejša materiala. Kovina odpade čeprav se mi zdi najlepši del vsega.
Zdaj ko vem kolikšen je strošek elektronike me cena zelo preseneča.
En design sem že narisal v 3D pa mi je mizar rekel, da ne dela space shutltov. Nekako me vleče v bolj zaokrožene linije, česar mizarji najraje ne delajo. Današnje oblike pohištva so daleč od baroka in renesanse. Še najpomembneje pa je to, da to delam za svoj užitek in ne za prodajo.

Še enkrat res hvala za vse namige. Bom rabil kar nekaj časa za pravo odločitev.

_________________
Iz črnega na belo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milek
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Avg 2015 13:50
Prispevkov: 104
Aktiv.: 0.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 11, 2018 12:12 am    Naslov sporočila:  JLC PCB Odgovori s citatom

Knap je napisal/a:
Milek hvala za namig. Ogledalce za lampami je dobra rešitev. S tem bi lahko lampice tuditi fiksiral. Koristna informacija je bila tudi izdelovalec PCB Seeed. Celotna zadeva je sestavljena iz desetih, dvo kanalnih, pasovno propustnih, analognih filtrov drugega reda. Enostavna montaža in enostavno popravilo ali prilagoditev.


Super izvedba.Poskusil bom pri JLC PCB tukaj in javim.Naj bi bili hitrejši & cenejši Wink
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Knap
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Nov 2010 14:20
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.41
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2018 8:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rešena težava z različnimi nivoji vhodnega signala. BA3308 je kot nalašč za to. Z nekaj popravki v načrtu, ki je v PDF-u deluje idealno.
Cena IC-ja je tako, nizka, da se ne izplača delati s tranzistorji popolnoma nič.
No sedaj pa je elektronika res popolna.

_________________
Iz črnega na belo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milek
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Avg 2015 13:50
Prispevkov: 104
Aktiv.: 0.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2018 11:22 pm    Naslov sporočila: icon_great  Odgovori s citatom

super,glavno,da deluje Wink Dancing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Knap
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Nov 2010 14:20
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.41
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 14, 2018 11:28 pm    Naslov sporočila:  Končano Odgovori s citatom

Tako pa izgleda na koncu. Barve ob straneh je možno spreminjati glede na zvrst glasbe ali ambienta. Vsi potrebni priključki so zadaj. Popolnoma analogna zadeva.

V forumu Zabavna elektronika sem odprl novo temo Analizator. Dodana je datoteka in link za ogled delovanja.



Analizator.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  104.31 KB
 Pogledana:  16 krat

Analizator.jpg



_________________
Iz črnega na belo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 9:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Knap je napisal/a:
Rešena težava z različnimi nivoji vhodnega signala. BA3308 je kot nalašč za to. Z nekaj popravki v načrtu, ki je v PDF-u deluje idealno...

Me je zanimala izvedba driverja, samo nisem zasledil tega PDFja oziroma ne vem katerega si mislil.

Čestitke za izjemno lep izdelek. Applause
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Knap
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Nov 2010 14:20
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.41
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 11:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala,

načrt je v PDF-u od IC-ja. Nisem ga pripenjal, ker so na spletu. Sedaj sem pripel vse. Te IC-je sem iskal povsod. Dobil sem zadnje tri pri HTE. Želel sem jih naročiti pri treh spletnih prodajalcih in kljub temu, da so bili v ponudbi niso bili dobavljivi. Narediti sem dal nekaj več tiskanin ampak nimam IC-jev. Če jih ima kdo na zalogi jih odkupim. V načrtu imam narediti nekaj več 10 kanalnih analizatorjev. Čeprav ta 20 kanalni analizator deluje popolnoma OK s pasovno prepustnimi filtri drugega reda me zanima kako bi to izgledalo s filtri prvega reda. Če ima kdo kaj več izkušenj na tem področju ga prosim za mnenje.
Z nastvitvijo vhodnega signala vsakega filtra posebej, nastavitvijo ojačevalnika in nastavitvijo izenačevalnika lahko prilagodim nivo prikazovanega signala z lampami. Tukaj mi je uspelo da z višino maksimalne amplitude nosilne frekvence na sredinski lampi obe stranski dosegata 2/3 nivoja, ki je nižji za 3 dB in naslednji dve 1/3. Lampe prikazijejo nivo od -9 dB do +3 dB. Bi lahko to dosegel s filtri prvega reda?
Moram pa povedati, da to ni merilni instrument in ima večjo vizualno vrednost kot tehnično.



BA3308 zg.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  40.1 KB
 Pogledana:  1 krat

BA3308 zg.jpg



BA3308 sp.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  37.38 KB
 Pogledana:  1 krat

BA3308 sp.jpg



BA3308 shema.jpg
 Opis:
J1 in J5 sta samo zaradi montaže
 Velikost datoteke:  77.35 KB
 Pogledana:  4 krat

BA3308 shema.jpg



BA3308.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  BA3308.pdf
 Velikost datoteke:  174.82 KB
 Downloadano:  8 krat


_________________
Iz črnega na belo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milek
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Avg 2015 13:50
Prispevkov: 104
Aktiv.: 0.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2018 12:14 pm    Naslov sporočila: icon_great super Odgovori s citatom

odlično,top Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
moho70
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 18 Okt 2017 21:26
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.10
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 04, 2019 9:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Krasen analizator...morda sem spregledal, ampak, si kje naložil video, kako deluje ob različni glasbi in spreminjanju barv na strani?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Knap
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Nov 2010 14:20
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.41
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 1:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V prvem postu je link za ogled delovanja, ko še zadeva ni v ohišju.
_________________
Iz črnega na belo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - samogradnje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group