www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kosilnica robot
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2018 10:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razdeli velike kose na male dele, ali pa naroči nekje izdelavo.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2018 2:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa vem. V prihodnjih letih bodo verjetno popularni večji tiskalniki.
Kako si bomo naredili moped ?

Malo se trudim, že tako doma veljam za dinozavra.... Anxious
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
explore
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 23 Jan 2019 14:39
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2019 3:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da ne odpiram nove teme. Namreč iščem nekoga (sam nimam nič pojma o tem), ki bi mi svetoval, sestavil in dobavil komplet elektronike za daljinsko vodeno kosilnico močnejše izvedbe. Pogon bi bil "tankovski" sistem na dve gosenici z 2x 2kW in 48V motorjema (lahko tudi to kje dobimo ugodno?). Skupna teža stroja za strmine bo max. 650kg.
Pogon kosilnice pa bi bil motorni.
Hvala za svetovanje, predloge in ponudbe na ZS.

Spodaj povezava podobne izvedbe.
http://service-machine.ch/tondeuses-telecommandees/1804-product.html
http://www.commercialoutdoormachinery.co.nz/media/1609/agria-9600-specification-sheet-2016-992296_9600_011_and_9600_111_gb_11_2016.pdf
[/img]



product.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  21.77 KB
 Pogledana:  8 krat

product.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2019 3:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če sem prav izračunal te že gotov stroj pride cca 1500€? - NAPAKA. Pravilno 33ooo€.
Sem zamenjal Švico in Češko ;) se zgodi.


Nazadnje urejal/a Peter123 Sre Jan 23, 2019 4:05 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2019 3:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

to je 32000 EUR

https://www.alibaba.com/product-detail/china-factory-hot-sale-tracks-for_60661470726.html

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=Tank+Car+Kit+Chassis&_sacat=0



še bolj elegantno predelaš na RC

f:1&frcectupt=true" target="_blank">https://www.ebay.de/itm/POWERPAC-RC360-RAUPENTRANSPORTER-RAUPENDUMPER-DUMPER-MINIDUMPER-2018/360407226019?epid=22019806820&hash=item53e9f1d6a3:g:K-EAAOSwPcVVhD8x:rk:2Razzf:1&frcectupt=true

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
explore
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 23 Jan 2019 14:39
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2019 4:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz kitajske je problem, ker nimajo CE certifikata. Tam stane komplet podvozje z elektromotrjema in daljinskim upravljanjem ter brez kosilnice, 2500 USD. Ampak kot rečeno brez EC je problem v UVOZU. Zato iščem rešitev pri nas.
Torej potrebujem nekoga, ki bi mi naredil komplet elektroniko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2019 6:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@explore
Malce poenostavljaš.
Zadeva je veliko bolj kompleksna kot misliš.
Kot razumem bi ti to rad prodajal.
Po mojem ni računice, razen če najdeš nekoga, ki že ima del celote že narejen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2019 12:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

explore je napisal/a:
Iz kitajske je problem, ker nimajo CE certifikata. Tam stane komplet podvozje z elektromotrjema in daljinskim upravljanjem ter brez kosilnice, 2500 USD. Ampak kot rečeno brez EC je problem v UVOZU. Zato iščem rešitev pri nas.
Torej potrebujem nekoga, ki bi mi naredil komplet elektroniko.


Pa uvozi dele in tukaj sestavi, daj testirat in pridobi svoje certifikate.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
explore
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 23 Jan 2019 14:39
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2019 10:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Peter123 je napisal/a:
@explore
Malce poenostavljaš.
Zadeva je veliko bolj kompleksna kot misliš.
Kot razumem bi ti to rad prodajal.
Po mojem ni računice, razen če najdeš nekoga, ki že ima del celote že narejen.


Ne sploh ne bi prodajal, zase potrebujem, ker imamo neko posestvo z izjemno strmino in nikoli ne dobiš nikogar da bi pokosil, je pa veliko in nemogoče za traktor. CE mora bit,b ker ne prideš skozi carino v Evropi, to sem dal preverit. To (samo podvozje z E motorjema) bi mi bilo seveda najlažje iz Kitajske uvozit in sem za 5K naredil kompleten stroj (tukaj opremimo z mulčarjem in bencinskim motorjem).
Dejstvo je, da res ne vem kako se to sploh naredi, zato iščem ljudi, ki bi bili pripravljeni to naredit, seveda za $$$$. Mogoče pozna kdo tudi kako podjetje, ki bi bilo pripravljeno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2019 5:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napiši v Google transporter goseničar pa boš imel pol problema rešenega, brez se jajcat z uvažanjem.

Drugače se za strmine dokaj dobro obnese kosilnica AS 21-165/3, samo nož za travo ji je potrebno zamenjati za nož za mulčenje.

Če je površina res ogromna in se ti ne ljubi pešačit za gorsko kosilnico, se nauči uporabljat gorski traktor(naj te tisti, ki daje v najem najprej izobrazi), tega pa vzameš v najem.

Mimogrede. Za tisti komplet sistem gosenic lahko vprašaš dobavitelja za BCS.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2019 9:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BCS računa tudi zrak okoli gosenic tja do stratosfere če si kdaj kupoval pri njih imajo skrajno čuden odnos do razlage cen v njihovih cenikih ( AGROMETAL )

So pa testirali daljinsko krmiljene (tudi GPS) koslilnice na Vojskem in Idrijskih Krnicah

PS: če nisi vešč elektronike za krmiljenje jo pač kupiš

http://iksor.si/portfolio/our-project-04/

https://etra.si/?page_id=147

https://www.alibaba.com/product-detail/F24-60-joystick-type-remote-control_60829681439.html?spm=a2700.galleryofferlist.normalList.1.1ccf43876afsMY

http://humanisticrobotics.com/wireless-industrial-remote-control/


itd

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 29, 2019 3:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

explore je napisal/a:
Ne sploh ne bi prodajal, zase potrebujem, ker imamo neko posestvo z izjemno strmino in nikoli ne dobiš nikogar da bi pokosil, je pa veliko in nemogoče za traktor.

Nočem pametovat: kolega ima tudi ob hiši parcelo v strmini, ki je prevelika za ročno košnjo. Dogovoril se je z enim kmetom, da mu "renta" ovce med pašno sezono, pozimi jih pa vzame nazaj. Moraš pač naredit ogrado, pripeljati vodo in pa kos strehe za deževne dni.
Drugače pa za 5 k€ dobiš BCS (ferrari) navadno kosilnico na greben (dvojni rez) in dupla kolesa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 29, 2019 5:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lucca brassi, pa nisem imel v mislih Agrometal. Greš na uradno stran BCS in tam pogledaš kdo vsi se bavjo pri nas s tem. Kolikor sem nazadnje gledav jih je nekaj tako, da lahko izbiraš.

Ja verjamem, da so kaj takega testiral v Idrijskih Krnicah, po ceni jih pa raje ne vprašat se mi zdi, ker ti lahko rata malo slabo, tako kot pri hidrostatičnih gorskih kosilnicah severnih sosedov.

MarkoM, ni kar za kupit, se moraš vseeno malo pozanimat. BCS je poceni napram severnim sosedom ampak je tudi enkrat težja pa ima oboje hidrostatični pogon. Jaz bi gledal vsaj, da je kosilnica težka 100 kg ali manj, če ne se boš res matral kljub vsem pripomočkom za lažje upravljanje. Če smo že pri italianih Benassi in Meccanica benassi imajo še manjše in lažje kosilnice edini problem zna biti majhen grebren in ozek kolotek katero bi se pa verjetmo dalo hitro predelat. Imam eno staro doma, ki še vedno deluje edino motor je bilo potrebno zamenjat.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2019 8:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz imam (skoraj boljše kot BCS )

https://www.sbay.si/vrt/multikultivatorji/prekopalniki-nts/i_1146_motokultivator-nts-15-km-z-sklopko-v-olini-kopeli


kitajska kopija BSC ampak je skoraj boljša kopija ker sem si obe precej natančno ogledal . paše pa vse od BCS nanjo

Ima seveda tudi pomankljivosti npr določeni vijaki so metrični ampak ključ za matico je colski (snežna freza ) , nasadna vijaka sta colska butasto in obremenjujoče vpenjanje orodij (vijaka sta v aluminiju - primer ko kopiraš slabo rešitev BCS( sem predelal na 3 točkovno ) itd

sicer Pasquali (rumen), BSC(moder ) ,NTS (rdeč) pa še en (zelen) se v glavnem ločijo po barvi plastike , aluminijasti deli so si enaki in narejeni na Kitajskem plačaš samo različno maržo, pa nekaj razlike praktično nebistvene je v izbiri agregata.

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 270
Aktiv.: 3.48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2019 12:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa to je Muta Kosor z Lombardini motorjem. Sem ga prodal s frezo za sneg in prekopalnikom, grebenski kosilnik so pa kupili iz Vojvodine. Za strmine pa samo dvotaktni motor pride v poštev. BCS to ve, pa je zato drag. Noben štiritakten motro ni za strmine nad 12%, ker zariba.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 8 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group