www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Gorenje d72325 Sušilec - Menjava jermena

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Piquet
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 03 Jun 2013 17:18
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 09, 2019 2:06 pm    Naslov sporočila:  Gorenje d72325 Sušilec - Menjava jermena Odgovori s citatom

Živjo,

postam v upanju, da mi kdo malo pomaga pri popravilu tega sušilca kateremu se je scefral jerman in ga poskušam sam zamenjati da malo prišparam. Kupil sem tako nov primeren jermen kot zagonski kondenzator (mi je bilo svetovano, da hkrati oboje zamenjam).

Stroj je dodobra razstavljen (toliko da upam da mi ga uspešno uspe nazaj sestaviti) ampak nekako še ne pridem do koleščka kjer se natakne jermen. Izgleda kot da je potrebno odstraniti še veliko plastike in me zanima če pozna kdo kakšni alternativno pametnejšo metodo ali je dodatno delo edino kar me še čaka? Hkrati ne najdem točno kje se nahaja za zagonski kondenzator, da bi ga zamenjal.

Malo si pomagam s pomočjo navodil forumaša Bobota, ampak samo okvirno ker ne gre za enaka stroja.
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=25572 in
http://gradnjakamina.blogspot.com/2013/09/menjava-jermena-v-susilnem-stroju.html?m=1

Na tej prvi sliki je spodaj desno bela plastika skozi katero gre kovinska palica na kateri je nosilec jermena. Ali je potrebno vse razdreti?

Hvala vnaprej!



20190209_120537 (Medium).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  194.86 KB
 Pogledana:  15 krat

20190209_120537 (Medium).jpg



20190209_120551 (Medium).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  187.66 KB
 Pogledana:  13 krat

20190209_120551 (Medium).jpg



20190209_123046 (Medium).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  163.64 KB
 Pogledana:  7 krat

20190209_123046 (Medium).jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Piquet
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 03 Jun 2013 17:18
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 09, 2019 2:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Okej, še smem na svojo temo dodati prispevek...

Prvo odkritje, vsaj zame, je da tisti plastični obroček sploh ni kamor se jermen namesti ampak ga samo vodi. Namesti se ga direktno na kovinsko os. Ampak še vedno je vprašanje, ali moram sneti prav vso plastiko da ga bom lahko namestil?

Drugo vprašanje.. Zdaj ko sem kar odstranil cel boben in vidim v motor. Ali je možno, da so mi v gorenju dali napačen del?! Slikan je kondenzator ki ga imam in nekaj kar menim da je kondenzator nameščen ob motorju.

Upam da je vidno na prvi sliki da je v vrečki debelejši in krajši kondenzator.



20190209_132613 (Medium).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  169.55 KB
 Pogledana:  10 krat

20190209_132613 (Medium).jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Piquet
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 03 Jun 2013 17:18
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 5:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadeva urejena, če bo še kdo menjal...

Meni je tako uspelo spraviti jermen na mesto da sem odstranil zaščito za ventilator na levi pred motorjem, odstranil veternico, spravil jermen do motorja na levi, odšraufal motor in ga rahlo dvignil ter jermen pod njim spravil na mesto. Kondenzatorja na koncu sploh nisem menjal ker nisem ziher že je pravi hkrati pa stari še dela.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmaj
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 07 Apr 2014 18:42
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 16, 2019 10:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker ne morem objaviti oglasa pa je sorodna tema bom kar tukaj napisal.. in sicer PODARIM Beko sušilni stroj z okvaro-programator je prekurjen. Model DC 7230 , stroj je mogoče 100x sušil pa ne verjamem da tolikokrat.. če koga zanima sem v Lj ga lahko pride iskat...

Lp

_________________
Obstajajo dve vrsti štromarjev... dobri in... pokojni.. slabih ni Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group