www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Naročanje tiskanega vezja

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
SlyCrespo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 30 Mar 2019 22:01
Prispevkov: 171
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2019 12:01 pm    Naslov sporočila:  Naročanje tiskanega vezja Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Slišal sem, da se da naročit ploščice tiskanih vezij nekje na inernetu. Mogoče ima kdo izkušnje s tem? Pa prosim, če kdo prilepi kakšen link.. Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kranjc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Mar 2004 20:13
Prispevkov: 223
Aktiv.: 1.00
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2019 1:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo
Jaz sem pred časom naročil pri allpcb in je bilo OK, tako kvaliteta kot hitra dostava-v pon naročeno, v čet sem dobil.
Sedaj velikokrat vidim tudi reklamo za jlcpcb. Kako je pri njih ne vem.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
SlyCrespo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 30 Mar 2019 22:01
Prispevkov: 171
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2019 2:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj to jim pošlješ načrt tiskanega vezja in ti ga izdelajo ali kako to poteka?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.33
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2019 2:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SlyCrespo je napisal/a:
Kaj to jim pošlješ načrt tiskanega vezja in ti ga izdelajo ali kako to poteka?

Za izdelavo pri naročilu pošlješ datoteke v formatu Gerber. Do sedaj poskusil pri tehle:

- Seeed PCB
- Itea-d PCB studio
- AllPCB
- OSH park (USA)
- Svet elektronike


Vsak ima svoje prednosti in slabosti, odvisno od tvojih zahtev in prioritet. Glede mojih naročil se je pri Seeed PCB enkrat nekaj zataknilo z dobavnim rokom, čakal na tiskanine dober mesec Sad, sicer pa vedno vse OK.

V zadnjem času naročam večinoma pri All PCB. Zanimivo, da je odvisno od naročene barve "štoplaka" (zelena, bela), ne glede da gre za istega dobavitelja, sitotisk glede ločljivosti in kvalitete precej različen.

JLC PCB še nisem poskusil, opažam pa tudi sam, da veliko reklamirajo. Bo treba probat. V vsakem primeru se splača pogledati pri več ponudnikih, kateri je glede na izbrano dimenzijo, količino in želene dobavne roke v nekem trenutku najbolj primeren oz. ugoden.

Tule je nekaj fotk tiskanin naročenih v zadnje pol leta od zgoraj naštetih ponudnikov:

- KLIK 1 (klikni na male slikice, da dobiš fotografijo v veliki resoluciji)
- KLIK 2
.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2019 3:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se pcbway.com bi dodal k zgornjemu spisku ...
Cene so, ce se ne mudi (=normalna posta, do 1 meseca), mizerno nizke, ce pa doplacas DHL (25 eur pri pcbway), pa so plate pri tebi obicajno v enem tednu.

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 270
Aktiv.: 3.48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 12:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa vedno naročam na JLC PCB, ker so najcenejši pri povečanem formatu od 10x10cm
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 19, 2019 3:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni ne vem kako uporabno, je pa zanimivo videti faze postopka. V nekaj minutah po zadnji fazi imaš pa tudi že tracking številko pri poštarjih.


Flow_progress.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  63.51 KB
 Pogledana:  4 krat

Flow_progress.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.96
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 21, 2019 12:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi celotni postopek proizvodnje teh PCB-jev je dokaj zanimiv. Tule je posnetek npr. iz tovarne JLC PCB:
https://www.youtube.com/watch?v=ljOoGyCso8s

_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.33
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 21, 2019 3:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadnje čase opažam, da intenzivno oglašujejo tudi sestavljanje malih serij / prototipov, recimo tule:

https://www.seeedstudio.com/free-assembly-for-5-pcbs.html

Ali že ima kdo s tem praktične izkušnje? Priznam, da na to temo nisem še nič raziskoval po spletu, se mi pa v "prvem približku" porajajo vprašanja:

- kako je s specifikacijo posameznih komponent (parametri, kako komplicirano)?
- ali je iz preprostih programov za načrtovanje (npr. KiCAD) sploh možno izvoziti vse zahtevane datoteka za "pick & place"?
- je dvostransko sestavljanje težava?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 21, 2019 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To pa raje ne dati delat kitajcem. Tiskana vezja naredijo vredu, polaganje komponent pa raje naredi v EUju, če uspeš najti kakšnega ugodnga ponudnika. Razlog je povsem preprost. Uprašljiva kvaliteta storitve.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 21, 2019 9:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:
... Uprašljiva kvaliteta storitve.
Govoriš to iz svojih izkušenj? Tudi za tiskanine so isto govorili, danes pa... Whistle
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 22, 2019 6:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trump ima edini težave , ker kitajc dela predobro ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 23, 2019 2:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
brezimenko je napisal/a:
... Uprašljiva kvaliteta storitve.
Govoriš to iz svojih izkušenj? Tudi za tiskanine so isto govorili, danes pa... Whistle

Pod uprašljivo kvaliteto storitve je bilo mišljeno 10-25% dražje storitve, kot pri nas in v EU. V tem primeru bi bilo pri nas ceneje z isto kvaliteto. Se posipa s pepelom.

No lahko, da se tudi najdejo izjeme kot je seeedstudio.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group