www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Write Protect na USB ključku

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 10:49 am    Naslov sporočila:  Write Protect na USB ključku Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Spominska SD kartica ima stikalo, kjer lahko zaščitim vsebino pred brisanjem/spreminjanjem.
Ali obstaja tudi na USB ključku kaj podobnega?

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 11:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Išči usb ključek, ki ima mehansko stikalo za write protect. Primer
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lepa hvala. Malo drag je ta ključek, a če ga rabim, ga rabim.

Dodatno vprašanje: Ker sem hotel spraviti neke datoteke, sem poizkusil na SD kartico, pa mi je sredi kopiranja javil, da ima datoteka tainta take lastnosti, da je ne morem kopirati na kartico.
Pa sem zmeden: a ni datoteka koncem koncev skupek ničel in enojk? ali se mi to lahko zgoti tudi pri kopiranju na ključek? Če ja, potem se ne splača dati 20€ za ključek.

Verjetno je za ta namen najboljša izbira CD disk. Kaj pravite?

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 4:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

So ničle in enke samo to mora biti smiselno urejeno, označeno, zapisano... v nekem datotečnem sistemu kot so fat, fat32, ntfs, exfat itd.
Če je mogoče ta "neka" datoteka večja kot 4GB v enem kosu, jo tako ne moreš zapisati na sd kartico, ki je formatirana npr. v fat32 datotečnem sistemu, ki ima pač svoje omejitve.
Primerjalna tabela

Zakaj potrebuješ zaščito proti brisanu/pisanju? Zaradi varnosti, da ponesreči ne izbrišeš?

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 5:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, točno. Če recimo potegneš ključek iz USB vtičnice ne da bi izvedel proceduro 'izvrzi', se lahko zgodi, da zapisanega ne boš več prebral. Če ima ključel stikalo WP potem je vsebina varna, vsaj mislim, da je tako.

Na, in sedaj se mi je podobno zgodilo pri tudi pri kopiranju na DVD. Sporočilo nisem prekopiral, a je rekel, da je datoteka taka, da se na da zapisati na CD.

Na nek medij bi rad kopiral več datotek v različnih mapah za kasnejšo uporabo .

Bom moral poklicati sina, da mi reši uganko.

Saj nekaj vem, a vseeno premalo.

Hvala
VS

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.90
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 5:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Probaj formatirati kartico na sistem NTFS.
Jaz običajno ključek sformatiram v NTFS format, verjetno to lahko narediš tudi na SD kartici.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 7:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fat32 je 32 bitni datotečni sistem, kar pomeni da lahko naslovi največ 2^32 kar je 4GB. NTFS in EXFAT sta 64 bitna datotečna sistema in lahko naslovita nekje čez 1TB.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejko1
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Mar 2008 0:21
Prispevkov: 265
Aktiv.: 1.36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2019 8:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poleg velikostne omejitve se mi imajo nekateri filesystemi težave tudi z dolgimi imeni in čudnimi znaki.

PS: Pazi, pri SD karticah je WP switch samo plastika, ki pritisne na stikalo v čitalcu kartic. Upoštevanje (ali ne) take zaščite je potem samo na strani softwarea.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 05, 2019 8:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala vsem za informacije in pomoč!

dejko1 je napisal/a:

PS: Pazi, pri SD karticah je WP switch samo plastika, ki pritisne na stikalo v čitalcu kartic. Upoštevanje (ali ne) take zaščite je potem samo na strani softwarea.


Ali je tako tudi pri ključku s takim stikalom? Sprašujem zato, ker je mojemu znancu žena potegnila ključek iz računalnika, ne da bi pred tem izvedla ukaz 'izvrzi' in potem vsebina ključka ni bila več dostopna. In ravno pred tem sem hotel zaščititi vsebino ključka.

Kakorkoli, za sedaj sem vsebino napisal na preprost ključek in ženo opozoril na to. Dokler imam kopijo še na mojem disku, bo nekako varno.

LP
VS

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group