www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tiskalnik za nalepke
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2019 1:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam imam Brotherja H110, za domačo uporabo. Navodila najdeš na spletu, kjer je v njih razloženo in narisano vse kar omogoča tiskalnik. Pred nakupom sem se nekaj odločal med sedajšnjim modelom in modelom E110VP, kateri je molo bolj "štromarski". (ima večji nabor znakov,....), vendar sem se na koncu odločil za cenejši model, ker ne potrebujem dodatnega nabora znakov. Malo bolj profi roba so pa modeli E300VP in E550WVP.
V kolikor sem primerjal cene kaset z drugimi so dokaj podobne. Pri brotherju imaš na izbiro tudi trak z močnejšim lepilom in še laminirano verzijo, pri kateri je napis še dodatno zaščiten s tanko folijo. Kot si napisal glede stran vrženega traku, je pa tako. Rezilo za odrez traku je pač vgrajeno precej v notranjost naprave, tako da boš vedno neko določeno dolžino traku vrgel stran, kdar boš delal posamezen tisk (ena oznaka). Tega se rešiš tako da napišeš več oznak naenkrat in natiskaš, ter jih kasneje s škarjami ali olfa nožkom narežeš na kose.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.64

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2019 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam Brother P-touch 2100, 3,5-18mm !!
Malo je večji, deluje na baterije ali napajalnik, kot prenosni tiskalnik.
Ima tudi USB, za priklop na računalnik, kjer s prenesenim free programom lahko oblikuješ zahtevne oblike nalepk. Ima tudi avtomatski rezalnik, najkrajša nalepka je cca 25mm.
https://support.brother.com/g/b/producttop.aspx?c=eu_ot&lang=en&prod=2100euk

Imam tudi
-Brother P-touch 1280, iz Hofer akcij, 3,5-12mm
https://support.brother.com/g/b/producttop.aspx?c=eu_ot&lang=en&prod=1280euk

-Brother P-touch 1230PC, namizni brez tipkovnice, USB, 3,5-12mm
Ima USB, za priklop na računalnik, kjer s prenesenim free programom lahko oblikuješ zahtevne oblike nalepk.
https://support.brother.com/g/b/producttop.aspx?c=eu_ot&lang=en&prod=1230euk

-Brother P-touch E100, z nekaj več elektro simbolov, 3,5-12mm
https://support.brother.com/g/b/producttop.aspx?c=eu_ot&lang=en&prod=e100euk

Jaz na kable nalepke nalepim po dolgem in preko nalepke skrčim prozorno skrčko
Na ravnih površinah je treba dobro očistiti podlago
Zadovoljen sem z vsemi, največji ima najmanj odpada, celo če delaš nalepke na računalniku.

_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
QS8
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 20 Apr 2019 14:35
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.15

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2019 8:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Krampus

A zadnji Brother P-touch E100 tiska tudi šumnike? Moti me le širina nalepke, ki je omejena na 12mm. Dobra ideja z prozorno krčko! Kje si jih nabavil?

Nekako se nagibam na Brother PT H500 ki tiska tudi 24mm nalepke ali Brother PT E300VP, ki tiska le do 18mm. Oba sta še v mejah normale za mojo denarnico in potrebo.

Omogočata pa tudi izpis kod za označevanje opreme ipd.

Mogoče kdo ve katera znamka je boljša Dymo ali Brother? Za Brady-ja vem, da je po kvaliteti odličen/ojačan a cena potrošenega materiala me odbije. Pri kitajcu pa itak nimaš dosti izbire za Brayd-ja tako da ne pride v poštev.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.64

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2019 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda, tiska šumnike, napišeš S in dodaš kljukico.
Edino velike črke so po višini malo manjše.

Conrad, se mi zdi, nisem več ziher.

Meni Dymo ni bil najbolj všeč.

_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group