www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Skurjen trafo

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
romc4
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 28 Maj 2019 11:58
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.07
Kraj: Ilirska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 28, 2019 12:36 pm    Naslov sporočila:  Skurjen trafo Odgovori s citatom

Zdravo
Imam problem z električnim pastirjem trapper an8 in sicer skurjeno eno navitje na transformatorju. Ampak problem je ker na trafotu ni nobene oznake razen RW 1-10.
Kako bi pridobil kaj več podatkov da lahko naročim nov trafo?

LP



60738535_1123236854526457_6927841407327535104_n.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  58.95 KB
 Pogledana:  10 krat

60738535_1123236854526457_6927841407327535104_n.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 29, 2019 10:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Težko je pomagati, če nimamo sheme niti ne vemo, kaj je funkcija tega transformatorja.
Uganjujem, da polni kondenzator na nekaj 100V ? Če je nimaš, si nariši shemo okoliškega vezja.

https://www.jhdonnelly.com/Products/catid/97/eid/707/horizont-trapper-an8
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 29, 2019 12:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že slika el. vezja pastirja bi ogromno pomagala.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 29, 2019 2:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče je trafo navit v razmerju 1:10 ?

p.s.
Bo mogoče @v.j. (@reber) več povedal.

_________________
Največji čar - električar


Nazadnje urejal/a DusanK Sre Maj 29, 2019 2:45 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
romc4
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 28 Maj 2019 11:58
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.07
Kraj: Ilirska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 29, 2019 2:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo.evo prilagam slike vezja. Kolkr je meni jasno je to izhodni trafo ja z razmerjem 1/10 in je skurlo izhod sekundarno navitje. zdej me pa zanima kako bi našel drugega?


61276194_2144218259009977_7959511406733164544_n.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  93.96 KB
 Pogledana:  24 krat

61276194_2144218259009977_7959511406733164544_n.jpg



61571139_364464037512749_371489764588650496_n.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  103.14 KB
 Pogledana:  5 krat

61571139_364464037512749_371489764588650496_n.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 29, 2019 4:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda "boh var" napisat kakšne dimenzije transformatorja...

No, tokrat bo opis in predvsem fotografije, dovolj za identifikacijo.

Če slišiš impulze in na izhodu ne preskoči iskra, potem je VN trafo v stiku, zelo verjetno. Za zanesljivo potrditev je treba natediti meritve in test transformatorja posebej na drugem vezju.

Pastir Horizont trapper AN8 je po tovarniških podatkih 12V 0,8J pastir s porabo cca 100mA, v resnici je energija manjša, izračunano in izmerjeno, gre za maksimalno energijo prvega impulza ob dotiku, če ograja prebija, je ena žalost potem, žal.

Glede na fotografije gre tole za stari model trapper AN8.

Škatlica je všečno majhna, vezje notri pa žal natlačeno, k sreči še ni SMD tehnologija. Kondenzatorji za shranjevanje energije so Iskra.

VN transformator je EI42 kar pomeni da je prostora za VN navitje zelo malo in je vse postavljeno zelo na špico. Horizont naj bi veljala za resno firmo, zato me čudi, da si upajo privoščit tako miniaturizacijo VN transformatorja za tako energijo. Če bi šlo za vakumsko zalivanje še ne rečem, vendar...

V glavnem, nadomestni transformator take velikosti ne bo nihče navijal in garantiral da bo to uspešno. Nekaj takih pastirjev sem sicer že popravil, vanj sem vgradil transformator EI48 in malce porezal ohišje.

Omenjene EI48 transformatorje sem navijal in vgrajeval v svoje pastirje 0,5J napajanje 230V, vendar nisem bil popolnoma zadovoljen z eno malenkostjo, zato začasno tega modela ne izdelujem, namesto njega raje ponudim večjega in le malce dražjega 2J 230V, ki je bolj robusten, močnejši in ustreza mojim strogim zahtevam o zanesljivosti.

Za popravilo tega horizonta trapper AN8 priporočam uporabo nekoliko večjega VN transformatorja, ki bi bil montiran izven te škatle, seveda to pomeni vgradnjo v eno večje ohišje. Pri teh modelih je razmerje več kot 1:10 kot ga omenjate, trenutno nimam pri roki teh podatkov, lahko da je nekje 1:12 do 1:15 oziroma tam nekje. Seveda je podatek o razmerju premalo, potrebno je še število ovojev in premer žice, ki mora biti vsaj približno ustrezna velikosti jedra.

Sedaj obstaja novejši model horizont trapper AN8, ohišje je nekoliko krajše in nekoliko širše. Notri je vezje v SMD tehniki, VN transformator ni več na vezju, je posebej na žicah in v tem modelu je večji, dimenzije jedra EI54. Kot kaže so pri horizontu pogruntali, da so ga ornk posrali... res so izboljšali VN trafo, v tem novejšem modelu so šli v miniaturizacijo tiskanega vezja in komponent v SMD tehniki, prav tako je switcher nesramno majhen, trafotek je res majčken, zadeva je še veliko bolj občutljiva na morebitno vlago in omočenje. Če se zmoči, bo oksidiralo in požrlo vezje, čeprav je nekaj nalakirano, ampak žal ne pomaga kaj dosti.

Za oba modela dajem veliko črno piko in odsvetujem nakup morebitnim kupcem. Izogibajte se pašnim aparatom, ki so izdelani v sodobni tehniki in so pretirano majhni, to ni za na kmetijo. Pašni aparat mora biti "kramp" ne "pinceta".

Podrobnosti o razvoju, podrobnosti za izdelavo o mojih VN transformatorjih ne dajem, lahko pa kupcem zagotovim visoko kvaliteto, tako da v tej temi nimam kaj več dodatnega za napisat.

Za kaj več, recimo povpraševanje, pa na e-mail

Predlagam moderatorju, da spremeni naslov te teme:

"Električni pastir Horizont trapper AN8 - VN transformator"

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
romc4
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 28 Maj 2019 11:58
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.07
Kraj: Ilirska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 29, 2019 5:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res gre za ohišje ei42. Zdaj me pa zanima a se da tale trafo kje kupit?
Načeloma mi ni problem TIV in trafo preselit v večje ohišje če bi dobil večji trafo in bi bila zadeva bolj stabilna?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2019 8:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

romc4 je napisal/a:
Res gre za ohišje ei42. Zdaj me pa zanima a se da tale trafo kje kupit?
Načeloma mi ni problem TIV in trafo preselit v večje ohišje če bi dobil večji trafo in bi bila zadeva bolj stabilna?


Dvomim, da bi lahko kje nabavil omenjen VN trafo. Mogoče bi napisal mail v firmo kjer to izdelujejo in vprašal po dobavljivosti transformatorja.

Druga možnost pa je, da kotaktiraš člana v.j. (reber) na mail pa ti bo zagotovo pomagal:

v.j. je napisal/a:
.......Za kaj več, recimo povpraševanje, pa na e-mail........


Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2019 10:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sva se že dogovorila, ponudil sem mu novejši model AN8, ki ima skurjeno vezje, dober večji VN trafo in lepo ohišje, kamor bo lahko stlačil vezje starega modela AN8... to je sedaj najboljša in najbolj ugodna rešitev na obstoječe stanje.

Če je proizvajalec v tem modelu popolnoma prenovil in spremenil zasnovo, potem rezervnih delov za stari model zagotovo ni več.. kot sem že v prejšnjem odgovoru napisal, so ga s tistim majčkenim transformatorjem ornk posrali.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2019 12:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:


Dvomim, da bi lahko kje nabavil omenjen VN trafo. Mogoče bi napisal mail v firmo kjer to izdelujejo in vprašal po dobavljivosti transformatorja.




Res ampak res samo v firmo, dobavitelj pri nas je en bog pomagaj za pošiljat rezervne dele a v prospektih imaš lepo kosovnico za možnost naročiti rezervni del. Sem jih prosil za rezervni del za nek pastir, še danes nisem dobil enega pametnega odgovora od Claira.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
romc4
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 28 Maj 2019 11:58
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.07
Kraj: Ilirska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2019 10:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je hvala za sodelovanje vsem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fero78
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2014 14:32
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.13

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 01, 2019 1:03 pm    Naslov sporočila:  Re: Električni pastir Odgovori s citatom

romc4 je napisal/a:
Zdravo.evo prilagam slike vezja. Kolkr je meni jasno je to izhodni trafo ja z razmerjem 1/10 in je skurlo izhod sekundarno navitje. zdej me pa zanima kako bi našel drugega?

Pozdravljeni.
Izkazalo se je transformator, rešili ste težavo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group