www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tihi kompresor zraka

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
romascenko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2018 14:20
Prispevkov: 140
Aktiv.: 1.97
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 11, 2019 9:40 am    Naslov sporočila:  Tihi kompresor zraka Odgovori s citatom

Kupil sem tihi kompresor zraka (XY firma čunga lunga) in ko sem malo pogledal v notranjost sem ugotovil ,da je ozemljitveni rumeno-zeleni vodnik odščipnjen. Je kakšen poseben razlog za to pri kompresorjih ali naj sam naredim ozemljitev na ohišju?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 738
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 11, 2019 10:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ti kompresorji imajo lunga zaščito, tako da ozemljitev ni potrebna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 11, 2019 11:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je ohišje kovinsko, poveži ozemljitev, če je plastično, pusti tako kot je.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
romascenko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2018 14:20
Prispevkov: 140
Aktiv.: 1.97
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 12, 2019 8:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cici je napisal/a:
Ti kompresorji imajo lunga zaščito, tako da ozemljitev ni potrebna.


Kaj je to "lunga" zaščita? Da ohišje je kovinsko tako ,da sem spraskal barvo in povezal zaščitni vodnik z ohišjem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 738
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 12, 2019 9:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zaščita uporabljena pri kompresorju, ki ga imate.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.90
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 12, 2019 11:11 am    Naslov sporočila:  Re: Tihi kompresor zraka Odgovori s citatom

romascenko je napisal/a:
Kupil sem tihi kompresor zraka (XY firma čunga lunga) in ko sem malo pogledal v notranjost sem ugotovil ,da je ozemljitveni rumeno-zeleni vodnik odščipnjen. Je kakšen poseben razlog za to pri kompresorjih ali naj sam naredim ozemljitev na ohišju?


Na nalepki običajno piše če je zaščitni vodnik potreben.
Za naprave, ki imajo dvojno izolacijo, so lahko brez zaščitnega vodnika, imajo pa na nalepki znak z dvojnim kvadratom. Take naprave običajno nimajp šuko vtikača in trižilnega kabla!
Če ima tvoj kompresor šuko vtikač, je prav mogoče, da je nekdo v proizvodni "pozabil" ozemljitev priključiti.
Še slikica s primerom nalepke , na kateri je oznaka, da ta naprava ne potrebuje ozemlitvenega vodnika.
Poglej kaj je na tvoji napravi na nalepki.



photo5764888062164316470.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  76.33 KB
 Pogledana:  0 krat

photo5764888062164316470.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
romascenko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2018 14:20
Prispevkov: 140
Aktiv.: 1.97
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 12, 2019 12:01 pm    Naslov sporočila:  Re: Tihi kompresor zraka Odgovori s citatom

jozede je napisal/a:
romascenko je napisal/a:
Kupil sem tihi kompresor zraka (XY firma čunga lunga) in ko sem malo pogledal v notranjost sem ugotovil ,da je ozemljitveni rumeno-zeleni vodnik odščipnjen. Je kakšen poseben razlog za to pri kompresorjih ali naj sam naredim ozemljitev na ohišju?


Na nalepki običajno piše če je zaščitni vodnik potreben.
Za naprave, ki imajo dvojno izolacijo, so lahko brez zaščitnega vodnika, imajo pa na nalepki znak z dvojnim kvadratom. Take naprave običajno nimajp šuko vtikača in trižilnega kabla!
Če ima tvoj kompresor šuko vtikač, je prav mogoče, da je nekdo v proizvodni "pozabil" ozemljitev priključiti.
Še slikica s primerom nalepke , na kateri je oznaka, da ta naprava ne potrebuje ozemlitvenega vodnika.
Poglej kaj je na tvoji napravi na nalepki.


Ni takšnega znaka na nalepki torej je prav ,da sem sam ozemljil zadevo. Hvala ti za to informacijo, pa sem se nekaj novega naučil Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group