www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

TIG varilnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 25, 2019 12:12 am    Naslov sporočila:  TIG varilnik Odgovori s citatom

Kaj se splača nabaviti za domačo delavnico za TIG varjenje (Al, RF, manjše konstrukcije iz jekla, predvsem manjši kosi, bolj precizno varjenje) ? Je budget 1k€ za celoten komplet s plinom dovolj?
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 25, 2019 10:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam tole. Kupljeno po priporočilu par zadovojnih uporabnikov. Cena okrog 1k€ brez jeklenke a s vsem ostalim priborom.
Ima vse (tig,plazma,AC/DC,MMa) z ogromno funkcij.

***video***

Sedaj imajo praktično enako mašino bistveno ceneje. ***klik***

PS.
Če slučajno hodiš na moj konec lahko prideš stvar probat.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 25, 2019 11:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

meni je kolega strojnik pred kakim mesecem predlagal

https://www.ipotools.si/varilni-aparat-SUPER%20TIG-200DI-NTF oziroma

https://www.ipotools.si/varilni-aparat-TIG210P-NTF

ne bom nič rekel ker preslabo poznam tako varjenje tako da posredujem , je pa rezalka zelo dobra opcija

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 25, 2019 2:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za oba predloga.

Kaj pa plin? Argon ali mix s helijem?

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 25, 2019 3:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz uporabljam čisti argon.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 26, 2019 9:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kje se ugodno dobijo jeklenke? Ko sem spraševal o opciji za TIG se mi je zazdelo, da zaenkrat tega še ne potrebujem, za jeklenko so želeli 300€ pri "najboljšem sosedu".
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 26, 2019 10:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.istrabenzplini.si/sl/products.cp2?uid=E09F4932-786B-6A23-119A-85010ACF972B&linkid=progases

10L je dosti cenejša

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SolarPlazma
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2012 10:47
Prispevkov: 175
Aktiv.: 1.19
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 26, 2019 10:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za jeklenke preveri oglase na Bolhi. Cena 10 l jeklenke (prazne) ni dosti nižja od velike 40 l. Plin je seveda cenejši, ker ga je v mali 4 x manj, a ga tudi hitreje porabiš, sploh, če se boš na začetku še kaj učil in eksperimentiral.
Poleg tega prej preveri, ali lokalni trgovec nudi zamenjavo male jeklenke (vsi jih nimajo na zalogi), če ne, boš moral čakat na dostavo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 26, 2019 8:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem jeklenko kupil pri lokalnem prodajalcu, ki prodaja tehnične pline. Mala 10l jekjenka je stala okrog 120€. Plin je nekaj čez 20€. Pri nakupu rabljenih jeklenk je potrebno biti pozoren na veljavnost atesta. Če jeklenki poteče, je dostikrat nočejo menjat.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eldi2011
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Sep 2014 15:55
Prispevkov: 256
Aktiv.: 2.21

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 26, 2019 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naj te opozorim, da je razlika v ceni polnjenja male in velike precej nesorazmerna.
Sem imel najprej malo pa so mi jo zamenjali za veliko. Očitno je po malih povpraševanje.
Malo sem kupil na bolhi. Res za teren in prenašanje je prijaznejša, ampak plina pa hitro zmanjka.
Ko sem vprašal, zakaj je tako majhna razlika v ceni polnjenja med malo in veliko, so mi razložili, da je cena sestavljena iz storitve in cene plina. Je precej cenejši v veliki jeklenki.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 26, 2020 10:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mare, a si nabavil mašino?

Sedaj jaz iščem nekaj majhnega prenosnega za službo. Tega je na spletu toliko, da se je težko znajti.
Zahteve:
- TIG
- majhno prenosno
- zadostuje DC - varenje prokrom
- občasna raba za potrebe vzdrževanja

Lahko kdo kaj priporoča iz izkušenj?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 26, 2020 11:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nič še nisem nabavil.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.06
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 26, 2020 6:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Nič še nisem nabavil.


Sem predvideval , da se včeraj vidiva, te ni bilo., hi
Če boš rabil kaj ,se da kaj pomagat, če boš kaj potreboval dokler ne nabaviš ( za AL nimam ) .

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 27, 2020 4:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lucca brassi je napisal/a:
meni je kolega strojnik pred kakim mesecem predlagal

https://www.ipotools.si/varilni-aparat-SUPER%20TIG-200DI-NTF oziroma

https://www.ipotools.si/varilni-aparat-TIG210P-NTF

ne bom nič rekel ker preslabo poznam tako varjenje tako da posredujem , je pa rezalka zelo dobra opcija


Imam 210P in je super zadeva. Zmore vse. Slabost je edino okorna pištola za varjenje majhnih stvari. Se moraš kar navaditi. Bi pa si v prihodnje nabavil vodno hlajeno pištolo, ki je bistveno manjša in bolj praktična.

Z njim varim fine zadeve kjer z elektrodo ali CO2 varom narediš preveč nesnage ali je var grd. Dober je tudi za močne majhne konstrukcijske vare, kjer se lahko kosa le še elektroda EVB.

Seveda zraven aparata sledi še nabava različnih šob z mesh mrežicami, da lahko lažje variš inox in podobne kovine. Dobro je tudi, če daš na jeklenko ventil z dvema pretokometroma, eden za aparat drugi za "back-purging".

Konec koncev se opreme kar nabere.

Če vsega nimaš, se skoraj ne izplača kupovati TIG, ker si omejen z varjenjem.

10l jeklenka za TIG je igračka. Hitro bo prazna. Jaz sem jo imel na začetku nato sem kupil rabljeno 40l in imam 10l samo za terensko delo. V garaži pa moraš imeti nekaj večjega.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group