www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Blok - vibracija v stanovanju
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kdrago
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Dec 2010 1:43
Prispevkov: 84
Aktiv.: 0.52
Kraj: Rudnik

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 28, 2019 11:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Take vibracije zna povzročat tudi kompresor klime. Preveri če je kje v bližini montirana kakšna na zunanji strani ali skrit na kakšnem balkonu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
neslišna vibracija
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jun 2019 12:43
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.19

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 28, 2019 1:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj pa ne sme biti škoda mobija?
Jaz imam windows telefon in ta aplikacija ni na izbiro, partner ima pa android, pa bi jo lahko dala na njegovega.
Drugih mobitelov nimava.

Sosed nad nama ima klimo na balkonu, samo jaz ne slišim ropotanja, ko grem na balkon ali sem v stanovanju. Pa da bi 24 ur na dan delala, se ne bi pokvarila?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kdrago
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Dec 2010 1:43
Prispevkov: 84
Aktiv.: 0.52
Kraj: Rudnik

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 28, 2019 3:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sodobne klime so težko zunaj slišne v urbanem okolju. Ko starta moj kompresor klime ga zunaj komaj slišim v stanovanji pa mi čisto tiho bobni.
Preveri ponoči ko boš imela vibracije in poslušaj na svojem balkonu/oknu ko zunanji ropot zvokov čez noč kolikor toliko potihne.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 28, 2019 8:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prebral sem tisto temo izpod svoje strehe.
Ker precej dobro slišim, čutim in iz izkušenj v industriji znam poslušati vzorce delovanja strojev, raznih naprav in še marsičesa, bi načeloma sorazmerno hitro ugotovil, kaj povzroča hrup in/ali vibracije.
Ko se enkrat ve, kaj se sploh išče, se področje "kje se išče" precej zmanjša.

Najtežje je ugotavljati in potem iskati vir pri naključnih občasnih pojavih.
Pri dolgotrajnih virih bi moralo biti lažje. Zlasti pri takih, ki obratujejo tudi v nočnih urah, ko je nasploh tišina in ni cele vrste motečih zvokov.

Če nisi doma predaleč iz KK, bi se skoraj ponudil, da se preizkusim na področju iskanja motečih zvokov in/ali tresljajev. Zgolj po posluhu in ravnotežju ter čisto iz radovednosti. Brez merilnih instrumentov, ker jih niti nimam.



Meritev namreč lahko dokaže prisotnost in jakost, s pravimi instrumenti tudi smer, a se iz grafov ne ugotovi vira. Pa tudi smer je pri širjenju po stenah in ploščah precej bolj naključna, kot bi si želeli.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.06
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 30, 2019 5:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dobro jutro, sem samo na hitro kdaj vmes prebral, tako ,da sem lahko kaj pomembnega izpustil. Bi morda se smiselno malo poigrat z Radiestezijo, Pred desetletji ,ko me je pritegnila Radiestezija, ( sem tudi organitiral v regiji prvi tečaj ) ,ter nam predaval takrat priznani radiestezist-bioenergetik, kateri je poslikal kot prvi v takratni Yugi Auro rastline, navedel tudi nekaj podobnih primerov ,žal lahko taki primeri imajo dolgoročne posledice za nekoga, za drugega na istem mestu lahko manj ali minimalne, možnosti je več, ...............v skrajni sili, je tudi selitev iz tega stanovanja, oziroma še prej preverit še kar nekaj stvari, če ni mogoče najti vzroka z konvencinalnimi metodami - instrumenti,tu ni samo ena zadeva,temveć neka čudna kombinacija, ki bi jo bilo potrebno raziskati z večih področij.............................
_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.67
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 30, 2019 6:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je mogoče črpalka za dvig tlaka vodovodnega sistema v visokih stolpnicah.

lp.

_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 30, 2019 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kaj pa če ... https://www.youtube.com/watch?v=Fe93CLbHjxQ za razvedrilo
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
neslišna vibracija
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jun 2019 12:43
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.19

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 30, 2019 7:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom jutri vprašala, če bo hišnik vedel, ali je v bloku črpalka za dvig tlaka v vodovodnega sistema. To bi moralo biti v kotlovnici? Sicer ima blok samo 5 nadstropij.

Igo, midva sva iz Šentjurja pri Celju. Predaleč?

Danes (30. junij, nedelja ponoči), sem začutila močno vibriracijo takoj, ko sem se ulegla ob 00.40. Potem je verjetno malo prenehalo (ali pa se je spremenila v blago vibracijo), ker sem ob 01 spet začutila zagon zelo močne vibracije.

Od 02.30 do 03.40 sem prvič sedela na balkonu (uporabljam ga predvsem za sušenje perila). Čutila sem vibracijo tako, kot jo znotraj, ko sedim v kuhinji, in tudi v prsnem košu je bila veliko močnejša.
Potem se je zmanjšala, celo prenehala, in spet od začetka. Slišala nisem ničesar razen, ko se je tu in tam kakšen avto ali tovornjak zapeljal po cesti, in pa oddaljen vlak (železnica je več km stran) in še to ni bilo ves čas vibracije.
Mislim, da je celo močnejša na balkonu, kot znotraj ker, ko sem šla sedet v kuhinjo na stol je skoraj nisem čutila v prsnem košu.
Okoli 04 me je zmanjkalo do 7.45/7.50, ko me je prebudila zelo močna vibracija, katere močnejši zagon se je zopet čutil ob 08.08, 08.15,... Potem je čisto prenehala. Po tem si je pa nisem več zabeležila, čeprav se je pojavljala.

Če jaz ali partner komu poveva za ta problem, ki ga imam samo jaz, partner pa ne, skoraj vsak reče, da je problem v meni (psiha).

Danes je partnerju žena od njegovega kolega razlagala, da naj čimvečkrat, celo zaporedoma, gledam film od Bruno Groeninga in da naj "odmislim" vibracijo in, da se bom "pozdravila" z gledanjem filma in, da bo čez čas vse tako kot mora biti,...
Bolj, ko ji jaz govorim o vibraciji, bolj ona meni razlaga, da je ključ v duhovnosti in da je problem v meni.

Jaz nimam psihičnih problemov, moj problem je izključno vibracija, zaradi katere ne morem normalno spati. Preden sem se preselila sem nikoli nisem imela problemov s spanjem ali s tem, da bi kje občutila bilo kakšno vibracijo. Tudi, ko grem kam izven stanovanja je ne čutim nikjer, nikoli.

Tole sem našla, moram prebrati (če bom sploh razumela) mogoče je tu kakšna rešitev:
http://www.fizika.fnm.um.si/files/seminarji/03/vibracije.doc

Ne vem pa zakaj mi ponekod kaže te kvadratke, namesto besedila ali slik.

Slika 1: točno tako, kot je prikazano na sliki, jaz čutim vibracije.



wp_ss_20190630_0030.png
 Opis:
Zakaj ni slik ali besedila?
 Velikost datoteke:  297.29 KB
 Pogledana:  3 krat

wp_ss_20190630_0030.png



wp_ss_20190630_0031.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.72 MB
 Pogledana:  1 krat

wp_ss_20190630_0031.png


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 30, 2019 11:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Huh ... tam imate neko železarno ali livarno ali nekaj podobnega, kar obratuje 24/7. Daj na klopcah v bližini preveri tresljaje.

Tresenje površine povzroča zvok. Tresenje mase povzroča vibracije.
Vir lahko povzroča eno, drugo ali oboje hkrati.
Kadar je površina bistveno večja od mase, je zvok močan, tresljaji pa majhni. Če je masa bistveno večja od površine, pa bodo tresljaji močni, zvok pa ne.

Da lahko vir zvoka na neki oddaljeni lokaciji povzroča tresenje, mora biti zelo močan in bi ga zagotovo slišala.
Vir torej prednostno oddaja tresljaje. Ali pa se nahaja v bloku.


Glede psihologije ... ljudje se navadijo živeti v bližini hrupa (železnica, letališče, prometna cesta, ...).
Če bi točno vedela, kaj povzroča vibracije, bi se verjetno lahko navadila tudi nanje, saj bi se počutila varno in bi jih ignorirala. V kombinaciji z nepojasnjenim izvorom pa vsakič pritegnejo tvojo pozornost v stilu tujih turistov, ki obiščejo Japonsko in ob vsakem tresljaju (mini potresu) stečejo ven na ulico.
Ignoriraš jih lahko že sedaj, da se pomiriš. Potem vzrok iščeš iz radovednosti, ne pa z občutkom ogroženosti in razlogom za polno pozornost nanje vsakič, ko se pojavijo.

Če se ne bo dalo najti vira, bom pač prikrožil gor.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.06
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2019 7:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@ Igo ko sem hodil v tvojem kraju v šolo so nam Kreutz and Co razlagali da so v SLO 3 zelezarska sredičca, eno od teh je v Štorah, kar je sosednji kraj cca 5 km zahodno od Šentjurja. Železarna -lahko sedaj po reorganizaciji tudi jeklarna ( lahko več firnm ) sicer ni NEK imajo pa verjetno v današnjih časih višje standarde kot nekoč kar se tiče obremnitve okolja ( tresenje ) Ko so gradili NEK smo pa že imeli možnost dodatne ure za program o jedrski tehnologiji, ter nas vabili ,da se zaposlimo tam.......

@ neslišna vibracija ..............in eden ,ki je obiskoval to dodatno uro je tudi ta inženir.
po spominu naj bi celo živel v Šentjurju siguren nisem ? je pa verjetno dokaj dobro podkovan, da bi dal kakšno informacijo tudi glede vibraccij.

Žal, kar lahko razberem, bo težko enostavno rešit slučaj, ker nastopajo tu neki specifični momenti, sem jih pa že predhodno nakazal..................

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kdrago
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Dec 2010 1:43
Prispevkov: 84
Aktiv.: 0.52
Kraj: Rudnik

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2019 11:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

neslišna vibracija je napisal/a:
Če jaz ali partner komu poveva za ta problem, ki ga imam samo jaz, partner pa ne, skoraj vsak reče, da je problem v meni (psiha).

To lahko sebi in ostalim preprosto dokažeš. Ob posteljo postavi en velik in majhen kozarec z vodo in glej površino te vode ko boš čutila vibracije. Če bo voda ob vibracijah rahlo vzvalovila po površini ni problem v tebi. Lahko pa to tudi posnameš na filmček.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2019 7:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

neslišna vibracija je napisal/a:
Ne vem pa zakaj mi ponekod kaže te kvadratke, namesto besedila ali slik.
berem z "Libre Office Različica: 5.4.6.2" in prikazuje vse normalno.

Dobra ideja s kozarci vode različnih velikosti:
https://youtu.be/25udaa-Wn4E

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2019 7:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi se tega lotil na zelo enostaven način.
Nivelirni laser iz Merkurja ali kakšnega podobnega bi pritrdil na rob postelje z lepilnim trakom. Več metrov stran bi na steno projiciral točko in jo posnel z video kamero v telefonu. Če je soba majhna si lahko pomagaš tudi z več ogledali, ki to pot podaljšajo in tako rezultat po amplitudi ojačaš.
V kolikor je vibracija nizke frekvence prisotna se jo bo lepo videlo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2019 10:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mora v tem primeru biti kamera obešena izpod stropa na zelo mehki vzmeti (npr. na malo tanjši elastiki) ki izniči vibracije, ali je vseeno če tudi kamera vibriria ?
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 270
Aktiv.: 3.48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 03, 2019 1:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Večina večjih hiš ima na strehi sistem prisilnega odvajanja iz zračnikov od kuhinj in kopalnic, še posebej, če je v hiši instaliran zemeljski plin. Ti gromozanski ventilatorji so od IMP-ja in so skoraj dosledno slabo centrirani. To je montirano na silent blokih, pa vseeno tresejo celo hišo. Je pa iluzorno pričakovati, da bi npr. 100-im strankam ugasnili odsesavanje zaradi hipersenzibiliziranega nevrotičnega soseda. Za take zahteve je potrebno zgraditi samostojno hišo na samem in uživati v 100% nadzoru vseh parametrov bivanja. Bloki so pa skupnosti vseh stanovalcev in njihovih interesov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group