www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Komunikacija med dvema kolesarjema

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2014 8:41 pm    Naslov sporočila:  Komunikacija med dvema kolesarjema Odgovori s citatom

Zdi se mi, da smo o tem že govorili na tem forumu. Žal ne najdem te teme. Če se ne motim je o tem pisal član mucek.
Ker je začetek kolesarske sezone, ne bo nič škodilo, če rečemo še kakšno besedo na to temo.
Je že kdo uspešno realiziral RF komunikacijo med dvema kolesarjema ?

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.07
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2014 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

10s googla klik Mr. Green

Jaz sem razmišljal o uporabi plinske slušalke, mikrofona za grlo in dveh cenenih PMR postaj, samo vprašanje, če bom zadevo kdaj izvedel. Je pa govor pri teh mikrofonih bolj tako tako.

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2014 8:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z mojo imava Cardo BK-1 (me je samogradnja nekako minila, ko sem odkril ta set) in lahko o njem govorim samo v superlativih.

Zadeva ne pokriva ušes (nisi "gluh" za okolico, kar je v prometu hudo nevarno), mikrofon pa je popolnoma neobčutljiv na veter (še sam ne vem, s kakšnimi prijemi jim je to uspelo, ampak zadeva dejansko vetra ne j... 5 postov! To me je resnično impresioniralo, saj vem, da takšna filtriranja niso mačji kašelj!!!)
Ima pa zadeva malo problemov, kadar sva blizu skupaj - ne preblizu (takrat očitno zazna, da sta mikrofona in zvočnika obeh enot blizu in prenos prekine), ampak kaka 2 metra - tam je potem malo hecno slišati, ker je vseeno nekaj ms delaya.

Drugače pa - tako na kratko - lahko rečem le, da mi je žal, da nisva tega imela že prej! Edina slabost je (poleg cene Sad - mimogrede - naročiš preko spletne strani, pošljejo iz skladišča v Nemčiji) ta, da se v primeru izpraznjenih baterij kar nekaj časa butasto pogovarjaš sam s sabo in se ti čudno zdi, da ni nobenega odziva ... Wink

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2014 9:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek,

a to si plačal po tej ceni

http://intstore.cardosystems.com/cardo-bk-1-duo

če so ti poslali iz DE potem nisi plačal carine ?

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2014 9:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, nič carine, je pa še 10 ali 15 EUR poštnine.
Pa srečo sem imel, da je bila takrat ena akcija in je bilo -20% za Duo set.

Če bi še 2 dobil, lahko vzamete Family set (4 enote) za 499 EUR.
http://intstore.cardosystems.com/cardo-bk?osCsid=75a8685d213afa07c72b37d7c08ba922

Lp, g

p.s. Lahko na piknik prinesem, pa ti pokažem ... Prideš?

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.07
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2014 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uff cena Mad.
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2014 9:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor.
Cena za dva kompleta je res še bolj ugodna. Se javi kakšen forumaš za skupinski nakup ?
Na piknik me žal ne bo. Moram delat za tajkune Sad
Še to mi prosim povej, koliko se zamudiš, da zadevo premestiš iz ene čelade na drugo

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 14, 2019 10:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

julij 2019

S kolegom sva danes stestirala sistem komunikacije med dvema kolesarjema Cardo BK-1 Duo.
Kot je že član foruma mucek napisal, zadeva je odlična. Kvaliteta zvoka je res dobra, po štirih urah kolesarjenja baterija še ni bila prazna.
Slaba stran: zadeva že nekaj časa ni več v proizvodnji in prodaji, dobi se z nekaj sreče le še na ebayu.
Ker zadeva deluje odlično, predvidevam, da je bilo povpraševanje in prodaja tega sistema premajhno in Cardo se je odločil, da ukine proizvodnjo tega izdelka.
Škoda.
če kdo pozna podoben izdelek, naj to prosim napiše v tej temi.

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group