www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Dekodiranje FSK modulacije za sprejem POCSAG pozivov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
djbeat
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Avg 2019 13:13
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.19
Kraj: Tržič

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2019 9:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:
djbeat je napisal/a:

Seveda sem prebral, ampak vse to sem poskušal za vikend, torej pred tvojim sporočilom

Sicer je na forumih tudi informacija, da naj bi na spodnjih prejemal vse pozive, ne glede na RIC, zato sem tudi zastavil to vprašanje.


Na katerih forumih si prebral informacijo o sprejemanju vseh pozivov? Kakšen link?


Uf, bom poskušal najti.

Včeraj, ko je bil pozivnik v "servisnem načinu" nisem dobil nobenega poziva na računalnik. So pa prišli pozivi na sam pozivnik. Sedaj ga imam v normalnem načinu pa da vidimo.. Smile

Torej, za sprejemanje vseh pozivov ta pozivnik ne bo ok. Opcija je izdelava lastnega sprejemnika..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2019 10:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

djbeat je napisal/a:
....Včeraj, ko je bil pozivnik v "servisnem načinu" nisem dobil nobenega poziva na računalnik. So pa prišli pozivi na sam pozivnik.....


Hmm, če prav razumem je bil pozivnik v servisnem načinu? In pozivnik je sprejel sporočila, vendar jih ni posredoval računalniku.??? Kakšna sporočila je sprejel - vsa, ali samo tista preko RIC-a?

djbeat je napisal/a:
....Torej, za sprejemanje vseh pozivov ta pozivnik ne bo ok. Opcija je izdelava lastnega sprejemnika..


Kot sem že dejal, mogoče se da v pozivniku kaj nastaviti s programom, ki sem ga pripel.

Če želiš sprejemati vse pozive na računalniku, lahko uporabiš program PDW in nek sprejemnik npr. tale, ali pa kakšno radisko postajo na sprejemni frekvenci 173.250MHz. Pocsag sporočila lahko dekodiraš tudi z zvočno kartico. Tukaj je še nekaj o sprejemanju pocsag sporočil.
Tukaj je primer kako predelaš pozivnik, da sprejemaš vsa sporočola na računalnik s pomočjo PDW programa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djbeat
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Avg 2019 13:13
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.19
Kraj: Tržič

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2019 10:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:
djbeat je napisal/a:
....Včeraj, ko je bil pozivnik v "servisnem načinu" nisem dobil nobenega poziva na računalnik. So pa prišli pozivi na sam pozivnik.....


Hmm, če prav razumem je bil pozivnik v servisnem načinu? In pozivnik je sprejel sporočila, vendar jih ni posredoval računalniku.??? Kakšna sporočila je sprejel - vsa, ali samo tista preko RIC-a?


Sprejel je samo za naš RIC. Je pa ta pozivnik "smotan", ker ne zna sestavljati sporočil in jih je potem več..

arksi je napisal/a:
djbeat je napisal/a:
....Torej, za sprejemanje vseh pozivov ta pozivnik ne bo ok. Opcija je izdelava lastnega sprejemnika..


Kot sem že dejal, mogoče se da v pozivniku kaj nastaviti s programom, ki sem ga pripel.

Če želiš sprejemati vse pozive na računalniku, lahko uporabiš program PDW in nek sprejemnik npr. tale, ali pa kakšno radisko postajo na sprejemni frekvenci 173.250MHz. Pocsag sporočila lahko dekodiraš tudi z zvočno kartico. Tukaj je še nekaj o sprejemanju pocsag sporočil.
[ur=https://www.discriminator.nl/pro-one/index.htmll]Tukaj[/url] je primer kako predelaš pozivnik, da sprejemaš vsa sporočola na računalnik s pomočjo PDW programa.


Preizkušal sem z DVB sprejemnikom, vendar neuspešno. S postajo pa še nisem..

Kako je s temle: http://www.radiometrix.com/content/rx1 ? Potrebuješ še kaj dodatnega vezja?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2019 12:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

djbeat je napisal/a:
Preizkušal sem z DVB sprejemnikom, vendar neuspešno. S postajo pa še nisem......

Tudi jaz sem poizkušal, pa tudi neuspešno Wink.

djbeat je napisal/a:
......Kako je s temle: http://www.radiometrix.com/content/rx1 ? Potrebuješ še kaj dodatnega vezja?


Jaz sem si naredil takole. Za dekodiranje sem uporabil Arduino Nano platko. Program (HEX za Nano) za dekodiranje je tukaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djbeat
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Avg 2019 13:13
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.19
Kraj: Tržič

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2019 2:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

djbeat je napisal/a:
......Kako je s temle: http://www.radiometrix.com/content/rx1 ? Potrebuješ še kaj dodatnega vezja?

Jaz sem si naredil takole. Za dekodiranje sem uporabil Arduino Nano platko. Program (HEX za Nano) za dekodiranje je tukaj.


Hvala za tole. Na voljo imam Arduino Uno R3, verjetno bo podobno? Nsem (še) toliko domač z Arduinoti Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djbeat
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Avg 2019 13:13
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.19
Kraj: Tržič

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2019 9:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še eno vprašanje.. Se sprejemnik dobi mogoče pri nas? Sicer sem googlal, ampak neuspešno, tako da predvidevam, da ne Smile
Cena je pa kar zasoljena.. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 7:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

djbeat je napisal/a:
Še eno vprašanje.. Se sprejemnik dobi mogoče pri nas? Sicer sem googlal, ampak neuspešno, tako da predvidevam, da ne Smile
Cena je pa kar zasoljena.. Smile
Slabo si iskal. Tukaj imaš nekaj podobnega.

Imaš kar nekaj možnosti nakupa.

Jaz sem naredil to malo drugače, po svoje.



DRA818_Oled_TIV.png
 Opis:
Notranjost ene izmed verzij
 Velikost datoteke:  657.1 KB
 Pogledana:  5 krat

DRA818_Oled_TIV.png



P1010020.JPG
 Opis:
Gotova postaja
 Velikost datoteke:  694.8 KB
 Pogledana:  6 krat

P1010020.JPG



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
djbeat
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Avg 2019 13:13
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.19
Kraj: Tržič

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 7:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
djbeat je napisal/a:
Še eno vprašanje.. Se sprejemnik dobi mogoče pri nas? Sicer sem googlal, ampak neuspešno, tako da predvidevam, da ne Smile
Cena je pa kar zasoljena.. Smile
Slabo si iskal. Tukaj imaš nekaj podobnega.

Imaš kar nekaj možnosti nakupa.

Jaz sem naredil to malo drugače, po svoje.

Sicer me je zanimalo za tole: http://www.radiometrix.com/content/rx1
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 7:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

djbeat je napisal/a:
Še eno vprašanje.. Se sprejemnik dobi mogoče pri nas? Sicer sem googlal, ampak neuspešno, tako da predvidevam, da ne Smile
Cena je pa kar zasoljena.. Smile


Mogoče je kdo v Sloveniji, ki zastopa Radiometrix. Jaz ga nisem našel, zato sem jim pisal direktno na firmo v Angliji. Brez problema so mi ga poslali. Je pa cena relativno kar zasoljena. Jaz sem plačal s potnino vred cca. 60€, s tem, da je bila poštnina kar ene 20€.

Drugače pa, kot sem že dejal, lahko nabaviš en rabljen Daviscomms Br802 pozivni (jih je veliko med gasilci v Sloveniji) in ga predelaš kot tukaj.

Lahko pa uporabiš eno radijsko postajo (lahko nekaj takega kot je svetoval BraneZ) in povežeš izhod iz zvočnika na zvočno kartico računalnika, zaženeš program PDW, se malo poigraš z nastavotvami glasnosti in že lahko sprejemaš sporočila.


Nazadnje urejal/a arksi Sre Sep 18, 2019 7:36 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 7:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

djbeat je napisal/a:
...Sicer me je zanimalo za tole: http://www.radiometrix.com/content/rx1
Dobro, pa nadaljuj s tem dragim modulom, jaz sem ti dodal samo še eno možnost. To kar sem ti jaz podal je dosti cenejša verzija, sploh če nabaviš material na kitajskem.
    Features:
    * Frequency Range: 134~174MHz
    * Tx/Rx frequency independent
    * Channel space: 25KHz
    * Configurable multi-channels
    * Sensitivity: -122dBm
    * Output power: +27/30dBm
    * CTCSS / CDCSS codes
    * 8 volume levels
    * 8 squelch levels
    * UART interface
    * Temperature: -20°C ~+70°C
    * TX current: 450/750mA
    * Supply voltage: 3.3~4.5V

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
djbeat
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Avg 2019 13:13
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.19
Kraj: Tržič

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 7:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:
djbeat je napisal/a:
Še eno vprašanje.. Se sprejemnik dobi mogoče pri nas? Sicer sem googlal, ampak neuspešno, tako da predvidevam, da ne Smile
Cena je pa kar zasoljena.. Smile


Mogoče je kdo v Sloveniji, ki zastopa Radiometrix. Jaz ga nisem našel, zato sem jim pisal direktno na firmo v Angliji. Brez problema so mi ga poslali. Je pa cena relativno kar zasoljena. Jaz sem plačal s potnino vred cca. 60€, s tem, da je bila poštnina kar ene 20€.

Drugače pa, kot sem že dejal, lahko nabaviš en rabljen Daviscomms Br802 pozivni (jih je veliko med gasilci v Sloveniji) in ga predelaš kot tukaj.

Lahko pa uporabiš eno radijsko postajo (lahko nekaj takega kot je svetoval BraneZ) in povežeš izhod iz zvočnika na zvočno kartico računalnika, zaženeš program PDW, se malo poigraš z nastavotvami glasnosti in že lahko sprejemaš sporočila.


Cena je res tam okoli 60 € d'oh!

Daviscomms Br802 mogoče še najdem kakšnega "nedelujočega". Moram preveriti ali to popravljamo ali ne...

Radijske postaje imam, bom poskusil še s tem.

@Branez, hvala ti za tole. Od moje srednje šole je preteklo že kaj nekaj časa in nisem več toliko domač v elektroniki Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 10:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Cena samega RX1 modulčka je okrog 35€, ostalo je še zasoljena poštnina. Sem šel prav preverit račun iz Radiometrix-sa.

Drugače je mogoče tudi z DE506 sprejemati vsa sporočila, vendar je treba pozivnik odpreti in odstraniti sprejemni del pozivnika. Razpored priklučkov je tukaj.
Razpored pinov je tak:

pin 1: napetost baterije
pin 2: masa
pin 3: data (izhodni pravokotni pulzi pocsag sporočila, nivo signala je 2.7V)
pin 4: nimam pojma, ni pomemben
pin 5: "stikalo" za vklop sprejemnika (+3V) - s tem stalno vklopimo sprejemnik
pin 6: vcc; 1.5V, 3.5V max

Izhod DATA so pravokotni inpulzi napetosti 2.7V, ki pa jo je treba s kašnim tranzistorjem, ali s kakšnim drugim vezjem dvigniti na 5V. Izhod je kodiran pocsag signal, ki ga je potrebno z ustreznim softwerom dekodirati. Ta signal potem dekodiramo z Arduino Nano platko in s softwerom od tukaj. Arduino Nano potem priključimo na USB-COM port in Arduino dekodira sporočilo in ga pošlje preko RS232 na računalnil, ki ga lshko beremo s terminal oknom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group