www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj trenutno počnem november 2019

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 05, 2019 8:45 pm    Naslov sporočila:  Kaj trenutno počnem november 2019 Odgovori s citatom

Analiziram program ki sem ga snel z ene S7 200. Izvorne ni. (Bog ve, kdaj je bilo to pisano Sad ) Ja, seveda komentarjev ni. Pisano v STL-u. Pojavljajo se mi eni problemi pri GSM komunikaciji. Jutri sem bom sicer gor "obesil" online. Si malo pripravljam kaj moram gledat.

"PLC assembler" Wink


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2019 9:39 pm    Naslov sporočila:  Re: Kaj trenutno počnem november 2019 Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
"PLC assembler" Wink

Shocked Silvo, pa je tole dejansko source, ali je kaka prevedena koda STL-a? V vsakem primeru ... zabavno bo brez komentarjev. Think

Jaz se pripravljam končno uredit tole Rolling Eyes Embarassed

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2019 9:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hu, Frenki, tistih TP-Linkov se pa pri meni kar nekaj valja.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2019 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Hu, Frenki, tistih TP-Linkov se pa pri meni kar nekaj valja.

Tudi pri meni jih je par ... še kar nočejo crknit. Wink Tale na sliki je v uporabi za čisto določen namen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2019 11:21 pm    Naslov sporočila:  Re: Kaj trenutno počnem november 2019 Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Silvo je napisal/a:
"PLC assembler" Wink

Shocked Silvo, pa je tole dejansko source, ali je kaka prevedena koda STL-a? V ...


Tole je dejansko sneto s krmilnika. Ni nujno, da je "dobesedno" enako napisano je pa funkcionalno enako. Žal Microwin ne zna kombinirat Ladderja in STL-a.
STL sicer ni težak je pa precej težaven pri online diagnostiki oz pri popravljanju oz spreminjanju programa. Je pa enako kot pri klasičnem mikroprocesrorju. Z STL om si bistveno okretnejški kot z ladder-jem ali FBD-jem. Veliko stvari pa z Laddrjem ali FBD-jem sploh ni izvedljivo. V danem primeru so uporabljene prekinitve pa indirektno naslavljanje zaradi tega se je očitno avtor poslužil STL-a kajti z laddrjem oz STL-lom to ni ozirma je zelo težko izvedljivo.

Nekaj sicer zna pretvorit v Lader. (v prilogi isti network v Laddr-ju in STL-u)




_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 07, 2019 1:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nabavil sem 4 škatle s 576 predalčki in sedaj spravljam notri vzorce IC-jev, ki se mi valjajo vsepovsod.

Najprej sem na tulifon nainštaliral tole:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.barcodetopc&hl=en

na PC je potrebno dati še en "server", potem je branje bar kod s telefonom enako tipkanju na PC-ju.

Potem sem porabil 1h za 15 pozicij...



box1.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  125.22 KB
 Pogledana:  42 krat

box1.JPG



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 07, 2019 10:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
... potem je branje bar kod s telefonom enako tipkanju na PC-ju.
mosqito je napisal/a:
Potem sem porabil 1h za 15 pozicij...

Shocked ... pomeni, da imaš še za 40 ur dela s sortiranjem? Whistle Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 07, 2019 11:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
mosqito je napisal/a:
... potem je branje bar kod s telefonom enako tipkanju na PC-ju.
mosqito je napisal/a:
Potem sem porabil 1h za 15 pozicij...

Shocked ... pomeni, da imaš še za 40 ur dela s sortiranjem? Whistle Very Happy


Upam, da ne, ker to je bilo po vrečkah in še ne prenešeno, ostalo je pa že na seznamu, tako da bo (vsaj upam), šlo malo hitreje. Predvsem upori, kondenzatorji in špule.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 07, 2019 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Nabavil sem 4 škatle s 576 predalčki in sedaj spravljam notri vzorce IC-jev, ki se mi valjajo vsepovsod.

j...


Take škatle imam že zelo dolgo. Sam sem jih naročil 2x. Ko sem naročil drugo serijo sem bil razočaran, kajti na gornjem pokrovu ni bilo pokrovčkov. Čez cel pokrov je goba.
Kasneje, ko se mi je iz zgornega dela tistih škatel s pokrovčki kaj vsulo, ko pač pokrovčka nisem dobro zaprl sem ugotovil, da je bolje namesto ene škatle s pokrovčki na obeh straneh bolje imeti dve z pokrovčki samo z ene.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 6:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Te dni se ukvarjam z starejšimi PLC-ji (s7 200) Pri brskanju na spletu sem naletel na kitajski "ponatis". Cena za tak PLC je več kot ugodnja. AMX 224XP PLC Je imel že kdo opravek z njimi? A podpirajo Microwin ali je potreben kak drug software? Tega nisem nikjer zasledil.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 6:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odgovarjam sebi. Ja podpira Step7 microwin. Vseeno me zanima, če je že kdo delal z njimi.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 7:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Vseeno me zanima, če je že kdo delal z njimi.

Ne še ... s Siemensom redko delam. Je pa zanimivo kako so postavili cene Shocked . Zanimive so tudi razširitve na tvojem linku, ker kar nekaj instalacij tega tipa še veselo tiktaka in občasno tudi crkne kak IO. Po moje bi tole celo znalo delat drop-in Think .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 7:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred leti sem nekaj programiral S7-300 v C/SCL. Nekaj še zdaj tehta surovine za zdravila Smile
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 11:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Pred leti sem nekaj programiral S7-300 v C/SCL. Nekaj še zdaj tehta surovine za zdravila Smile


Delal sem z večina krmilnikov serije S7 (200,300,400). Konkretno me zanima obnašanje in lastnosti kitajskega klona 200 (z gornje povezave) proti orginalnemu siemensovemu.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 12, 2019 12:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
mosqito je napisal/a:
Pred leti sem nekaj programiral S7-300 v C/SCL. Nekaj še zdaj tehta surovine za zdravila Smile


Delal sem z večina krmilnikov serije S7 (200,300,400). Konkretno me zanima obnašanje in lastnosti kitajskega klona 200 (z gornje povezave) proti orginalnemu siemensovemu.


Aha, oprosti. Sem narobe razumel. Ja, takle klon zna biti zanimiv, če se ga da uporabiti namesto original simatica.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group