www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Senzor za luč
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bbenci2
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Maj 2008 20:11
Prispevkov: 113
Aktiv.: 0.58
Kraj: Moravske Toplice

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 23, 2019 8:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Faza je rjava, izhod pa črna. Sem poskušal najprej s črno in senzor ni delal. Hvala za nasvete!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2019 9:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozna morda kdo kak spodoben senzor za zunanje luči, ki v praksi dejansko deluje vsaj 5 let. Naveličal sem se jih menjavati na dve do tri leta, pa nič ne pomaga ali kupiš najdražjega ali pa kitajca. Vse je isti šrot.

Imel Steinel IS180 (62€) montiran na razbremenilni rele 230V s katerim sem vklapljal dva LED reflektorja skupaj cca 160W. Vse skupaj lepo zmontirano, vendar nič ne pomaga kajti napajanje teh senzorjev je izvedeno katastrofalno in je na meji delovanja. Sem zamenjal elektrolite in premeril vse diode. Vse OK ampak enkrat deluje enkrat ne izklopi in kar drži.... !%##$!?
Lotil sem se reverznega inženiringa... Katastrofa od katastrofe kako je to slabo narejeno. Še dobro, da sem in tja kakšen deluje celo kakšno leto. ... je že v košu.

Kaj izbrati?
Popravil tip - moj pokvarjen je IS180 Steinel


Nazadnje urejal/a Iztok_S Sre Dec 18, 2019 1:50 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2019 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem zaenkrat zadovoljen s Steinelom. Deluje mi, mislim da že dobra 4 leta.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2019 11:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včeraj je bil slab dan. Kupil kitajsko kopijo Steinela, ga zmontiral, trikrat je utripnil in.... izdihnil. Sledila je demontaža in nepovratno uničenje v prafaktorje.
Danes nabavil drugega v Wat elektro v Trzinu Commel 310-101 za celih 8,9€. Zaenkrat deluje in to celo bolje kot Steinel IS180 za 62€!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2019 12:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

nekje sredi '90-ih sem ga kupil pri Conradu, torej deluje kakšnih 25 let brez servisa.
Danes bi v trgovini vprašal kateri ima najdaljšo garancijo in shranil račun.

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2019 3:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz imam kar nekaj Steinelovih luči s senzorji okoli hiše in v cca. 10. letih mi je odpovedala samo reflektorska luč nad garažnimi vrati, vse ostale bp.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2019 10:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je! Pred davnimi leti so izdelovali dosti kvalitetnejšo robo kot danes.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2020 2:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok_Š je napisal/a:
Včeraj je bil slab dan. Kupil kitajsko kopijo Steinela, ga zmontiral, trikrat je utripnil in.... izdihnil. Sledila je demontaža in nepovratno uničenje v prafaktorje.
Danes nabavil drugega v Wat elektro v Trzinu Commel 310-101 za celih 8,9€. Zaenkrat deluje in to celo bolje kot Steinel IS180 za 62€!!

Še deluje. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2020 3:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok_Š je napisal/a:
Res je! Pred davnimi leti so izdelovali dosti kvalitetnejšo robo kot danes.
Res je!
Iz 1949 leta je pa vse najboljše!

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group