www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Toplovod
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2019 12:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če prav vidim, si ventilatorje narobe obrnil.
Topel zrak se dviga in v isto smer ga morajo poganjati tudi ventilatorji.

Kakšno temperaturo si pa ti želiš? 21 C je znotraj normale. In ja, več ni tudi zato, ker mora ta radiator ogrevati tudi sosednje prostore.

Glede na tvoj prispevek zgoraj domnevam, da nisi prebral mojega prispevka o delovanju takih sistemov ali pa imaš neko eksotiko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sentinel66
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Feb 2016 19:29
Prispevkov: 214
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2019 1:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ventilatorje sem namenoma tako obrnil, da pihajo proti moji delovni mizi, ki je 1.5m od radiatorja. Zadeva ni fiksna tako da jih enostavno lahko obrnem, vprašanje pa kaj bom dosegel s tem, tukaj bi bil vesel inputa.

Mimogrede, večino časa doma delam za mizo in razmišljam da bi si naredil en šibak grelec cca 50 ali 100W z ventilatorjem, da bi mi prijetno toplo pihal pod noge Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2019 3:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa če bi pod mizo montiral IR grelni panel? S tem se izogneš šumu, dvigovanjem prahu. Če bi ti grel preveč, si narediš svojo pwm regulacijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Sentinel66
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Feb 2016 19:29
Prispevkov: 214
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2019 3:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gre bolj za to da rad stvari naredim sam, kot sem že omenil je to pri meni velik del veselja. Z ventilatorji sem precej delal in jih lahko naredim popolnoma neslišne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sentinel66
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Feb 2016 19:29
Prispevkov: 214
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 02, 2019 11:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem uspešno popravil en potenciometer za ventilatorje (zamenjal 2 prežgana kondenzatorja) in oba ventilatorja zvezal na potenciometer. Sedaj lahko imam čez dan ventilatorje na minimalnih obratih kjer sta ventilatorja praktično neslišna, ko me ni doma pa lahko dam na največjo vrednost, kar pri dveh 90mm 0.4 amperskih ventilatorjih pomeni velik pretok. Bom testiral kako hitro se v sobi pozna razlika ko pihata na največji stopnji
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sentinel66
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Feb 2016 19:29
Prispevkov: 214
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 03, 2019 5:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napravica deluje super. Danes sem se zbudil malce poten in me je zeblo kljub 21C v sobi. Sem ventilatorja za par minut vklopil in sta skoraj instantno območje kjer sedim dvignila na 24C. Zdaj ko sem suh, sta spet na minimalnih neslišnih obratih. Zanimivo kaj vse se da doma narediti zastonj z podarjenimi deli. Naslednji korak bo tole za pod mizo kar sem napisal. potem pa še kaj. Hvala vsem ki ste zdržali z mano, sploh tistim, ki ste uspeli brez pikrih pripomb in ste pravi inženirji po duši, ki radi ustvarjate iz nič Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group