www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Agregat
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
AndrejKam
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 17 Dec 2019 22:44
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.10
Kraj: Šk.Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2019 11:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem iz elektro stroke, zato se obračam na vas. Na agregatu ni nobenih podatkov, samo na motorju (mašini) je ploščica ze kater tip gre.
Kar sem do sedaj uspel izvedeti je, da je proizvajalec Sever Subotica, da je moči nekje 5 - 5,5kw in tako izvedbo kot jo imam jaz, sem zasledil samo eno. Takih na eno 3f in eno 1f je veliko več. Sedaj je pa vprašanje ali se samo v tem razlikujejo ali še v čem drugem. Če je moj 3f, potem bi dodal še eno vtičnico na prosto fazo in bi lahko porabnike bolj enakomerno razdelil. No tako je moje mišljenje, al se motim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2019 3:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da bi bilo lažje pomagat, če bi slikal ploščico in jo prilepil na forum.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2019 3:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

spužva je napisal/a:
Ja, tale post je pa zame nekaj čisto novega.
Vsi generatorji (od nekaj W do nekaj 100MW) so vezani v zvezdo.( Pa pustmo asinhronce za mHE in ostalo domačo proizvodnjo, pa še tam mislim da so vsi zvezda)
Takega agregata, da bi ga s stikalom preklopil iz zvezde v trikot še nisem videl.
V trikotu nimaš fazne napetosti, torej mora biti medfazna ustrezno nižja za enofazne porabnike.
Moč ene faze pri trifaznem agregatu je tretjina nazivne moči agregata.
Go figure tvoje številke?????


Sicer malo pozen odgovor, pa vseeno:
Bojim se, da si videl premalo agreagatov.

Nekateri manjši agreagati imajo možnost preklopa navitij iz zvezde v trikot.
V zvezdi delujejo kot običajen 3f agregat.
V trikotu pa kot 1f agregat.
Medfazna napetost v trikot vezavi je enaka fazni napetosti v zvezdi. Uporabi se samo dve "fazi", ki ju je mogoče obremeniti s cca 2/3 3f nazivne moči.

_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejKam
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 17 Dec 2019 22:44
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.10
Kraj: Šk.Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2019 4:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Mislim, da bi bilo lažje pomagat, če bi slikal ploščico in jo prilepil na forum.


Samo podatki o motorju (mašini) so. Pomoje to ne pomaga kaj dosti.
Sem dal tri poste nazaj slike "drobovja", če kermu kaj pomaga ugotoviti.



20191206_114306.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.66 MB
 Pogledana:  13 krat

20191206_114306.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spužva
Član
Član



Pridružen-a: Sob 14 Jul 2007 10:03
Prispevkov: 55
Aktiv.: 0.27

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2019 9:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

int47, hvala za odgovor.
kaj takega še nisem videl, verjetno ker sem imel (imam) opravka z večjimi grdosijami od 50 do 400kW.

AndrejKam, na priključnih sponkah pomeri kaj dobiš.
V firmi imamo tudi Mase-ja, ki pa ima tudi samo 2 enof. vtičnici vsaka 16A, brez kakšnih stikal.
Ne vem pa, kako je to v statorju zvezano. Ali sta to 2 enofazni navitji ali trifazno pa bo kdo drug povedal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spužva
Član
Član



Pridružen-a: Sob 14 Jul 2007 10:03
Prispevkov: 55
Aktiv.: 0.27

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2019 9:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

AndrejKam, tvoje priključne sponke imajo 2 fazi in skupno nulo.
Lahko pa tudi slabo vidim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejKam
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 17 Dec 2019 22:44
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.10
Kraj: Šk.Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 28, 2019 8:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem našel ploščico. Pred tem sem meril priključnice in na eni je blo 230V na drugi pa 200V. Ampak na dozah je pa enaka voltaža. Tako da lahko rečem da gre eno fazni agregat. Samo nad močjo sem malo razočaran glede na velikost in težo.


20191228_183829.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.18 MB
 Pogledana:  1 krat

20191228_183829.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejKam
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 17 Dec 2019 22:44
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.10
Kraj: Šk.Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 07, 2020 10:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo mojstri. Eno vprašanje imam. Na ta agregat en post nazaj bi rad dal na vsako vtičnico svojo varovalko. Ima pa dve vtičnici. Kakšne naj dam. Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 07, 2020 10:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja....

Če bi (jaz) kompliciral z več varovalkami, bi dal eno glavno 10A in potem razdelil za vsak porabnik s prav tako 10A varovalko. Glavna "nekako preko palca služi" kot varovalka, naslednji dve pa kot stikali za vtičnici.

Edit.. če si razočaran nad močjo: ali si preveril kondenzator(je)? Agregat ni ravno od včeraj -> slabi kondiji..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 08, 2020 6:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

AndrejKam je napisal/a:
...Samo nad močjo sem malo razočaran glede na velikost in težo.
... pa to je narejono "po ruskem principu", da traja v nedogled (kot nosilna raketa Soyuz!) Wink ... ne pa kot večina robe danes "China Export" in ostala potrošna roba, ki zna kot za stavo crknit 2mes in 2dni po iteku garancije rulez2

... Vse Naj v Novem Letu 2020 vsem skupaj ! ... Angel
---------------------------------------------------------------
" ... The Truth Is Out There ..." Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Stran 19 od 19

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group