www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj se dogaja s tem forumom?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 01, 2020 7:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene zanima s katerim programom programiraš te kitajske plc-je ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 01, 2020 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:
Mene zanima s katerim programom programiraš te kitajske plc-je ?


Kitajski FX krmilniki so funkcijsko kloni mitsubishi-jevih fx krmilnikov. Za programiranje se lahko uporablja mitsubishi-jev GX Developer. Žal orodje ni free. Zadeva preverjeno deluje z orginalnim mitsubishi-jevim kablom kot tudi z adapterjem USB na serijski (5V nivo) - za to je na vezju en dodaten konektor. Programira se lahko v ladderju ali STL-u. V glavnem podpirajo vse instrukcije - kot orginal. Je pa par sprememb okrog lokacij MB in registrov.

Kitajci so naredili tudi ponatis S7200
Tega še nisem sprobal. Tole naj bi se programiralo z siemensovim Microwin.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 01, 2020 9:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Silvo. Rad bi se malce spustil v programiranje plc-jev. Zato iščem nekaj cenovno ugodnega za domače igračkanje....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2020 10:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, pobuda je dana. Potrebna je še samo volja in nekdo, ki bi to speljal. Mislim, da je Mucek ta pravi, ki bo poiskal kaj in kako.

Če se bo kaj premaknilo, bomo tudi ta del prestavili na pravo mesto na forumu.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
eldi2011
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Sep 2014 15:55
Prispevkov: 256
Aktiv.: 2.21

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2020 10:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Niso kitajčki ampak židki.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2020 12:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odgovor na prvo vprašanje je torej takšen:

Eppur si muove Exclamation

Bo treba prestaviti v novo temo!?

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2020 12:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jap ... Pa da me ne boste na grmado vrgli Wink
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2020 12:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim da ne!
mucek in Branez je napisal/a:
...lahko pa se tudi motim ...
Živi bili, pa videli. Avtor te teme bo po mojem, glede na napisano, takoj za.
e-on je napisal/a:
...
Ko so se delali skupinski projekti...

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
eldi2011
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Sep 2014 15:55
Prispevkov: 256
Aktiv.: 2.21

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2020 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri Unitroniksu pogrešam majhen kompakten krmilnik ala Siemens LOGO.
Ali pa še manjši.....
Je pa res software je free, dostopen na spletu.
Komunikacija gre po USB kablu, včasih je bil RS-232.
Cene so pa tudi prijazne, pa kvaliteta je solidna.
Veliko Izraelskega znanja pride iz USA, tudi tehnologija in kvaliteta...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 03, 2020 10:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Osnovno prepoznavanje kitajskih znakov. Se malo ogrevam. Pogrešam še kakšen temperaturni senzor..

https://instrumentationforum.com/t/what-is-a-ladder-diagram/6926
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.18
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 03, 2020 12:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko je bil forum v najboljši formi je bil ravno čas mojega šolanja. Takrat je bil forum res živ in število objavljenih tem ogromno. Z veseljem sem prebiral skoraj vse teme in s tem pridobil ogromno znanja iz različnih področij, ki jih drugače verjetno sploh ne bi poznal. Vsebina foruma mi je dala vsaj tolikšno popotnico kot šolanje samo, na nekaterih področjih gotovo celo večjo. Še zdaj vidim pri mojih sodelavcih, ki smo praktično skoraj ista generacija, da imajo nekateri zelo malo splošnega znanja iz elektrike, elektronike,... pa smo šli skozi isto šolanje.
Če vsaj v grobem ne poznaš osnov, potem si zelo težko predstavljaš zakaj se ti določene stvari dogajajo. In tako je nemogoče da se odprave tega lotiš iz prave strani. In to je ključno če hočemo uspeti pri našem delu ali hobiju.

Tako da forumu in njegovim sodelujočim HVALA iz moje strani za vso pomoč in znanje ter za vztrajnost v vseh teh letih.

V prihajajočem času se bom trudil, da forumu vračam vsaj del tega, kar mi je dal, saj je to ogromna baza znanja. Glede na to, kar vidim pri generacijah, ki sedaj prihajajo iz šolanja se bojim da nam brez takih forumov in takih "dodatkov" znanja trda prede.

Pa ni samo znanje tisto, ki se predaja, druga mogoče še bolj pomembna stvar je odnos do drugih in pripravljenost pomagati. Sam že celo življenje živim v tem duhu, da pomagam drugim, če je le mogoče in mislim, da ta forum in njegovi sodelujoči še vedno imamo to v sebi.

Mogoče je forum malo "zasopel" ampak ko dobi zopet zagon in nov veter v pljuča upam da bo ponovno zaživel in preživel ter pomagal še mnogim dopolniti luknje v znanju in značaju.

Lep pozdrav,
Edvard
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ikara
Član
Član



Pridružen-a: Pon 27 Okt 2014 15:07
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.28

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 4:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je, da je stvari ceneje dobiti, ampak kvaliteta se slabša. Še zmeraj se splača izdelovati stvari sam, a mislim, da smo ljudje na splošno bolj leni kot včasih, zato raje naročimo preko interneta iz Kitajske in čakamo tudi 1 mesec, kot pa da bi kdo sam ustvarjal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Halon
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Apr 2010 10:02
Prispevkov: 80
Aktiv.: 0.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 5:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še moje mnenje glede foruma.
Meni se zdi dobro zastavljen, saj pokriva široko območje elektronike.
Elektrika, elektronika, programiranje, samogradnje, radioamaterstvo in precej nasvetov ter odgovorov za študente in dijake elektro smeri.
Strokovne ocene sicer ne morem dati, ker imam premalo znanja iz tega področja, ker sem dokončal več nivojev strojništva. Službeno pa sem delal na področju gasilstva in požarne varnosti.
Elektronika me je začela zanimati, ko sem se začel ukvarjati z radio amaterstvom in ko sem predelal kompleten priročnik, sem šele ugotovil, kaj vse še ne znam. Shocked
Kot je bilo na začetku teme omenjeno, da kdo kaj pogreša ali mu ni všeč, ljudje smo pač različni. Mislim, da ima vsak možnost odpreti temo, ki ga zanima. LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.64

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 23, 2020 10:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj je narobe?
Pri meni ali forum?



Elektronik.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  40.56 KB
 Pogledana:  14 krat

Elektronik.jpg



_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2020 1:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri tebi Mr. Green ... imaš preveč nov browser in OS Twisted Evil
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 2 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group