www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Battery management system

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Sentinel66
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Feb 2016 19:29
Prispevkov: 214
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2020 2:05 am    Naslov sporočila:  Battery management system Odgovori s citatom

Pozdravljeni, imam 6S BMS with balance s spodnjega linka. Balancing tok je 45mA. Rad bi bolje razumel kako balancing deluje. Torej, kaj se zgodi, ko ena od celic doseže 4.2V.
V opisu piše, da priporočajo napetost polnjenja 25.6V. Kaj se bo torej zgodilo, če bi uporabil napajalnik, ki je točno 25V ? Potem balancinga sploh ne bi bilo ?

https://www.aliexpress.com/item/4000504232720.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sentinel66
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Feb 2016 19:29
Prispevkov: 214
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2020 11:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem sam malce pobrskal po spletu. Sam sem si predstavljal, da stvar deluje tako, da ko ena celica doseže 4.2V, se tok steka iz nje v celico z manj kot 4.2V. Na žalost temu očitno ni tako, ampak enostavno ko je celica na 4.2V, se aktivira zelo šibak upor. Zakaj je tako šibak, ne vem. Ampak v praksi to pomeni, da bi moral celice polniti z 45mA, da bi bilo sploh uporabno, vse kar je več, bo ene celica prišla do 4.25V in BMS bo baterije odklopil od napajanja. Res mi ni jasno zakaj tako šibak upor Brick wall

Bi pa zdaj vprašal to. Moj polnilec za 6S baterije ima samo 24.7V. Kar v teoriji pomeni da bo baterije napolnil do 4.1V, kar pomeni da izgubim okoli 10% kapacitete. To je ok. Ampak s časom se zna zgoditi da bodo baterije izgubile kapaciteto. Takrat, npr. 2x na leto, bi pa baterije najprej napolnil do 4.1V s tem polnilcem, potem pa jih priklopil direktno na DC 25.2V ali celo 25.6V, vmes pa bi dal tak upor, da bi bil tok manjši kot 45mA. Bi s tem uspel balancirati baterije ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2020 12:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://s5tech.net/viewtopic.php?f=41&t=16645&p=202955



.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Sentinel66
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Feb 2016 19:29
Prispevkov: 214
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2020 3:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem si pogledal in je tako, kot sem rekel.

Zdaj sem najprej baterije napolnil na 24.7V z li-ion chargerjem, potem sem jih pa priklopil na 25.5V DC. Tok je okoli 30mA, kar je znotraj 45mA, ki ga balancing board omogoča. Če bo vse po sreči mi bo to zbalansiralo celice Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group