www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zadnji oz. spodnji pokrov radia Nikola Tesla 58U
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.41
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 11, 2020 5:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trenutno je ta radio v prafaktorjih že skoraj 1 mesec, no vsaj kar se tiče ohišja, saj ga bo potrebno na novo polakirati, še prej pa zbrusiti razpokan lak, spolirati letvice, itd. Šasija je bila sicer uštimana že pred 2 mesecema, vendar kljub kar veliko resnim napakam (kondenzatorji v MF, odprt izhodni trafo,...), vse skupaj ni vzelo več kot 3 popoldneve.

Mogoče še eno hitro vprašanje, blago na sprednji strani je sicer v relativno dobrem stanju in ni nikjer strgano, je pa problem da je zelo umazano oz. je spremenilo barvo napram robovom, ki niso bili izpostavljeni. Najraje bi ga poskusil očistiti, ampak ne vem s čem ga spravim dol z lesene podloge oz. ali ga naj poskusim oprati kar na lesu (bi pazil, da bi bilo zmakanje lesa čim manjše). Sicer bo potrebno dobiti nekje drug podoben vzorec blaga in ga zamenjati.

Slike bodo prišle, ampak si res moram vzeti čas. Ko bo gotov, ga bom poslikal pa še tudi kakšnega drugega iz zbirke (čeprav jih kaj dosti res ni).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7769
Aktiv.: 34.89
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 11, 2020 9:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mitchW je napisal/a:

... ali ga naj poskusim oprati kar na lesu (bi pazil, da bi bilo zmakanje lesa čim manjše). Sicer bo potrebno dobiti nekje drug podoben vzorec blaga in ga zamenjati...
Vprašaj na kakšnem servisu za suho čiščenje avtomobilskih sedežev ali preprog.


mitchW je napisal/a:
...Slike bodo prišle, ampak si res moram vzeti čas. Ko bo gotov, ga bom poslikal pa še tudi kakšnega drugega iz zbirke (čeprav jih kaj dosti res ni).
Branez je napisal/a:
Izkoristi tvojo osebno galerijo.
Porini gor kakšno sliko za trening, je samo par klikov. Cool
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 272
Aktiv.: 3.47
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 11, 2020 1:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Blago očistiš s peno za čiščenje tepihov. Zadnja in spodnja planka so iz knjigoveške lepenke za platnice.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.41
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 13, 2020 5:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej sem poskusil z brake cleanerjem, ni prineslo nobenih izboljšanj.
Sem nato dobil čistilo za avto sedeže, malo močnejšo zadevo, sem poskusil očistiti, brez vidnih rezultatov. Na koncu je bilo blago že toliko mokro, da se je začelo lepiti s podloge, zato sem ga vzel kar dol.

Spiral sem ga s hladno vodo, brez rezultatov, poskusim Meglio, je bilo morda 10% boljše. No na koncu sem rekel, tako nimam kaj izgubiti in bom poskusil belilo (pri roki sem imel le odstranjevalec plesni). Ta je v roku 5 minut naredil blago tako čisto belo, da ni bilo razlike med delom, ki ni bilo izpostavljeno zunanjosti in delu, ki je bil prej svinjsko umazan. Več naj povedo slike.

Imam pa zdaj en problem, kljub temu, da sem vse skupaj pral v mrzli vodi, se je še pred sušenjem zadeva skrčila za kakšnih 5-10%. Blago sem sicer kmalu po pranju nazaj napel na podlago, prej sem popivnal čimveč vode s papirnatimi brisačami, ampak vseeno je zdaj vidno skrčeno. Kakšen nasvet kako ga raztegniti?
Pa tudi lepilo pod blagom bo treba na novo namestiti, je neko vodotopno, ko je mokro ima sluzast občutek med prsti. Tukaj tudi nimam ideje, katero bi bilo ustrezno...



vbp%JAmhR1Oy1At8iaa9WA.jpg
 Opis:
Prej
 Velikost datoteke:  4.07 MB
 Pogledana:  5 krat

vbp%JAmhR1Oy1At8iaa9WA.jpg



60323321066__FB2684EA-839D-49CE-A993-256838C18BC0.JPG
 Opis:
Po čiščenju
 Velikost datoteke:  3.56 MB
 Pogledana:  6 krat

60323321066__FB2684EA-839D-49CE-A993-256838C18BC0.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.41
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2020 2:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potreboval bi še en nasvet: mesingaste površine (letvice, itd.), ki so bile čisto temne sem spoliral. Zdaj me zanima s čem naj to zaščitim pred ponovno oksidacijo?

Poskusil sem že s prozornim akrilnim lakom in dvokomponentnim prozornim avtolakom in oboje je naredilo mat film. Bojda so včasih uporabljali t.i. capon lak za te zadeve? Ima kdo kaj več informacij o tem?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group