www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Substitut za Iskra ZP75 zvočnik?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 09, 2020 6:07 pm    Naslov sporočila:  Substitut za Iskra ZP75 zvočnik? Odgovori s citatom

Zdravo,
Iščem primerno zamenjavo zvočnika za Iskra Savica SN120 (zvočnik Iskra ZP75).
Torej zvočnik je začel hreščati in potrebujem zamenjavo. Predvidevam, da so vsi ZP75 zvočniki že ali pa podo hitro po vsakodnevni uporabi svoje odslužili zaradi starosti.
Zato iščem sodobno zamenjavo.
Težko je najti fullrange zvočnik velikosti 19 x 10 cm in, da ima samo 3w na 4ohm, pod 30w sploh nič ne najdem, sploh pa ne potrebne občutljivosti, ki bi po moje morala znašati vsaj 90dB.

Torej, če je kdo že kaj menjaval na radju tistega časa in dobil dobre rezultate ali ima kakšno idejo naj mi prosim javi.
Hvala

_________________
The quieter you become the more you`re able to hear
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sg1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Avg 2013 9:28
Prispevkov: 198
Aktiv.: 1.53
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 10, 2020 12:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

EI je delal širokopasovne zvočnike 3 W 4 ohm, s solidno občutljivostjo. Je pa velikosti 12 x 17,5 cm cca. Imam enega z oznako AZ 150 HPF-1.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 10, 2020 11:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi na tvojem mestu dal notri avtomobilskega koaksialca. W niso problem, če je pa malo manj občutljiv, pa tudi ni kaj narobe.
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 10, 2020 8:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sg1 je napisal/a:
EI je delal širokopasovne zvočnike 3 W 4 ohm, s solidno občutljivostjo. Je pa velikosti 12 x 17,5 cm cca. Imam enega z oznako AZ 150 HPF-1.

Sem šel merit zvočnik in sem izmeril, da je točno 12 x 17,5cm, membrana pa 10 x 15cm očitno, da oznake na zvočniku niso dimenzije, kot sem prvo mislil.
Možno, da je AZ150 Ei verzija Iskrinega ZP75, glede na identične mere , moč in impedanco.

Bi bili zainteresirani za prodajo po pošti? Ker sem iz okolice Maribora in vidim, da imate LJ lokacijo, tako da je kar daleč.

_________________
The quieter you become the more you`re able to hear
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 10, 2020 8:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:
Jaz bi na tvojem mestu dal notri avtomobilskega koaksialca. W niso problem, če je pa malo manj občutljiv, pa tudi ni kaj narobe.

Sem razmišljal o tem, ampak nebi rad začel kupovati nekaj, kar bo mogoče vredu, mogoče ne. Tudi distančnik bi moral naredit, ker je pri večini koaksialcev visokotonec višje od membrane in nebi pasal.
Glede občutljivosti imam izkušnjo, da sem kupil PA zvočnike z občutljivostjo wooferjev 86dB namesto vsaj 90dB (500w rmsa po komadu) in je bila zadeva tako tiha, da sem jih kar hitro preteral, ojačevalec z 2x450rmsa sem moral imeti do konca navit, sedaj, ga ne dam preko tričetrt, običajno je na polovici. Potem sem kupil wooferje z 91dB in je razlika kot dan in noč. Kaj bi šele bilo pri 3w.
Ne glede na vse, si vseeno mislim, da bom na koncu dal koaksialca, če ne najdem druge zamenjave.

_________________
The quieter you become the more you`re able to hear
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 10, 2020 8:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kaja.alyo je napisal/a:
ro-bi je napisal/a:
Jaz bi na tvojem mestu dal notri avtomobilskega koaksialca. W niso problem, če je pa malo manj občutljiv, pa tudi ni kaj narobe.

Sem razmišljal o tem, ampak nebi rad začel kupovati nekaj, kar bo mogoče vredu, mogoče ne. Tudi distančnik bi moral naredit, ker je pri večini koaksialcev visokotonec višje od membrane in nebi pasal.
Glede občutljivosti imam izkušnjo, da sem kupil PA zvočnike z občutljivostjo wooferjev 86dB namesto vsaj 90dB (500w rmsa po komadu) in je bila zadeva tako tiha, da sem jih kar hitro preteral, ojačevalec z 2x450rmsa sem moral imeti do konca navit. Potem sem kupil wooferje z 91dB in je razlika kot dan in noč. Sedaj, ojačevalca ne dam preko tričetrt, običajno je na polovici. Kaj bi šele bilo pri 3w.
Ne glede na vse, si vseeno mislim, da bom na koncu dal koaksialca, če ne najdem druge zamenjave.

_________________
The quieter you become the more you`re able to hear
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 10, 2020 8:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kaja.alyo je napisal/a:

Glede občutljivosti imam izkušnjo, da sem kupil PA zvočnike z občutljivostjo wooferjev 86dB namesto vsaj 90dB (500w rmsa po komadu) in je bila zadeva tako tiha, da sem jih kar hitro preteral, ojačevalec z 2x450rmsa.


Za 4 dB si rabil več kot 2x toliko moči, to mi je jasno, ampak za en tranzistor, ki nekje v kotu predvaja poročila, se ti malo manjša občutljivost ne bi smela toliko poznat.

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 17, 2020 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:
kaja.alyo je napisal/a:

Glede občutljivosti imam izkušnjo, da sem kupil PA zvočnike z občutljivostjo wooferjev 86dB namesto vsaj 90dB (500w rmsa po komadu) in je bila zadeva tako tiha, da sem jih kar hitro preteral, ojačevalec z 2x450rmsa.


Za 4 dB si rabil več kot 2x toliko moči, to mi je jasno, ampak za en tranzistor, ki nekje v kotu predvaja poročila, se ti malo manjša občutljivost ne bi smela toliko poznat.

Ja, rad bi izkoristil čim bolje, ker res lepo špila z močnimi basi. Marsi katera hifi komponenta v rangu 2 x 30w ali več se lahko skrije.
Dobim sedaj podoben zvočnik, tako da bom rešil zadevo. Pa še nove kondenzatorje (razen elkotov, ki sem jih že zamenjal) in upore v ojačevalniškem delu vezja pa bo Smile
lp

_________________
The quieter you become the more you`re able to hear
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Kapko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Apr 2020 15:06
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.48
Kraj: Javornik

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2020 9:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podarim SN 75 zvočnik... v dobrem stanju. Poštnino plača prejemnik...
Na ZS.
Lp, P.

_________________
Nisem šolan štromar.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group