www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

el. pastir Pečovnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Kopernik
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Okt 2015 22:03
Prispevkov: 99
Aktiv.: 0.96
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 18, 2020 8:45 pm    Naslov sporočila:  el. pastir Pečovnik Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

prijatelj mi je prinesel el. pastirja za pogledat,
vendar, mi ga je že nekdo poskušal popravit.

Ima kdo kakšno sliko ali shemo tega Pečovnik-ovega pastirja?
Nevem kateri element je bil med diodami..
Pride pa zaporedno med 230V dovodom in T1 na triaku.
je pa triak tudi šel papa..



FB82A48E-83D6-41A7-896A-9279751C22ED.jpeg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.63 MB
 Pogledana:  41 krat

FB82A48E-83D6-41A7-896A-9279751C22ED.jpeg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 18, 2020 10:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tam vmes je kondenzator 22nF/1kV. Če ti je odneslo triak, so verjetno tudi tisti dve diodi zanič in pa tranzistor 2N6027 (ponavadi je ta noter). Varovalka je tudi odšla nekam... Potem ko ga boš (če boš) oživel, je vprašanje kaj je s VN transformatorjem.
Vidim da se je pečovnik posodobil in "montiral" stikalo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 19, 2020 1:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Klik. Mogoče bo v pomoč.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.21
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 19, 2020 1:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ekstra nagravžna platka na bakropertu
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kopernik
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Okt 2015 22:03
Prispevkov: 99
Aktiv.: 0.96
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2020 10:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sem naročil material, čeprav sem skoraj prepričan, da bo problem še v VN transformatorju...

Imam pa takšno srečo, da sem včeraj dobil še en el. pastir brez kondenzatorja..
Nikjer ne najdem imena proizvajalca..

Pa, da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj pripel sliko..

Mogoče kdo ve vrednost kondenzatorja?



IMG_2443.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.19 MB
 Pogledana:  16 krat

IMG_2443.jpg



IMG_2442.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.99 MB
 Pogledana:  16 krat

IMG_2442.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2020 10:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale bo pa najbrž od proizvajalca Horizont. Točne oznake žal ne vem. 12V verzija ima prozoren pokrov z rumeno nalepko klik

Malo sem pobrskal po netu in našel te slike kilk klik Mogoče je eden od teh
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2020 11:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Horizont ranger N40 ali nekaj podobnega oziroma ena izpeljanka tega na 230V

N - netz
A - akku

Vsi iz tega obdobja imajo prozoren potiskan pokrov, 12V verzije so pogoste ranger A20

Na vezju že imaš en kondenzator 1u 630V poleg EPCOS filtra, pogosto je namesto tega vgrajeno 3x 0,47u 630V

Manjkajoči kondenzator je enak kot že vgrajen torej 1u 630V, no, vsaj pri verziji s 3x 0,47u je tako, mogoče je tukaj manjši, recimo 0,68uF, ampak bo delalo v vsakem primeru, dela tudi brez, ker to je kondenzator, ki je vezan direktno vzporedno transformatorju., le funkcija varčevanja odpade, v primeru zanemarjene ograje dela brez še bolje, stalno na polno.

Če koga zanima, servisiram vse pastirje in izdelujem nove s 5 letno garancijo, info na e-mail ali telefon.

Aja, na tem vezju ti manjka dioda D2, obrnjena je stran od keramičnega upora, tistega večjega, verjetno 470ohm, torej v smer, kjer sta na robu dve črni žici, lahko daš P600M, zamenjaj še tisto ploščato diodo tam pri 3R3 uporu prav tako P600M, v originalu sta bili obe ploščati...

Bi te prosil, če mi lahko na e-mail pošlješ nekaj fotografij tega pastirja od znotraj iz več kotov, ker tega modela še nimam v zbirki fotografij pastirjev drugih proizvajalcev, skoraj verjetno pa sem ga že popravljal.

O pečovnikovih skrpucalih ne bom izgubljal besed, njegovi "izdelki" so sramota za stroko.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Kopernik
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Okt 2015 22:03
Prispevkov: 99
Aktiv.: 0.96
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2020 1:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za pomoč, že deluje..
Slike pa pošljem na e-mail.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 24, 2020 8:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
.......Na vezju že imaš en kondenzator 1u 630V poleg EPCOS filtra, pogosto je namesto tega vgrajeno 3x 0,47u 630V..........


Za kaj pa služi vgrajeni EPCOS filter? Mogoče proti motnjam, katere povzroča pastir med delovanjem?

Kopernik je napisal/a:
Hvala za pomoč, že deluje..
Slike pa pošljem na e-mail.


Kopernik, a lahko posreduješ oznako tiristorja, ki je vgrajen v pastirja Horizont ranger?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kopernik
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Okt 2015 22:03
Prispevkov: 99
Aktiv.: 0.96
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 24, 2020 9:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:
v.j. je napisal/a:
.......Na vezju že imaš en kondenzator 1u 630V poleg EPCOS filtra, pogosto je namesto tega vgrajeno 3x 0,47u 630V..........


Za kaj pa služi vgrajeni EPCOS filter? Mogoče proti motnjam, katere povzroča pastir med delovanjem?

Kopernik je napisal/a:
Hvala za pomoč, že deluje..
Slike pa pošljem na e-mail.


Kopernik, a lahko posreduješ oznako tiristorja, ki je vgrajen v pastirja Horizont ranger?


nimam več pastirja.. pa še takšne slike sem naredil, da ni ničesar videt..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kopernik
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Okt 2015 22:03
Prispevkov: 99
Aktiv.: 0.96
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 11, 2022 8:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo,

kje bi lahko dobil transformator za Pečovnikov pastir?


Kaj se da kje naročit transformatorje za pastirje?
Nekje sem zasledil, da naj bi Dolinšek delal serijsko
transformatorje, vendar jih več ne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 12, 2022 6:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče ja najbolše, da vpašaš kar izdelovalca el. pastirjev (http://www.rumenestrani.si/si/servis-rtv-aparatov-pecovnik-branko-14644).

Kolikor poznam od Pečovnika pastirje je VN trafo nrejen kar na enem pvc tulcu in za jedro je uporabljena narezana pločevina. Lahko ga tudi sam naviješ.

Drugače je Dolinšek iz Kranja delal VN trfote, ampak samo večje serije. Kolikor vem je gospod Dolinšek pokojni in je delo prevzela Sonja. Nevem pa, če še delajo trafote.

Da bi kupoval posamičen kos VN trafota sam še nisem zaseldil. Če boš kje izvedel, da se da dobit posamezen kos trafota, povej še nam.

Drugače pa ga lahko narediš sam. Jedro nabaviš tukaj. Narišeš primar in sekundar, ter natisneš s 3D printerjem.
Sestaviš in montiraš Wink. Moj primer VN trafota je spodaj.



VN trafo.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.43 MB
 Pogledana:  15 krat

VN trafo.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2022 8:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi se dogovoriti z EFEKTELEKTRO-MEHANIKA, Sneberska cesta 9 ali pa HITELEKTRONIK d.o.o. Tacenska cesta 20

Za tega pa nisem prepričan, če dela male serije poskusiš pa lahko: ELMA TT, d.d., Cesta 24. junija 23

Pa še kakšen se verjetno dobi. Prašaj googla po transformatorji po naročilu.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group