www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Yamaha RX-V 467

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mrtn
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Maj 2012 8:14
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2020 2:34 pm    Naslov sporočila:  Yamaha RX-V 467 Odgovori s citatom

Pri popravilu receiverja sem naletel na težavo, da svetijo vsi znaki na VFD zaslonu.
Pri spreminjanju menija ali pa glasnosti se opazi majhna razlika v svetilnosti in pa miganje posameznih okenc. To je pa tudi vse. Krmilnik za VFD je M66003-0131FP-R.

Imam veliko odstopanje v napetostih na izhodu iz krmilnika, vhodi so mejah specifikacije.
Kakšen predlog ali menjava krmilnika?
Kako preverim ali je napaka na krmilniku? Če ga npr. odklopim iz komunikacije s procesorjem - in vidim kaj se bo zgodilo potem. Lahko to storim?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1746
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2020 11:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Primerjaj svoje napetosti s temi, ki so v načrtu. Mogoče najdeš opazno razliko in greš v tisti smeri naprej.
Stran 105.
Vir pdf



rxv467.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  rxv467.pdf
 Velikost datoteke:  22.29 MB
 Downloadano:  13 krat


_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mrtn
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Maj 2012 8:14
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2020 12:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem že pomeril. Moje napetosti so čisto mimo glede na datasheet.
Namesto - 30V na pinih ekrana jaz izmerim cca +3V. Napetosti do driverja so vse ok. Iz njega pa prihaja zmeda.
Sem tudi odklopil komunikacijo s procesorjem - ni spremembel, še vedno sveti kot novoletna jelka. To mi je zelo čudno zakaj.

Sicer, kot sem omenil, se vidi majhna sprememba pri spreminjanju glasnosti, se pravi da komunikacija s procesorjem poteka in tudi sam driver želi nekaj prikazati pa vendar neuspešno.

Misli, da ima driver probleme z ali digitalnimi izhodi ali segmentnimi in zato verjetno vidim rahlo spremembo pri prikazovanju na displaju.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mrtn
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Maj 2012 8:14
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2020 4:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Menjal sem driver čip, ki je deloval "skoraj normalno" dokler se ni začel sesuvati zaradi frekvence. Ob menjavi kondenzatorja C4018 je stvar oživela nazaj. Ob ponovnem vklopu pa se ekran ni več vklopil.
Ali se da kako izračunati frekvenco delovanja čipa Renesas M66003-0101FP?

V mojem primeru imam na pinu Xin in Xout kombinacijo kondenzatorja z vrednostjo 68pF in pa upor z vrednostjo 36k Omega .

Če merim dobim cca. 270KHz. Ali je to frekvenca primerna za pravilno delovanje in če ni kakšna bi morala biti?
V navodilih nikjer ne najdem informacije, datasheeta tega čipa pa ne najdem.

Enak primer VFD kontrolerja sem našel z drugačno kombinacijsko vrednostjo in sicer C=100pF in R=27k Omega .
Pripenjam še slike.



2020_03_26_14_38_55_yamaha_rx_v467_htr_4063_sm.pdf_Adobe_Acrobat_Reader_DC.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  153.08 KB
 Pogledana:  4 krat

2020_03_26_14_38_55_yamaha_rx_v467_htr_4063_sm.pdf_Adobe_Acrobat_Reader_DC.jpg



2020_03_26_14_51_01_RX_397_Google_Chrome.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  105.01 KB
 Pogledana:  2 krat

2020_03_26_14_51_01_RX_397_Google_Chrome.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group