www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Stikalo za akumulator?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.62

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2020 5:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nam je naprimer avtoradio praznil akumulator. Ker se uporablja po večini enkrat tedensko, je bilo proti koncu izjemno težko avto vžgati na koncu pa nemogoče. Sam sem potem tuhtal kaj bi bilo narobe in sem si rekel klinc tisto škatlo se tako ali tako ne posluša in sem ga odklopil. Sedaj je mir. Edino problem mi je kako bi ga odstranil. Ker bi ga dal na usmerik in ga poslušal v delavnici, za tisto bo še uporaben.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
speed1
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Mar 2020 12:47
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.22

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2020 6:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S57KSL, hvala, zaenkrat ne mislim več meritev delati, ker so bile narejene že več krat in vedno brez posebnosti. Zgleda, da gre za porabnik, ki ima zelo majhno porabo.

Ja, to se dogaja po menjavi akumulatorja, ki je bil star nekje tri leta.

Zaenkrat iščem nekoga, ki bi naredil zadevo, ki sem jo opisal zgoraj. Drugače bom pač kupil zgoraj omenjeno in ročno izklapljal, saj tudi v tem primeru se bo jasno pokazalo, če je glede zadeve kriv porabnik ali kaj drugo. Hvala vsem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1872
Aktiv.: 8.39
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2020 6:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za kateri avto pa sploh gre ???
Večina ima "standardne" napake.

Pa ne sanjajte o start/stop funkcijo, ker 15 let star avto tega nima razen, če crkuje na minimumu Wink

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
speed1
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Mar 2020 12:47
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.22

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2020 6:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj sploh ima znamka veze zdaj. Lepo piše kaj iščem, vi pa pišete vse drugo. Ne, ne bom delal novih meritev. Ne, ne iščem več vzroka. Lepo piše, da je avto bil že pri večih avtoelektricarjih in da zadeva ni nova, ampak že traja dolgo. Vse kar pišete je že na samem začetku bilo preverjeno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sslavc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Dec 2012 16:21
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2020 7:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imel sem podoben primer. Dolgo sem se mučil in končno ugotovil, da mi akumulator prazni bluetooth prostoročna navigacija. Baje je to kar pogosta napaka na Hondi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2020 9:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Speed 1 sprašuješ kakšno povezavo ima znamka s tvojo napako. Ima. Če jo izdaš, bo še kdo drug napisal svoje izkušnje, pa še kdo bo našel koristne informacije zase, tudi če tebi ta hip ne koristijo. Tako deluje tale forum. Nekaj odgovorov dobiš zase, druge pa preskočiš, ni pa treba odganjati tiste, ki poskušajo pomagati.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
speed1
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Mar 2020 12:47
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.22

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2020 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Energerik-M, jaz ne iščem napake, vzroka. Ne zanima me porabnik. Nikogar niti ne odganjam, ampak jasno sem napisal kaj iščem. Ne mislim torej na en in tisočeri način debatirati o možnih vzrokih, ker sem se s tem ukvarjal celo leto in imam vrh glave tega. Ne vem koliko krat še naj povem, da je avto bil pri večih avtoelektricarjih. O vzrokih sem Google preletel po dolgem in počez.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Merlin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Dec 2007 0:47
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.45

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2020 10:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A imaš tapravi akumulator?
Start stop so drugačni.
Drugače pa, če si se tako odločil, je stikalo dobra izbira.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.79
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2020 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej GOOGLE: "stikalo za odklop akumulatorja", nabavi različico, kjer piše 500A in naj ga po predpisih zmontira eden od vrlih avtoelektričarjev. Mislim, pa da to ne bo rešilo težave, sploh če se vsak dan voziš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmat
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Jan 2020 12:52
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.37

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2020 11:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pogled v kristalno kroglo pravi:
dodatno vgrajena oprema je razlog, da moduli ne gredo v spanje.


Ko/če avtor napiše kaj več o modelu vozila, bomo vedeževali bolj natančno.
Very Happy
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1339
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2020 9:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Avtor te teme je skladno z imenom svojega vzdevka "vrgel puško v koruzo" in se zato odločil drugače, ker je obupal. Stikalo je dobra in zanesljiva rešitev, če želi porabo zmanjšati, v tem primeru bi jo zmanjšal na 0mA.
Dejansko ne rabi stikala za 500A, bo v redu tudi za 50A ali 100A, ker štarter ni treba da gre čez stikalo, prav tako je alternator lahko priključen direktno tako kot v originalu, seveda je prej treba preveriti, če slučajno tok ne uhaja v alternator.

Tisti, ki so avto že gledali in delali meritve, so mogoče avtoelektrikarji samo na jeziku, so se tako sami imenovali ali pa se niso dovolj potrudili, mogoče se niso tudi zato, ker je lastnik avta, torej avtor te teme, nastopil na enak način kot tukaj na forumu, mogoče se mu ni dalo dopovedati, da je treba narediti ... to in to, narediti take in take meritve, mogoče je avtor te teme mislil, da bo vse to narejeno v stilu njegovega vzdevka... torej z omenjenimi avtoelektrikarji verjetno ni nič narobe.

... tako kot piše, da za 14km porabi 10 minut, torej je vožnja s povprečno hitrostjo 84km/h ... 7km v eno stran in toliko v drugo stran, 2x po 5 minut mrzlega tišči preko 100km/h da doseže povprečje 84km/h ...
... tudi 70km in 1ura daje povprečno hitrost 70km/h kar je že nekoliko bolj razumljivo, lahko da gre pretežno za vožnjo po AC, ne vemo, tako kot je v tančico skrivnosti zavito marsikaj

Speed1 je napisal/a:
Včasih je prevozil 70 km na dan (6 dni v tednu), skupno eno uro vožnje na dan.
Zadnje mesece 14 km na dan, skupno 10 minut na dan (6 dni v tednu).


Zanimivo je, kakšen avto ima 100Ah akumulatorje, običajno imajo avti en akumulator, lahko da se je zatipkal, pa vseeno... torej je dizel, če ima tako velik akumulator, lahko je tudi kombi
Speed1 je napisal/a:
Gre pa za 100ah akumulatorje.


15 let star avto sploh ni nekaj ne vem kako staro, moj je "polnoleten" (18 let) pa mu nič ne manjka, ima tretji akumulator (55Ah) in k sreči še nima start-stop sistema, čeprav ima vse ostalo, ki pač spadajo k motorju 1.8T in elegance opremi. Težav s praznjenjem ni, čeprav imam poleg original opreme vgrajenih še nekaj zadev, ki porabijo le nekaj mA. Vgrajen 110A alternator ima dovolj moči, da poleg vseh porabnikov hitro dopolni akumulator in... zadnja leta se vozim bolj malo, pogosto avto stoji več kot 1 teden in še vedno nobenih težav z akumulatorjem.

Speed1, lahko ti uredim zadevo, lahko ti zmontiram stikalo, tudi daljinsko da bi imel stikalo v kabini, 150A rele bi bil več kot dovolj (imam na zalogi), če štarter ne gre preko njega, lahko pa gre alternator in vsi porabniki.
https://www.kit-elec-shop.com/gb/power-relays/2614-contactor-sw80-12v-direct-current-with-hood.html
Stikalo v kabini je lahko majhno, majčkeno... 500A stikalo je neprimerno večje, tudi kabli bi morali biti debeli.

Lahko ti najdem napako, ampak če tega nočeš, potem je lahko po tvoje, čeprav pristop ni pravi, stranka ima vedno prav Rolling Eyes

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3469
Aktiv.: 16.52
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2020 10:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se avto toliko vozi, je 99% nekaj narobe z polnjenjem. V eni uri ti ga dopolni konkretno.
Glede na aroganco avtorja mi pa itak ni jasno, zakaj bi se kdo še sploh trudil.... Rolling Eyes

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.89
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2020 1:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:
..Glede na aroganco avtorja mi pa itak ni jasno, zakaj bi se kdo še sploh trudil.... Rolling Eyes
Se popolnoma strinjam!
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 273
Aktiv.: 3.47
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2020 5:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsekakor tako. Ob izklopu iz elektrike se izklopijo spominske funkcije sedežev, ogledal, klime in dnevnih števcev, nastavitve pomika šipe in še, ne bi verjeli, daljinsko zaklepanje. Na noben način to ni koristno, reševanje na tak način je bebavo. Moj ima 16 let.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lipa
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Sep 2009 9:39
Prispevkov: 734
Aktiv.: 4.14
Kraj: Lipa Beltinci

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2020 5:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

speed1 je napisal/a:
Energerik-M, jaz ne iščem napake, vzroka. Ne zanima me porabnik. Nikogar niti ne odganjam, ampak jasno sem napisal kaj iščem. Ne mislim torej na en in tisočeri način debatirati o možnih vzrokih, ker sem se s tem ukvarjal celo leto in imam vrh glave tega. Ne vem koliko krat še naj povem, da je avto bil pri večih avtoelektricarjih. O vzrokih sem Google preletel po dolgem in počez.


Ko boš avto "predelal na stikalo" po tvoji zamisli, se lahko zgodi da bo po enem mesecu aku spet prazen. Kaj boš pa potem počel?

Iz povedanega se ne da jasno zaključiti ali je kriv skrit porabnik, ali slabo polnjenje ali kaj tretjega.
Stikalo bo delovalo samo na skrit porabnik, na ostalo ne.

_________________
Lep pozdrav!
Boris Z.


Nazadnje urejal/a lipa Sob Mar 28, 2020 6:37 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group