www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Microsoft Lumia, konec podpore
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2020 10:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lencc je napisal/a:
Čudno, da ti Trgovina ne deluje več... Doma imamo Lumio 640, pa Trgovina še vedno deluje. Aplikacije je še vedno možno prenašati, posodabljajo pa se brez težav. Poskusi ugasniti in ponovno zagnati telefon, mogoče bo pomagalo.


Ali lahko kdo, kateri ima tak telefon, to trditev preveri pri sebi?

Pri meni "trgovina"ne deluje na nobenem (od omenjenih telefonov).
Vse ostalo je čisto zavajanje.

Klikni v trgovini na bilo katero ikono na sliki (Microsoft Lumie 640XL) in poročaj kaj se zgodi - pri meni nič.
Vse aplikacije, naložene pred 10.12.2019 delujejo, npr. Viber, Vreme...na vseh treh telefonih.
To ni "posodabljanje" telefona, če aplikacija "vreme" deluje, tj. če se ona posodablja.
Na novo ni možno na njih naložiti nobene aplikacije.

Poskusil sem na več načinov.
Eden od njih bom opisal:

Dol potegnil sem z računalnikom aplikacijo, in jo naložil na telefon preko USB kabla, ter jo poskusil inštalirati, pa ni šlo.

app

Npr. tale Viber.exe za Windows sem dol potegnil in ga naložil po kablu na telefon pa poskusil tisto viber.exe datoteko zagnati da bi se inštaliral na Nokio 635 (tisto srednjo po velikosti):
Viber.exe za inštalacijo

Brez uspeha.

lencc je napisal/a:
Microsoft je konec podpore za svoj OS objavljal že kar nekaj časa pred samim datumom ukinitve.


Drži.
Tudi "baba Vanda" je že vsaj 10 krat napovedala konec sveta...pa se še ni zgodil.
Tudi Nostradamus ga je napovedal...pa kaj.

Vse kaj si napisal je samo golo nakladanje, brez vsebine, nič novega uporabnega.

Uporabno bi bilo če bi kdo opisal kako mu je le uspelo naložiti kakšno od app na telefon z Windows OP, če že trgovina NE deluje.



IMG_20200417_084313.jpg
 Opis:
Microsoft Lumia 640XL
 Velikost datoteke:  3.18 MB
 Pogledana:  3 krat

IMG_20200417_084313.jpg



IMG_20200417_084708.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.14 MB
 Pogledana:  3 krat

IMG_20200417_084708.jpg



Viber_exe.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  70.61 KB
 Pogledana:  4 krat

Viber_exe.JPG


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lencc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 22 Feb 2013 14:10
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2020 1:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s54jp je napisal/a:
Pri meni "trgovina"ne deluje na nobenem (od omenjenih telefonov).
Iz tvojih zaslonskih slik je razvidno, da verjetno sploh še nimaš nameščenega Windows 10 Mobile. Takšen UI so namreč imele starejše verzije Windows, verjetno imaš še Windows Phone 8 ali 8.1. Najprej bi zato moral telefon najprej nadgraditi na Windows 10 Mobile.

To lahko trdim zato, ker Trgovina na Windows 10 Mobile izgleda drugače – vsaj na Lumii 640 z vsemi posodobitvami (glej zaslonsko sliko spodaj).

Za vsak slučaj preveri, katero verzijo imaš trenutno nameščeno na telefonu. Izbereš "Nastavitve" > Nekaj v smislu "O napravi" ali "Informacije o sistemu" > nato izbereš še gumb v smislu "Več informacij". Tukaj si lahko pogledaš še postopek z zaslonskimi slikami (sicer v angleščini).

Če ti bo med informacijami o napravi pisalo, da je trenutna OS verzija Windows Phone 8 ali 8.1, ni nič nenavadnega, da ti aplikacije ne delujejo več. V tem primeru se s telefonom poveži na Wi-Fi in sledi zgoraj navedenim navodilom za prenos Windows 10 Mobile.

s54jp je napisal/a:
Vse ostalo je čisto zavajanje.
S tem se ne morem strinjat. Trditve sem podkrepil z viri. Sicer pa itak pišem iz prve roke, ker imam enega od Windows Mobile telefonov pred seboj. Če sem se kje zlagal, pa povej konkretno v zvezi s čim.

s54jp je napisal/a:
Vse kaj si napisal je samo golo nakladanje, brez vsebine, nič novega uporabnega.
Predpostavljal sem, da imaš nameščen Windows 10 Mobile, ne starejših verzij OS.


wp_ss_20200417.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  571.13 KB
 Pogledana:  2 krat

wp_ss_20200417.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 18, 2020 11:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lencc je napisal/a:
Iz tvojih zaslonskih slik je razvidno, da verjetno sploh še nimaš nameščenega Windows 10 Mobile. Takšen UI so namreč imele starejše verzije Windows, verjetno imaš še Windows Phone 8 ali 8.1.


Drži.
Vedno sem imel nastavljeno tako da se je telefon sam posodabljal.(slika priložena)
Nikoli mi ni telefon ponudil posodobitev iz W8.1 na W10.
In če bi mi to telefon ponudil, bi mu to potrdil.
Včasih sem tudi ročno zagnal "preveri posodobitve" - in je napisal:
"Vaša naprava je posodobljena" (pred 10.12.2019)
Vse je normalno delovalo - "vokl sit in koza cela"
Mislil sem da Win8.1 in Windows Mobile 8.1 nimajo nič skupnega - tukaj sem se zmotil.


Ko sem kupil Huawei P-30 lite, je bil gor Android 9.xxx in mi je že tretji dan ponudil sam od sebe posodobitev na Android 10, malo sem razmišljal, kaj je za narediti, in sem mu potrdil...vse je potekalo normalno in sedaj je gor desetka.
Telefon je bil kupljen v Big-Bengu, a prijatelj je kupil identičen telefon na T-2 par dni pred mano, nekakšna akcija, verjetno staro zalogo: ("ugodno" z vezavo na 2 leti)
T-2klub "ugodnosti"
in mu se še danes ni posodobil na Android 10.
Pa ga je poskušal tudi ročno "prisiliti" in mu napiše: vaša naprava je posodobljena...tako kot meni na Microsoft Lumii 640 XL! ha...ha...



lencc je napisal/a:
V tem primeru se s telefonom poveži na Wi-Fi in sledi zgoraj navedenim navodilom za prenos Windows 10 Mobile.


Nemogoča misija. (vidi priloženo sliko - "Svetovalec za nadgradnjo trenutno ni na voljo" - jaz pa pravim da sploh ni več na voljo.)
To sem očitno že zamudil...mogoče bi to delovalo še do 10.12.2019 ali pa tudi ne.

Telefona ni za kupiti povsod in poceni, kljub temu da gor piše vse kot npr. Huawei P-30 lite kar ne pomeni da je v eni in drugi trgovini identičen izdelek.

Z temi telefoni (Lumie) sem bil zelo zadovoljen, še danes so dve v uporabi, edino 630-ka "počiva". Vsi trije so bili kupljeni v Big- trgovini.

Citiram:
Predpostavljal sem, da imaš nameščen Windows 10 Mobile, ne starejših verzij OS.


Hvala ti za pomoč, vseeno sem se nekaj naučil.
Po forumih pišemo "vse in svašta" nobeden pa ni pravočasno opozoril na hinavščino Microsofta katero nam pripravlja.
Sam pa tega nisem dojel.
Jaz sem odprl to temo ko je bilo že vse prepozno.



IMG_20200418_094004.jpg
 Opis:
W8.1
 Velikost datoteke:  2.65 MB
 Pogledana:  0 krat

IMG_20200418_094004.jpg



IMG_20200418_094052.jpg
 Opis:
Posodobitve
 Velikost datoteke:  2.49 MB
 Pogledana:  0 krat

IMG_20200418_094052.jpg



IMG_20200418_102649.jpg
 Opis:
Poskus nadgraditve iz W8.1 na W10 - neuspešno, nemogoče, zamujeno.
 Velikost datoteke:  3.63 MB
 Pogledana:  2 krat

IMG_20200418_102649.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kastaneda
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 11:18
Prispevkov: 458
Aktiv.: 2.61

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 18, 2020 12:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali si poskusil offline metodo?
https://forum.xda-developers.com/windows-10-mobile/guide-win10-mobile-offline-update-t3527340

_________________
LP
Srečko
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 19, 2020 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Desktop programov ni moč naložiti na mobilni OS. Tudi v času podpore OS s strani MS.

Spet teorije zarote, da to ne dela na WP Mr. Green



46.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  710.79 KB
 Pogledana:  6 krat

46.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2020 9:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kastaneda je napisal/a:
Ali si poskusil offline metodo?
https://forum.xda-developers.com/windows-10-mobile/guide-win10-mobile-offline-update-t3527340


Ta metoda uniči telefon, do te mere da je samo še za v smeti.
Večinoma se sploh po nadgradnji ne pobere več.

Poskusil sem marsikaj, a nič ni pomagalo.
Pa tudi to, v kaj sem dvomil da lahko uspe.
Šel sem pa samo tako daleč, da ne bo telefon slabši kot je sedaj.
(izkušnje od tistih kateri so poskusili nadgraditi telefon na W10 iz W8.1)

Očitno bo ostal tak kot je, za spomin, z originalnim W8.1 Mobile in se še vedno lahko uporablja samo za telefoniranje, e-pošto, kamera, fotoaparat, dela odlično, kar po nadgradnji dela slabo ali sploh ne deluje, odvisno od tipa telefona (prebral na tvojem linku).
Skratka, deluje vse razen nalaganje novih APP iz "trgovine", kaj je naloženo, je naloženo in to deluje.(do 10.12.2019)
Sedaj imam nov telefon, tako če se je Bill Gates odpovedal WP, se še jaz lahko.

Koda:
"qwertz" je napisal:  Spet teorije zarote, da to ne dela na WP


Skini mi se že enkrat...in ne jedi go*na če je kruh tako po ceni.
Če nimaš kaj pametnega za napisati ne izzivaj!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2020 11:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s54jp je napisal/a:
Ta metoda uniči telefon, do te mere da je samo še za v smeti.
Večinoma se sploh po nadgradnji ne pobere več.........

Josip, po mojih izkušnjah z XDA-developers tole definitivno ne drži.
Zadnja verzija WM, ki sem jo uporabljal je bila WM6.x, vse nadgradnje sem dobil na XDA, toda nikoli mi ni uspelo, da se telefon ne bi pobral, s tem, da sem čaral marsikaj, tudi z njihovimi "kuhinjami" sem se ukvarjal.
Seveda je pa potrebno prebrat skoraj vse poste za dotični OS, ki ga želiš naložiti.
Če je kaj z njim narobe, te opozorijo, itak!
In seveda, ponavadi sem naložil njihov bootloader, če je šlo kaj narobe, da sem telefon povrnil na stanje pred čaranjem Very Happy

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lencc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 22 Feb 2013 14:10
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2020 12:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s54jp je napisal/a:
Nikoli mi ni telefon ponudil posodobitev iz W8.1 na W10.
In če bi mi to telefon ponudil, bi mu to potrdil.
Verjamem, da bi ga nadgradil, če bi vedel, da je bila nadgradnja na voljo. In tudi sigurno nisi edini, ki se je znašel v takšni situaciji.

To, da mora uporabnik sam raziskovati, kako svoj telefon nadgraditi (brez kakršnegakoli obvestila), je ena od nerodnosti, ki jih je imela Windows platforma na pametnih telefonih.

s54jp je napisal/a:
Nemogoča misija. (vidi priloženo sliko - "Svetovalec za nadgradnjo trenutno ni na voljo" - jaz pa pravim da sploh ni več na voljo.)
To sem očitno že zamudil...mogoče bi to delovalo še do 10.12.2019 ali pa tudi ne.
Kot praviš, do navedenega roka bi stvar (vsaj v teoriji) morala delovati. Dejstvo, da nadgradnje ni možno opraviti samo nekaj mesecev po ukinitvi uradne podpore, pa je še ena od nerodnosti te platforme. Sigurno ne bi smel obstajati noben tehnični razlog, da tega ne bi bilo možno opraviti tudi danes. Očitno pa so pri Microsoftu preprosto ukinili vso strežniško podporo.

Kar pa se Viberja tiče, je sicer res kar pravi qwertz – da se Viber na telefonu lahko namesti samo iz Trgovine in ne od drugod. Ampak ponovno je tukaj mišljeno, da ima telefon nameščen Windows 10 Mobile...

Ne glede na to pa Viber niti na Windows 10 Mobile ne deluje dobro. Po lastnih izkušnjah je zelo moteče recimo to, da ko od nekoga prispe sporočilo, telefon navadno ne zazvoni in ne prikaže obvestila, da je prispelo novo sporočilo. Gre za enega od hroščev, razlog pa verjetno tiči v tem, da se aplikacija ni posodobila že zelo dolgo časa. Očitno je bilo že v času uradne podpore premalo uporabnikov, da bi se razvijalci pri Viberju ukvarjali z izpopolnjevanjem aplikacije za Windows 10 Mobile platformo.

s54jp je napisal/a:
Telefona ni za kupiti povsod in poceni, kljub temu da gor piše vse kot npr. Huawei P-30 lite kar ne pomeni da je v eni in drugi trgovini identičen izdelek.
Zanimivo, to je slaba popotnica za T-2. Takšnim situacijam se sicer Google želi "upreti" s spodbujanjem proizvajalcev, da na svoje telefone nameščajo Android One. S tem se je moč izogniti tovrstnim "blokadam" s strani operaterjev (ali precejšnjih zamud s strani samih proizvajalcev, ki na naprave nameščajo svoje preobleke in aplikacije). Tudi sam imam telefon s "čistim" OS Android in sem zelo zadovoljen (kar se same podpore tiče). Res pa je, da takšnih telefonov na trgu ni tako veliko. Ne glede na to upam, da ti bo P30 Lite služil dolgo časa in brez negativnih presenečenj.

Pri "ročnih" nadgradnjah mimo uradnih kanalov (XDA Developers) pa velja, da je treba dosledno brati navodila za izvedbo celotnega postopka. Ali se to v tem primeru splača narediti, presodi vsak sam. V vsakem primeru pa ta pristop terja nekaj časa in previdnosti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group