www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Dvokanalni usmernjei laboratorijski napajalnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1017
Aktiv.: 5.31
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 18, 2020 3:12 pm    Naslov sporočila:  Dvokanalni usmernjei laboratorijski napajalnik Odgovori s citatom

Zdravo,

Eno vprašanje bi imel, ker problem presega moje znanje elektronike.

Izdelal sem si tale 1 kanalni usmernik ampak ker sem želel imet 2 kanala sem pač izdelal še eno vezje (ločeno) in pa naročil trafo z dvema odcepoma (galvanska ločitev). Ideja je bila, da bi lahko napeost spravil do 60 V z obema kanaloma zaporedno.

Vsak kanal zase deluje po pričakovanjih. Problem se mi pojavi, ko kanala vežem zaporedno, saj tako ko vzpostavim povezavo, se na enem od kanalov (je čisto naključno na katerem) aktivira pretokovna zaščita... Ne razumem zakaj se mi to dogaja, saj sta usmernika galvansko ločena...
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 18, 2020 7:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ima trafo dva ločena navitja ali enega s sredinskim odcepom? Kakorkoli, sem imel podobne težave pred leti. Če se ne motim, sem težavo rešil z obračanjem prikopa na enem usmerniku. Kljub temu, da je izmenična napetost, je pri zaporedni vezavi pomembno, kako je priklopljeno.

lp
Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.01
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 18, 2020 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam sem imel podoben primer, če ne enak kot tvoj. Naredil sem dva usmerinika (sicer ne takšna kot je tvoj) in uporabil trafo s sredinskim odcepom. Pri zaporedni vezavi se je na enemu aktrivirala tokovnazaščita. Ko sem ločil navitja trafota med seboj (sredinski odcep) je bilo možno zaporedno vezati brez problema. Torej nikakor nesmeta imeti usmernika skupne mase, ampak vsak svojo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1017
Aktiv.: 5.31
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 19, 2020 8:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trafo ima dva ločena sekundarja (4je priključki). Dal sem ga prav posebaj navit, ker sem sem želel popolnoma ločena kanala. Speravi na transformatorju je skupno 7 priključkov, 3 na primarju (2 za AC in zemlja) ter 4 na sekundarju - 2 kanala.

@ Malci : kako ste obračali priklop? Zaporedje enega in druga kanala na transformatorju ali ste zamenjali priključke na mostiču enega kanala?

lp
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 19, 2020 9:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz sem sicer uporabil dva ločena transformatorja, a je problem verjetno isti. Na enem izmed njih sem sekundar obrnil. Kot na skici spodaj z rdečo.


lp
Uroš



transformator.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  188.92 KB
 Pogledana:  1 krat

transformator.jpg



_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group