www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
serdzodj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Feb 2007 20:53
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.65
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 9:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako pa tiskate na papir iz reklam? Verjetno mora bit bel papir?
Kakšen papir bi bil pa drugače najbolši? Čimbolj gladek?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 9:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Škoda,da nobeden nima modro folijo Press-n-peel.Ta pa rabi temperatura likalnika na položaj svila.Prav pa me zanima kako bi to šlo.
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 9:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

serdzodj je napisal/a:
Kako pa tiskate na papir iz reklam? Verjetno mora bit bel papir?
Kakšen papir bi bil pa drugače najbolši? Čimbolj gladek?


Tukaj v SG-ju nimam laserja in se moram peljat v firmo, da natisnem. Na poti se spomnim, da sem pozabil papir. In sem spotoma zavil v B**B**g po njihov katalog. Odrežeš list, podajalnik nastaviš na širino in tiskaš poravnano na sredino.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2318
Aktiv.: 10.44
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 10:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

andrejj je napisal/a:
Škoda,da nobeden nima modro folijo Press-n-peel.


No, to prigodo sem pa pozabil opisati.
Torej, Press-n-peel folijo imam v predalu že kar nekaj časa, saj sem pred leti zadevo preizkusil z likalnikom in jo po hitrem postopku zaključil, saj mi nikakor ni uspelo.
Sedaj sem ob neuspelih preizkusih z "običajnim" papirjem preizkusil tudi Press-n-peel ki se je pokazal kot slabši, saj se je zadeva najbolj oluščila. Po vsej verjetnosti zaradi prenizke temperature. Ko dobim drug termostat bom poročal.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
serdzodj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Feb 2007 20:53
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.65
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 11:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek4 je napisal/a:
serdzodj je napisal/a:
Kako pa tiskate na papir iz reklam? Verjetno mora bit bel papir?
Kakšen papir bi bil pa drugače najbolši? Čimbolj gladek?


Tukaj v SG-ju nimam laserja in se moram peljat v firmo, da natisnem. Na poti se spomnim, da sem pozabil papir. In sem spotoma zavil v B**B**g po njihov katalog. Odrežeš list, podajalnik nastaviš na širino in tiskaš poravnano na sredino.


Ja to že, samo ali je važno kako je papir prej potiskan, da ne bo potem še kaj tiste barve na bakru ostalo po likanju.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 11:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Barva se pozna, vendar jo kislina z veseljem "poje". Iščite pa seveda čim bolj belo stran Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stoki
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Nov 2004 0:22
Prispevkov: 129
Aktiv.: 0.58

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 2:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem pa šel do Canon servisa, kjer mi je moz dal ene stare valje od fotokopirca. Regulacijo sem naredil z enim schmitt trigerjem. Manjkal je pa motorček. Bi ga dogradil, ampak valji ze pocivajo v eni izmed skatel, ker sem ugotovil, da gre stvar cisto ok z likalnikom. Problem lezi namrec cisto drugje. Toner se ne prime oziroma odstopa zato, ker ga je premalo. Ko sem stvar sprintal z lasercem na reklamni papir stvar ni in ni stekla. Unicil sem eno euro ploscico in rezultati jedkanja so bili grozni. Potem pa sem stvar sprintal na navaden papir in fotokopiral malo bolj na crno in vam povem da tisti fotokopirc bistveno bolj oblozi s tonerjem. Od takrat nimam vec problemov s prenosom. Papir lahko ocistis s krtaco pa ne bo nic odstopilo. Kar pustite da se stvar namoci v redu ker potem skoraj samo odpade in pa ko tiskate oziroma fotokopirajte izberite kaksen TV spored, ker ima strani s crkami. Slike namrec pustijo odtise, kjer kislina potem tezje pride skozi.

LP, Rok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 9:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot sem obljubil. Preizkus večjih površin z boljšim tiskalnikom. Kyocera 1920. Naj pa povem v zagovor tiskalniku, da sem manjšo luknjico odpraskal kasneje po pomoti Sad


IMG_0182.JPG
 Opis:
Večje površine
 Velikost datoteke:  116.37 KB
 Pogledana:  38 krat

IMG_0182.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 3:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Našel sem IDEALEN papir breskvice in rexy-je. Koledarji. Dovolj je debel, da ga tiskalniki normalno prebavijo, gladek kot kataloški papir, ob novem letu ga je na pretek, brezplačno, ....

Sledijo slike izdelave tiskanine za ICD2 klon.



IMG_0184.JPG
 Opis:
Nezjedkano
 Velikost datoteke:  1.16 MB
 Pogledana:  36 krat

IMG_0184.JPG



IMG_0185.JPG
 Opis:
Zjedkano + druga kopija vezja na papir koledarja
 Velikost datoteke:  1.08 MB
 Pogledana:  36 krat

IMG_0185.JPG



IMG_0186.JPG
 Opis:
Vezje očiščeno tonerja z acetonom
 Velikost datoteke:  1.52 MB
 Pogledana:  51 krat

IMG_0186.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 4:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fantje tudi sam se prišel do svoje breskvice. Prejle sem zadevo "razkopal", da bi videl , kako je narejena. Z radovedoosti sem iztiskal eno malo tiskanino na košček hoferjeve reklame. (tega nisem fotografiral, ker itak nisem pričakoval kakega rezultata, kajti na breskvici razen tega, da sem jo odpril nisem naredil še ničesar) Ploščico sem spustil skozi pet do šestkrat. Papirja nisem poskusil trgati stran ampak sem vse skupaj dal pod pipo, tako da je topla voda narahlo tekla na ploščico. Ko sem čez kakih 10 minut prišel pogledat kaj se je zgodilo sem bil presenečen. Shocked Rezultat na spodnji fotografiji. Sedaj bom zadevo poskusil zjedkat (če prav sploh ne vem, če sem film tiskal s prave strani :bonk: )

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 4:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
...kajti na breskvici razen tega, da sem jo odpril nisem naredil še ničesar) Ploščico sem spustil skozi pet do šestkrat.


Pri 120 stopinjah? Zanimivo.

Silvo je napisal/a:
Sedaj bom zadevo poskusil zjedkat (če prav sploh ne vem, če sem film tiskal s prave strani :bonk:


Vzameš aceton, z acetonom spraviš toner iz bakra in ponoviš postopek Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda sem moral še enkat poskusit. Tokrat je tiv Clone - kot Tomažev. "Breskvica" je taka kot je (brez sprememb) sedaj sem jo tudi zaprl. Ploščico sem dal skozi kakih desetkrat.

Predloga tiv natisnjena na hoferjev reklamni papir. (tiskalnik HPLJ1020)


Ter še rezultat po končenem mokrem postopku. (Pustil pod tekočo toplo vodo ca 5 minut.)


Sedaj grem res jedkat.

_________________
lp
Silvo


Nazadnje urejal/a Silvo Čet Mar 01, 2007 6:01 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo zjedkal. Nisem pričakoval, da je toner toliko obstojen. Eno sem očistil, da sem videl, če je baker kje nažrlo. Drugo bom raje potem, ko jo zvrtam (se sedaj bolj vidi)


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 5:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa vi ste carji !
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 6:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa tiskate enako kot nek tekst, z vsemi Econo možnostmi za varčevanje tonerja, ali ga malo bolj "navijete"? Kaj pa nitro/aceton hlapi so potrebni za kakšne večje površine/mase?
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23, 24, 25  Naslednja
Stran 5 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group