www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mirkatmir je napisal/a:
Danes popoldan sem se oglasil v Sparu v BTC-ju. Ostalo jih je še 5 kosov. Tudi na Viču jih imajo nekaj. Čez vikend bom še sam preizkusil zadevo.


Ne pozabi vzeti kako sparovo "press n peel" Wink

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim da si trgovci manejo roke ali pa si mislijo da so ponudili hit.
Sem že razmišljal da tu v Hočah vse pokupim, potem pa na Bolho na forumu (kdo da več), pa Bolha ne dela. Wink

Propao biznis!

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.45
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, takoj sem jo vzel, da probam na tej reklami Razz Sem na hitro probal vstaviti PCB, pa gre res brez problemov skozi. Niti malo se ne zatakne nikjer.
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek4 je napisal/a:
Domenius je napisal/a:
Kaj pa nitro/aceton hlapi so potrebni za kakšne večje površine/mase?


Hlapi? Večje površine so problematične že zaradi kvalitete laserskih tiskalnikov na površinah. Sem ter tja se pojavi kakšna luknjica, ki pa na veliki površini nima efekta... No ja... Razen estetskega Smile


Sem narobe napisal. Mislil sem "obdelavo" tonerja z nitro/aceton hlapi, da se lepo razlije in postane bolj črn. Mogoče bi bilo to boljše za velike površine.

_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.45
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evreka. To zares deluje. Na hitro izstiskal na laserju testno vezje na "Spar" papir, ga podal skupaj z PCB-jem 10x čez "Spar" breskvico (brez da bi karkoli spremenil na njej - samo vključil), za 3 (tri) minute potopil v vročo vodo in papir je sam odstopil od PCB-ja. Zares hiter in čist postopek. 3x hura za plastifikator in seveda za avtorja tega posta, ki nam je razširil obzorja. Hvala.
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Euro plošča gre zlahka skozi breskvico.

Valja sta fiksna, zato pride do krivljenja valjev. To načeloma ni škodljivo za breskvico (če ne uveljavljate garancije pri prijazni prodajalki Mr. Green ), se pa pojavljajo strižne napetosti na samo tiskanino.
Te napetosti lahko pri širši tiskanini zapotegnejo reklamni papir, da se premakne - slab odtis. Dobra bočna pritrditev je pri širših tiskaninah obvezna.

Kako sem to ugotovil:
Noter sem Vzporedno potisnil dve ploščici - na izstopu se grobo približujeta druga drugi - niti s precejšnjo silo se ne da vzdrževati vzporednosti.
Pri prenosu tonerja zgoraj opisana sila deluje na papir.
LP,
Igor

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj pa že kompliciraš! Saj to vse skupaj ni namenjeno profesionalni serijski izdelavi.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 11:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
Sedaj pa že kompliciraš! Saj to vse skupaj ni namenjeno profesionalni serijski izdelavi.

Kako to? Kaj res ne?

Šment.
Tudi meni je propao biznis Very Happy .
LP,
Igor

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 11:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mirkatmir je napisal/a:
3x hura za plastifikator in seveda za avtorja tega posta, ki nam je razširil obzorja. Hvala.
Se pridružujem!
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 11:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
mirkatmir je napisal/a:
3x hura za plastifikator in seveda za avtorja tega posta, ki nam je razširil obzorja. Hvala.
Se pridružujem!

Tudi jaz
Applause

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 3:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prijatelji, jaz nisem avtor ampak Nemec, ki je omenjen v prvem postu. Hura torej zanj! Jaz sem samo polenil zadevo in poizkusil vse "črnogorske" metode, da bi bila stvar čim lažja. Pri meni se stvari z nepredelanim rexom niso izšle. Če stvar deluje brez predelave, toliko bolje. Morda pa je res štos samo v papirju in še bolj v čisti ploščici? Mislim pa, da je tip tonerja glavni trik!
Če se to še malo razširi, bo kitajcem zmanjkalo "sadja" Smile




Adi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 6:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
3x hura za plastifikator in seveda za avtorja tega posta, ki nam je razširil obzorja. Hvala!

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.45
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 6:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Adi, saj vemo, od kje izvira original. Ti si pa še vedno avtor na našem forumu. Z skupnimi močmi pa smo prišli kar daleč, a ne?
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 9:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igo je napisal/a:
Kako sem to ugotovil:
Noter sem Vzporedno potisnil dve ploščici - na izstopu se grobo približujeta druga drugi - niti s precejšnjo silo se ne da vzdrževati vzporednosti.


Dve ploščici gresta popolnoma vodoravno skozi Rexy-ja. In ni važno a sta skupaj ali narazen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjay
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Dec 2004 22:07
Prispevkov: 513
Aktiv.: 2.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 11:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadeva je res super. Problem je samo to, da teh strojev ni videti v trgovinah. Včeraj sem bil v btc pa ga nimajo. Ali kdo mogoče ve kje so še doseglivi.

LP
Matjay
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 23, 24, 25  Naslednja
Stran 7 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group