www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

WIN10 in vedno več težav

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.59
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 26, 2021 12:33 pm    Naslov sporočila:  WIN10 in vedno več težav Odgovori s citatom

Odkar sem podlegel pritiskom in sem prešel na win10 (kakšno leto nazaj) se mi ponavljajo vedno nove težave. Začelo se je z tem, ko računalnik zbudim iz spanja (firefox aktiven) ne morem scrolat. Vedno me da na vrh. Pa naj si bo na firefoxu ali wordu. Težavo se enostavno reši z tem, da odprem novo okno v firefoxu ali explorerju in nekaj vtipkam in ENTER. Hecno ampak deluje.
No to že nekako preživim. Sedaj pa imam velike težave z povezovanjem na mrežni disk. Včasih gre največkrat pa ne. Disk je preko HTTP dosegljiv ves čas. To je tudi razlog, da mi včasih napravi backup na mrežni največkrat ne.
Ne vem, če bi ponovna inštalacija pomagala vsekakor pa je časovno zelo neugodna stvar.

Aja v omrežju imam 4. naprave in včasih vidi eno, včasih dva, lahko celo vse največkrat nobene Sad

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 426
Aktiv.: 4.35
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 26, 2021 1:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem mislil, da se to samo meni dogaja!

Poleg tega opažam:
- indeksacija mape z veliko slikami deluje počasi kot da imam računalnik z WIN98 in ne notebook za 2k€ in WIN10 !??
- pregled iskanih datotek ne deluje
Ne vem na kaj so misli, če so sploh kaj mislili v MS?? V file eksplorerju poiščeš mapo, jo odpreš, datoteke imaš recimo razvrščene po imenu, nato pa v iskalnik vpišeš iskalni niz. Zadetkov nato ne moreš razporediti glede na ime, datum nastanka ali datum spremembe. Nekaj nameče po svoji logiki in če je zadetkov več je štala.
...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Brusli
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Nov 2020 12:10
Prispevkov: 147
Aktiv.: 3.53
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 26, 2021 3:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, tile Win10 so eno samo stranje. Tudi jaz sem dolga leta vstrajal na sedmici, ker pa potem ni bilo več gonilnikov za novejše naprave, sem moral prešaltati na desetko. Prva stvar, ki sem jo naredil, je izklopil spanje in še kup drugih nevšečnosti (ms account, vsa telemetrija, itd). Imel pa sem nekaj težav s tistimi avtomatskimi posodobitvami, ki ti naključno reštartirajo računalnik. Ker pa imam nastavljeno geslo pred zagonom, pa se mi naprava tam zatakne in obtiči.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.88
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 27, 2021 7:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, meni pa na treh strojih delajo BP. Imam pa izključeno vse kar se da izključit, torej:
- ne posodablja mi gonilnikov,
- posodobitve OSa mi ne posodablja avtomatično,
- za nove posodobitve pogledam ročno, če želim,
- nimam ms accounta, prav tako ne vstopnega gesla,
- deinštalirane vse nepotrebne aplikacije,
- pa še kaj bi se našlo.

Imam pa na enem čarunalniku, ki ga uporabljam v glavnem za uradne stvari (certifikati, E-maili, accounti,....), še vedno Win 7,
prav tako pa imam še en prenosnik, na katerem so še vedno Win XP in program za CNC.
Na Win 11 pa še ne mislim, preverjal sem, če tale mašina, iz katere pišem, ustreza zahtevam, pa je program zajambral,
da procesor i7-6700 (4 jedra) ni OK, prav tako pa TPM v1.2 in sem odnehal, čeprav je možno tudi brez tega,
vendar ne vidim nekega smisla.

Kot je nekdo na tem forumu napisal, da ima še vedno Win XP in dela vse z njimi. Se popolnoma strinjam z njim, zakaj bi menjal, če dela.
Tudi sam ne bi, vendar je šla stara mašina v maloro, dobil sem tudi Intlov MB s 4 jedernim procesorjem in ker je šlo za novo inštalacijo,
sem pač naložil Win 10. Dejansko mi pa gredo vse tele posodobitve zelo na vodo, tako, da sem razmišljal že o Linuxu,
toda kot berem v Linux Formatu, so tudi tam začeli štrikat.

Torej, zakaj posodabljat (nov OS in nov software, recimo Office), če staro še vedno odlično deluje!?

Nimam pa težav z omrežjem tako kot SimonS (dva mrežna diska). Imel sem jih, dokler nisem vključil File and Printer sharing.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.29
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 30, 2021 5:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabljam win 10 ltsc. Je opuljena varianta za proizvajalce opreme.
Ima nekaj napak, katere je po instalaciji bilo potrebo uredit(samba client, nekaj pravic...) ampak generalno sem zadovoljen.

Porabi manj rama, brez posodobitev, brez notifikacij itd....

Vso programje in gonilniki mi delajo ok - X79 čipovje z E5 xeoni. Edino za gaming z najnovejšo opremo je pa vprašljivo če je ok. Preizkušeno sicer kakšno leto stare igre katere so delovale B.p.







.

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group