www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
BorisP
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Feb 2005 20:52
Prispevkov: 85
Aktiv.: 0.38
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 12:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Danes med malico šel v SPAR in kupil breskvico (v celjskem CityCentru jih imajo še kakih 6 kom), mimogrede sem vzel še mal njihovega "spama" za tiskanje.
Seveda si nisem mogel kaj, da ne bi kar takoj sprobal in primerjal s press n peel folijo.
Testi so pokazali, da so sparove reklame brezdvoma zmagovalci, morem pa v zagovor folije povedati, da sem dokaj neprevidno ravnal z njo, nisem prej očistil prah iz folije.

Z breskvico je likanje zastarelo, ker se popolnoma nič ne razlije tisk. V glavnem neprimerno boljši rezultati kot pa z likanjem (čeprav sem mojstrsko obvladal tehniko s likanjem)

Prilagam slike:
TIV iz sparove reklame je namenoma spraskan, zaradi identifikacije, folija pa je modre barve. Najtajnše linije so 8 milsne (0,2 mm).

Pred jedkanjem:


Po jedkanju:


P.S. A pozna kdo koga, ki bi kupil 40 listov press n peel folije? Sad
P.P.S. Nisem si mislil, da se bom kdaj veselil dne, ko bom dobil domov spar-ov "spam" Shocked

LP
BorisP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.45
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matjay je napisal/a:
Zadeva je res super. Problem je samo to, da teh strojev ni videti v trgovinah. Včeraj sem bil v btc pa ga nimajo. Ali kdo mogoče ve kje so še doseglivi.

LP
Matjay


Kje pa si gledal. Včeraj ob 18.00 uri jih je bilo v Sparu še 5 kosov in sicer na papirnem oddelku.

_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjay
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Dec 2004 22:07
Prispevkov: 513
Aktiv.: 2.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 2:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem šel med tiste police. Otroci so zbirali svinčnike.
Vseeno hvala za sporočilo. Grem danes če bo še. Drugače pa kdaj drugič.

LP
Matjay
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bozo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Jan 2004 9:21
Prispevkov: 649
Aktiv.: 2.92
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 7:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No končno sem prišel do ene naprave (osvetljevalna) se peljal v Celje po lak 501, kupil nov tiskalnik ink jet za tiskanje na folije in kaj zdaj s tem naj počnem?
Thnologija tako hitro napreduje da ji skoraj ne morem slediti.
Ko porabim zaloge presedlam na novo tehnologijo.

Bravo fantje!!!
Tudi malo heca ne škodi.

LP
Božo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vajdo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Sep 2004 23:06
Prispevkov: 1088
Aktiv.: 4.90
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 7:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz nabavil, vendar nisem vzel "breskvic", sem bil prepričan, da so doma, pa so šle en dan prej v reciklažo Rolling Eyes Mi je odletela temperaturna varovalka, pa sem bil kar sam pooblaščeni servis. Sem probal očistiti z acetonom, pa potem čez spustiti, pa mislim da so boljši rezultati. Letim po "breskvice" Laughing
_________________
Lep pozdrav, Primož
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 7:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V Spa*ru (BTC) so samo še tri breskvice.
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tele breskvice so očitno postale hit prodaje.... v naslednji rundi se bo Špar založil s folijami za njih :bonk: hysterical
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 7:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rolling Eyes Namen uporabe: "Peach&wash". Mimogrede: kupit sem šel neke druge stvari in kot kaže je Šp*r na Viču kar dobro založen s tem sadjem. Kaj če bi jim predlagali, da nekaj "spama" za forumaše pripravijo nepotiskanega?

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matjay
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Dec 2004 22:07
Prispevkov: 513
Aktiv.: 2.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 8:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uspelo dobil v sparu. Tako imajo samo še dve. Jasno tudi garancijo sem potrdil. V naslednjih dneh pa akcija.

Lp
Matjay
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 8:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matjay je napisal/a:
Tako imajo samo še dve. Jasno tudi garancijo sem potrdil. V naslednjih dneh pa akcija.


Garancijo Laughing Laughing !
Naslednji, ki gre tja, predlagam, da me pokliče. Prinesem "potujočo" delavnico s seboj, pa bova breskvico predelela kar na blagajni, medtem, ko bo blagajničarka izpolnjevala garancijo.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 8:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam sem pravkar postal ponosen lastnik breskvice. V interšparu Vič jih imajo še 5-7. Nisem štel! najprej bom prbal z nepredelanim kot silvo. Če b potreba pa ga bom predelal in vstavil termostat za likalnik.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tonko
Član
Član



Pridružen-a: Sob 25 Jun 2005 13:45
Prispevkov: 541
Aktiv.: 2.44
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poiskusil sem ročno riniti vezje skozi Rexa (pritisnil sem tipko za izklop pogona valjčkov) in porinil vezje skozi z majhno hitrostjo. Če bi samo zmanjšali hitrost vrtenja bi verjetno dosegli podobno kot z zviševanjem temperature , ker gre valj dokaj hitro se tiskanina v tako kratkem času ne more pregreti. Hitrost motorčka se bi verjetno dala dokaj enostavno zmanjšati z regulacijo z izpuščanjem polperiod npr. PIC12F675+TRIAK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 8:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem kupil še eno breskvico. Sedaj imam predelano in nepredelano. bom videl katera varianta se bolje obnese. Sicer pa sem nepredelano namenil osnovnemu poslanstvu - plastificiranju, predvsem za čelne plošče elektronskih naprav.
V Šparu za Bežigradom, nasproti Ljubljanskih mlekarn, jih imajo še kar nekaj.

lp
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 9:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

_ID_ je napisal/a:
Tudi sam sem pravkar postal ponosen lastnik breskvice. V interšparu Vič jih imajo še 5-7. Nisem štel! najprej bom prbal z nepredelanim kot silvo. Če b potreba pa ga bom predelal in vstavil termostat za likalnik.


Ni potrebna nobena predelava. Toliko tiskanin v tako kratkem času še nisem naredil nikoli. Tiskanine so primerlive tistim, ki sem jih delal po foto postopku. Do sedaj nisem z*ajebel nobene - če ne štejem tistega ICD2 klona zgoraj katerega sem skoraj že v celoti zlotal preden sem ugotovil, da je tiskanina premajhna Twisted Evil (BraneZ, če tole bereš preveri tisto, ki sem ti jo dal)
Bom napisal moj postopek izdelave:
-Odrežem primeren kos sparove reklame-tisk na njej ne igra vloge (lepo je da so robovi ravni da ne bo težav s podajanjem papiraja- sam uporabljam škarje na kolešček za rezanje papirja)
-na reklamo natisnem film, ki mora biti zrcalen tistemu, ki ga želimo.
- lepo je da se preveri, če velikost ustreza sploh, če se printa iz pdf -ja kjer lahko velikost spreminjamo (jaz nisem sedaj imam skoraj do konca zlotanega ICD2 klona na katerega ne morem dati podnožij Sad)
- natisnjen film obrežem. Po dolžini ga pustim kaka 2mm po širini pa kak cm več kot je velik film
-odrežem primeren kos pertinaksa, ki naj bo po dolžini enako dolg kot papir s filmom ter malo širši od širine tiskanine.
-segrejem "breskvico"
- film položim na mizo na njega pa kaširan petinaks. (papir s filmom zgoraj/pertinaks z bakrom spodaj) Zadevo poskusim čim bolj centrirat.
-ko je breskvica segreta vse skupaj previdno porinem v njo.
-ker je tiskanina kar precej vroča primem za papir, katerega sem ravno s tem razlogom pustil širšega.
-postopek ponovim 5x
-vse skupaj dam potem pod toplo vodo za 5 minut.
-papir sam odstopi

-naprej sledi klasičen postopek jedkanja

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 9:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
...
...
...
naprej sledi klasičen postopek jedkanja
in Branko dobi tiskanino kakšno že dolgo ni imel in to dostavljeno na dom!
Silvo, še enkrat hvala lepa!
Branko

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 23, 24, 25  Naslednja
Stran 8 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group