www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.45
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 9:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Copy & Paste od silvota, Samo da dam jaz sprintano reklamo na ploščico.
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tonko je napisal/a:
Poiskusil sem ročno riniti vezje skozi Rexa (pritisnil sem tipko za izklop pogona valjčkov) in porinil vezje skozi z majhno hitrostjo. Če bi samo zmanjšali hitrost vrtenja bi verjetno dosegli podobno kot z zviševanjem temperature , ker gre valj dokaj hitro se tiskanina v tako kratkem času ne more pregreti. Hitrost motorčka se bi verjetno dala dokaj enostavno zmanjšati z regulacijo z izpuščanjem polperiod npr. PIC12F675+TRIAK.

Breskvica ima Sinhronski Motorček. Pri 50Hz ima konstantno število vrtljajev.
Ker sem danes skoraj uničil zobnik med motorjem in zgornjim valjem, bo naslednji korak Jermenica 1:4. Tisti zobnik ima Šibko točko - če pride do preobremenitve, se zlomi "D" ležišče in os motorja se zavrti v prazno. Najbolje je zobnik prilepiti na os motorja, dokler je še cel. Na strani valja je ležišče dovolj močno.
LP,
Igor

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
invisible
Član
Član



Pridružen-a: Čet 04 Nov 2004 21:27
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.27
Kraj: Lj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 9:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem delal gužvo v In***, na odelku za sadje. Vzel sem predtazadnjo v BTC-ju.

O postopkih ste že pred mano vse napisali zato samo ideja za lepilni trak, in sicer ličarski trak ('ta papirnat selotejp').
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 9:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mirkatmir je napisal/a:
Copy & Paste od silvota, Samo da dam jaz sprintano reklamo na ploščico.


Jaz dam papir spodaj z edinim razlogom - da lahko ploščico potem na drugi strani primem za papir (ker je le ta vroča- papir pa ni posebej)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 10:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem preletal vse trgovine na Jesenicah ampak na žalost nisem našel nobenaga laminatorja .
Če kdo ve kje na Jesenicah ali bližnji okolici se še da kupit to zadevo naj prosim napiše .
Sem si pa napravil zalogo reklam Smile
Hvala

_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 10:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Te breskvice so pa res popularne in ste me povsem "zrajcali". Nisem pa nikjer v temi zasledil (ali pa sem spregledal) koliko stanejo teli laminatorji??
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 10:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bungee je napisal/a:
Te breskvice so pa res popularne in ste me povsem "zrajcali". Nisem pa nikjer v temi zasledil (ali pa sem spregledal) koliko stanejo teli laminatorji??


Spregledal. Nekje (1. ali 2. stran) piše da je Rex 18€ Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 10:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Breskvica ima Sinhronski Motorček. Pri 50Hz ima konstantno število vrtljajev.

Kaj pa če bi motorček zamenjali s kakšnim DC motorjem s prenosom?
Potem enostavno spreminjamo hitrost laminatorja.
Mogoče je to celo enostavneje kot menjava termostata.

Doma imam en kitajski laminator A3 formata z nastavljivo hitrostjo.
Ko sem ga odprl, sem videl da je za pogon kar motorček za brisalce avtomobila.

LP
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mi747 je napisal/a:
Doma imam en kitajski laminator A3 formata z nastavljivo hitrostjo.
Ko sem ga odprl, sem videl da je za pogon kar motorček za brisalce avtomobila.
LP

Kaj čakaš! Porini tiskanino s predlogo na spamu noter in poročaj.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tonko
Član
Član



Pridružen-a: Sob 25 Jun 2005 13:45
Prispevkov: 541
Aktiv.: 2.44
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 10:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igo je napisal/a:

Breskvica ima Sinhronski Motorček. Pri 50Hz ima konstantno število vrtljajev.

Z izpuščanjem polperiod v bistvu zmanjšaš frekvenco. S triakom spustiš skozi samo vsako 4. , 6. ali 8. polperiodo.

vsaka 4. polperioda f=16.6Hz
vsaka 6. polperioda f=10.0Hz - to naj bi pomenilo 5x manjšo hitrost
vsaka 8. polperioda f=7.1Hz

Nekje imam takšen regulator že narejen , bom mogoče jutri probal in povem če se bo obneslo. Problem bi lahko bil premajhen navor ali pregrevanje motorčka.


Nazadnje urejal/a tonko Sob Mar 03, 2007 7:34 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorisP
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Feb 2005 20:52
Prispevkov: 85
Aktiv.: 0.38
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 11:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bungee je napisal/a:
Te breskvice so pa res popularne in ste me povsem "zrajcali". Nisem pa nikjer v temi zasledil (ali pa sem spregledal) koliko stanejo teli laminatorji??


brekvica stane natačno 18,69 €

LP
BorisP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorisP
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Feb 2005 20:52
Prispevkov: 85
Aktiv.: 0.38
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 03, 2007 1:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem danes malenkost modificiral breskvico in sicer zgornji pokrov sem dvignil s pomočjo podložk za 1mm, ker mi je prej plastika malce drgnila po pertinaksu.

Sedaj sem pa resnično zadovoljen... Laughing

LP
BorisP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2007 3:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Katere tiskalnike uporabljate in kakšne so vaše izkušnje pri temlem postopku s prenosom tonerja? So med tiskalniki lahko razlike?
Razmišljam namreč o nabavi laserskega tiskalnika, ki bi bil namenjen predvsem za tale postopek. Ima kdo Brother HL-2030, ki se ga dobi za nekaj več kot 80€?

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 14.01
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2007 4:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da večina uporablja HP. Jaz imam HP1020 in sem zadovoljen. Tudi cenejši HP1018 bo ravno tako v redu. So pa še cenejši. Boljši je tisti printer, ki "peče" pri nižji temperaturi. HPji to delajo pri 150°C, kakor mi je povedal serviser.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2007 5:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

borber je napisal/a:
Mislim, da večina uporablja HP. Jaz imam HP1020 in sem zadovoljen. Tudi cenejši HP1018 bo ravno tako v redu. So pa še cenejši. Boljši je tisti printer, ki "peče" pri nižji temperaturi. HPji to delajo pri 150°C, kakor mi je povedal serviser.

Think
Naslednji korak bo "Modifikacija tiskalnika, da peče toner pri Nižji temperaturi" Very Happy Laughing .
LP,
Igor

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 23, 24, 25  Naslednja
Stran 9 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group