www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Iskra Color 8156 Degauss - razmagnetenje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
RVS
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Avg 2022 12:24
Prispevkov: 29
Aktiv.: 1.37
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 12:15 pm    Naslov sporočila:  Iskra Color 8156 Degauss - razmagnetenje Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
zadnja leta me drži "zbiranje" stare opreme in sem slučajno pri praznjenju ene hiše naletel na dejansko ne rabljen Iskra Color 8156 barvni televizor z daljinskim upravljalnikom.
Bil je zaprt v omari v sobi za goste, slika svetla in ostra.
Ohranjenost, kot nov!
Sem se že nekako uspel potolažiti, da se pač zgodi... ob prestavljanju v skladišču sem ob televizor dal zvočnik. Rezultat vsi poznamo.
Kolikor sem pogledal, televizor nima nekega degauss navitja okoli zaslona, torej tudi odklapljanje iz elektrike, prižiganje/ugašanje ne pomaga Mad d'oh!
Rešitev?
Ima kdo "čarobni" degauss obroček za razmagnetenje zaslona?
Vsake pomoči bom ekstremno hvaležen!



IMG_7726.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  918.88 KB
 Pogledana:  23 krat

IMG_7726.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucky77
Član
Član



Pridružen-a: Čet 22 Avg 2013 21:49
Prispevkov: 59
Aktiv.: 0.45
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 12:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hoj,

to je zelo čudno, da Degauss tuljave ne bi imel na zadnji strani slikovnega balona. Pri teh TV je tuljava v gumijasti (silikonski) cevi, PTK je pa na mrežnem modulu pod komandmim modulom.
Kar neverjetno se mi zdi, da bi tuljavo kdo izpulil s slikovne cevi. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RVS
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Avg 2022 12:24
Prispevkov: 29
Aktiv.: 1.37
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 12:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj tudi meni je čudno, da je ne bi imel, bom en dan zadevo odprl in preveril, če sploh štarta.
Namreč, ko sem televizo privlekel domov je bil problem, da se ni prižgal, zaradi slabega kontakta na glavni varovalki.
Hvala!

Se mogoče najde shema za ta televizor?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.74
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 12:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče je pa PTK odpovedal.
Drugače pa lahko zasilo probaš z magnetom... Začneš s kroženjem bližje ekranu in počasi oddaljuješ.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 3:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam razmagnetilno tuljavo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RVS
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Avg 2022 12:24
Prispevkov: 29
Aktiv.: 1.37
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 5:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@shmandi Z magnetom ne bom poskušal, lahko je še slabše kot je bilo. Bom moral odpret in preverit če res ni kaj v vezi z ptk, namreč nikoli se ni slišal tisti tipičen degauss zvok ob vklopu televizorja.

@cici Če ne bom uspel rešit, bi tudi prišel s televizorjem do tebe in te prosil za pomoč, če je možno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 6:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda je možno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.54
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 8:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V starih časih smo to tako rešavali;
Vzameš razmagnetilno tuljavo iz odsluženega TV. Jo zložiš skupaj , priciniš kabel in puš stikalo"tipko".navitje dobro izoliraš z izolir trakom.
Vtakneš v 220 ,približaš tulavo ekranu ,pritisneš tipko in z kroženjem tulave pred ekranom le to počasi odmikaš.(operacija naj traje le kako minuto dve , ker se tuljava kar hitro segreje.
če prva vežba ne uspe jo pa ponoviš..
Glede na :
Citiram:
Pozdravljeni,
zadnja leta me drži "zbiranje" stare opreme in sem slučajno pri praznjenju ene hiše naletel na dejansko ne rabljen Iskra Color 8156 barvni televizor z daljinskim upravljalnikom.
Bil je zaprt v omari v sobi za goste, slika svetla in ostra.

boš jo večkrat rabil...

_________________
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3177
Aktiv.: 14.24
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2022 11:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale shema je najbrž enaka ali pa zelo podobna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RVS
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Avg 2022 12:24
Prispevkov: 29
Aktiv.: 1.37
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2022 4:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na to sem tudi jaz pomislil, da bi vzel tuljavo iz kakšnega monitorja, ampak trenutno nimam nič za "odpis", na smetišču pa se mi ne da trenutno prepirat, zakaj ne moram vzet elektronike.
Hvala za shemo, zgleda podobna za model 8156.

Skratka čez praznike si bom verjetno vzel kaj časa in preveril, če je res problem v okvarjenem ptkju...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 82 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group