www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Baterijski paket za nočne ture

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3260
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 11, 2023 4:12 pm    Naslov sporočila:  Baterijski paket za nočne ture Odgovori s citatom

Včasih na biciklu zmanjka dneva, včasih grem namensko na nočno turo. Za samo osvetlitev uporabljam tole: http://kaidomain.com/BL2s-2-x-Cree-XM-L2-U3-White-6500K-2-Groups-of-2-to-3-Mode-2200-Lumens-Bike-Light

Do zdaj me še ni pustila na cedilu, tako pru -20°C, kot v soparnem poletnem večeru pri 30°C in 99% vlagi. Tudi v 100% vlagi (v dežju preživi brez težav). Ni ravno dobro, da ostaneš brez luči sredi spusta pri 50km/h med drevesi. Ampak lampici zaupam in me ni še nikoli pustila na cedilu.

Do sedaj sem uporabljal za napajanje kar je prišlo pod roke. Večinoma na hitro zlotan 4S LiPo iz celic 6000mAh, samo stisnjen v skrčki.... Podaljšan vikend je bil ravno dovolj dolg, da sem zmodeliral ohišje za 3S2P s primernim BMS. Model moram še malo popraviti par malebkosti, pa objavim.

Spodaj par slikc prvega natisnjenega prototipa. Za zares bom pa iz smole natisnil.



IMG_20230411_155806.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.66 MB
 Pogledana:  14 krat

IMG_20230411_155806.jpg



IMG_20230411_155846.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.53 MB
 Pogledana:  8 krat

IMG_20230411_155846.jpg



batpack.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  93.31 KB
 Pogledana:  3 krat

batpack.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ogblaz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Mar 2016 12:08
Prispevkov: 143
Aktiv.: 1.44

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 11, 2023 8:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dobro narejeno, med drevesi pri takšni hitrosti pa le po pameti.

73, Blaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ignis
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Feb 2011 10:38
Prispevkov: 462
Aktiv.: 2.87
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 8:07 am    Naslov sporočila:  Re: Baterijski paket za nočne ture Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
da sem zmodeliral ohišje za 3S2P s primernim BMS....

Pohvale za trud in objavo;

1.) je potreben BMS na tako "enostavnem sklopu"
ali jih pač imaš na izbiro in ga daš da je bolj varno?
Sprašujem, ker tisto kaj ti napišeš "ima težo" in bom "prepisoval" starejši "mojster" mi je zatrjeval da za 18650 znanega proizvajalca niso potrebni, za LiFePO4 ja na Li-on 18650 pa ne; jaz sem zblojeno gledal in na tem je ostalo

2.) kje kupiti zanesljive BMS-e , take za manjše packe, 2S -3S -4S, ker se mi zdi, da so eni samo za okras, vsaj take so moje izkušnje s poceni variantami iz PRC

_________________
Znanje se množi, če ga delimo!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ignis
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Feb 2011 10:38
Prispevkov: 462
Aktiv.: 2.87
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 8:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

EDIT: ker predvidevam, da vsako celico polniš posebej po vožnji
ali jih polniš kot celoto v vezju?

_________________
Znanje se množi, če ga delimo!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3260
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 10:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izbrani BMS ima vse zaščitne funkcije + balancer. Za polnenje je potem dovolj navaden napajalnik z omejitvijo toka in napetosti.

Dobri BMS so npr. Daly za večje obremenitve ali karkoli na osnovi SII (seiko) čipovja za manjše obremenitve. Tudi TI, STM in ostali imajo dobre krmilnike. Dober BMS z balancerjem ni poceni, je pa vseeno cenejši od posledic kakega "sranja" (beri požara).

Primer enega za 7S:
https://www.makershop.de/module/sonstige/7s-20a-24v-18650/

3S: https://www.ebay.de/itm/125248508291

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ignis
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Feb 2011 10:38
Prispevkov: 462
Aktiv.: 2.87
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 13, 2023 7:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor-pojasnila,
imel eno par 16S 30A iz Kitajske za baterijo kolesa 48V, to je bila res žalost, vsako leto je nehal delati,
enkrat so mi pod novega(gearbest - bangood) prodali že popravljanega, so bile jasno vidne sledi "podpovprečnega" spajkanja ... tako da ja ... čista loterija, če se ne spoznaš na čipe - proizvajalca

_________________
Znanje se množi, če ga delimo!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 90 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group