www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Koaksialni kabli - kje?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6563
Aktiv.: 29.35
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 22, 2023 4:30 pm    Naslov sporočila:  Koaksialni kabli - kje? Odgovori s citatom

Nekaj koaksialnega kabla bi rad nabavil, pa sem malo ven iz tega področja. Malo sem iskal, ampak je izbira bolj tako, ali so pa cene precej zlatarske.

Zanima me, kje kupujete tisti, ki se več ukvarjate s tem? So v igri samo še kitajci, ali je tudi kje drugje smiselno naročit?
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 924
Aktiv.: 5.59
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 22, 2023 4:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej na konekt.si
_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jurem
Član
Član



Pridružen-a: Tor 02 Dec 2003 15:53
Prispevkov: 408
Aktiv.: 1.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 22, 2023 5:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V Lj. je Kenlab na Črnučah.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3270
Aktiv.: 33.15

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 22, 2023 6:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nazadnje sem vzel 350m kolut RG58 pri elektronabavi (zdaj rexel). Ko pridem domov, ti lahko pogledam za ceno.

Konekt ima enake cene kot wimo (minus poštnina).

Lahko pa kontaktiraš ekipo, ki je te dni na radioamaterskem sejmu v Nemčiji.
Tilen je tam, kakor sem prebral v novicah ZRS...
https://www.qrz.com/db/S56CT

Če pa slučajno rabiš kak kos colske anakonde, imam par kosov po cca 35m (podarim). Konektorji so malo problematični, ker rabiš prehode, da prideš na "N", kaj šele kakšno manjšo dimenzijo.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6563
Aktiv.: 29.35
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 22, 2023 7:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala vsem za informacije. Nekje bom našel, ker ne gre za ne vem kakšne količine.

mosqito je napisal/a:
Če pa slučajno rabiš kak kos colske anakonde ...

Laughing Bom kar na bolj amaterskih dimenzijah ostal. Ni potrebe, pa še drog bi moral ojačat, da bi kaj takšnega nosil. Very Happy
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
borc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Apr 2007 12:22
Prispevkov: 109
Aktiv.: 0.52
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 23, 2023 9:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem nabavil v Telma Trade Trzin, ko me je Elektronabava razočarala. Iz prvega 50 m koluta je iz samega koaksa tekla voda (montiran je bil poševno, da sem to sploh opazil). Pri drugem nadomestnem pa je zunanja izolacija razpadala kot, da je nevem koliko star in v agresivnem okolju. V tretje nisem hotel tvegat z njimi.

Nazadnje urejal/a borc Pet Jun 23, 2023 11:37 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3270
Aktiv.: 33.15

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 23, 2023 10:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo za referenco: elektronabava ima RG58 po ceni 0,7525 € na meter.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5342
Aktiv.: 24.67
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 23, 2023 1:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

borc je napisal/a:
Jaz sem nabavil v Telma Trade Trzin, ko me je Elektronabava razočarala. Iz prvega 50 m koluta je iz samega koaksa tekla voda (montiran je bil poševno, da sem to sploh opazil). Pri drugem nadomestnem pa je zunanja izolacija razpadala kot, da je nevem koliko star in v agresivnem okolju. V tretje nisem hotel tvegat z njimi.


Elektronabava, kot vem, itak nabavlja (tudi Wink ) od Telme Smile
Drugače pa ima včasih tudi TME kakšne zanimive cene za kable.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4604
Aktiv.: 20.59
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 23, 2023 5:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A je moja slovenščina res tako slaba?


1.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  94.81 KB
 Pogledana:  16 krat

1.JPG



_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6563
Aktiv.: 29.35
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 23, 2023 5:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
A je moja slovenščina res tako slaba?


Po mojem so tole organizatorji na štant obesili. Think
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.02
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 24, 2023 6:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
A je moja slovenščina res tako slaba?


v SLO je veliko narečij in podnarečij, je bogata kar se tega tiče, tako , da to ni nič kaj narobe,

.........RADIOEVROF ...............bi bilo to v prevodu.

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 95 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group