www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kakšno stikalo

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Umazan
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Avg 2023 6:49
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.56

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 03, 2023 7:31 am    Naslov sporočila:  Kakšno stikalo Odgovori s citatom

Med adapterjem za LED trak in hišno elektriko rabim montirat stikalo. Do sedaj je bilo navadno hišno stikalo (stikalo ki se uporablja za vklop/izklop luči po stanovanju). Sedaj pa bi dal okroglo. Ko sem gledal za stikala me je zmotilo, da imajo stikala navedeno recimo 250V/1A, 230V 1,5A. Porabnik pa bo 12V/5A (amperaža najverjetneje malce nižja ker bo LED trak malce krajši od maksimuma). Teli amperi mi ne grejo v računico in cvikam, da bi mi stikalo stopilo in povzročilo kratek stik.

Nebi pa rad rezal kabla in vstavljlal stikalo med adapter in LED trak.

Našel sem stikalo kjer je v opisu da ustreza me je pa zmotilo da je na stikalu napisano 12V. Stikalo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ferdo
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:10
Prispevkov: 340
Aktiv.: 1.52
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 03, 2023 8:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bo stikalo med adapterjem in omrežjem z AC napetostjo 230V, bo skozenj tekel dosti manjši tok od 5A.

Tok 5A je definiran na izhodu, proti LED traku, na 12V. Čez palec ocenjeno bo tok čez stikalo maksimalno do 0,5A.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Umazan
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Avg 2023 6:49
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.56

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 03, 2023 8:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

UUU hvala- izbira stikal od 1A do 3A je mnogo večja Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 300
Aktiv.: 2.06

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 03, 2023 8:47 am    Naslov sporočila:  Re: Kakšno stikalo Odgovori s citatom

Umazan je napisal/a:
Med adapterjem za LED trak in hišno elektriko rabim montirat stikalo. Do sedaj je bilo navadno hišno stikalo (stikalo ki se uporablja za vklop/izklop luči po stanovanju). Sedaj pa bi dal okroglo. Ko sem gledal za stikala me je zmotilo, da imajo stikala navedeno recimo 250V/1A, 230V 1,5A. Porabnik pa bo 12V/5A (amperaža najverjetneje malce nižja ker bo LED trak malce krajši od maksimuma). Teli amperi mi ne grejo v računico in cvikam, da bi mi stikalo stopilo in povzročilo kratek stik.

Nebi pa rad rezal kabla in vstavljlal stikalo med adapter in LED trak.

Našel sem stikalo kjer je v opisu da ustreza me je pa zmotilo da je na stikalu napisano 12V. Stikalo
Tistih 12 V je za sijalko, ki je v stikalu, samo stikalo pa je za napetost 250 VAC.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 03, 2023 9:17 am    Naslov sporočila:  Re: Kakšno stikalo Odgovori s citatom

Umazan je napisal/a:
Našel sem stikalo kjer je v opisu da ustreza me je pa zmotilo da je na stikalu napisano 12V. Stikalo

To ni stikalo ampak tipkalo. Brez posrednika ne bo delovalo tako kot želite.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Umazan
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Avg 2023 6:49
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.56

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 03, 2023 9:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A ni pritisneš in se vklopi, drugi pritisk pa izklopi. A se samodejno izklaplja?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 03, 2023 9:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko tiščiš, je kontakt, ko jo izpustiš ga ni več. TO je stikalo

Nazadnje urejal/a cici Čet Avg 03, 2023 9:52 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Umazan
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Avg 2023 6:49
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.56

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 03, 2023 9:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A to pa je stikalo potem? Stikalo? Ki deluje po principu en pritisk je ON, nasledji je potem OFF

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 03, 2023 9:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cici je napisal/a:
TO je 5A stikalo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Umazan
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Avg 2023 6:49
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.56

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 03, 2023 10:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok, super, hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group