www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Boljši planer poti in porabe za EV

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 10, 2023 9:27 pm    Naslov sporočila:  Boljši planer poti in porabe za EV Odgovori s citatom

Za uporabnike EV:
https://abetterrouteplanner.com/

z nekaj korekcije je zelo natančen. Če veš okvirno porabo, to vneseš in upošteva. Sem preveril na tesli z realno porabo in se povsem ujema.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1872
Aktiv.: 8.39
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 1:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vidim, da lepo izračuna večjo porabo pri vožnji v višje ležeči kraj in za nazaj manjšo porabo Very Happy
_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1791
Aktiv.: 8.03

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 11:05 pm    Naslov sporočila:  Re: Boljši planer poti in porabe za EV Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Sem preveril na tesli z realno porabo in se povsem ujema.

Ja ampak Tesla dinamično preračunava glede na tempo vožnje.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2023 12:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tempo je bil na chill.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.59
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2023 6:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če grem z VW ID.4 na obisk do kolega na Poljsko sem skoraj vsako uro vožnje slabo uro na "tankanju"
Ni mi všeč, ampak očitno bo to naša prihodnost.



polska.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  346.41 KB
 Pogledana:  31 krat

polska.JPG



_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1791
Aktiv.: 8.03

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2023 7:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
Ni mi všeč, ampak očitno bo to naša prihodnost.

Ne to ni naša prihodnost,
Če bo šlo v tej smeri, potem boš lahko tja šel kvečjemu z vlakom.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igor K
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Feb 2022 10:37
Prispevkov: 78
Aktiv.: 2.88

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2023 5:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ID.4 ni za take poti, rabiš vsaj ID.4 pro.

Ravno danes sem se vrnil iz poti Bergamo-Rače (570km) z električnim iX3 pa moram povedati, da gre brez problemov: 2 postanka po 20 minut, če bi šel z dizlom bi odpadel 1 postanek, torej je pot daljša za cca pol ure, kar je sprejemljivo.
Ceneje je cca 30% ampak to niti ni nek faktor, ker so ostale poti, ki so v dometu avta, brezplačne kar se goriva tiče.

Glede na samo vožnjo dizel:elektrika pa ni več poti nazaj, ker je to druga dimenzija.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1791
Aktiv.: 8.03

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2023 10:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V bistvu diesel:elektrika sploh ne moreš primerjati, ker je elektrika, kar se daljših potovanj tiče, samo igrača.
Z diesel in mojo težko nogo brez problema zvozim 800 km, torej ni nobenega razloga, da na tako kratkih razdaljah, kot so Milano, Munich, Dunaj itd.. sploh delam postanke.

S Teslo pridem do Municha najmanj eno uro kasneje, kot pa z diesel. Pa še to so dobri stari časi, sedaj se zaostanki samo še povečujejo. Tipično filam v Flachavu in samo če imam res srečo bo to samo pol ure.
Nadalje z dislom imam potovalno hitrost 140-150 km/h v Nemčiji pa tam, kjer je to dovoljeno 170 km/h. Teslo začne takoj zvijat, če jo zategnem preko 120 km/h.

Tukaj govorimo o avtocestah, seveda na potovanjih ne voziš samo po avtocestah, takoj ko greš z avtoceste je elektro Pray
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2023 12:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni se elektrika najbolj obnese od doma do pisarne. Z dizlom 15 minut, z elektriko 2 minuti. Res da s pol manj koles Smile Še na malico grem komot do doma in še dodatno prišparam.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igor K
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Feb 2022 10:37
Prispevkov: 78
Aktiv.: 2.88

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2023 1:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potovalno hitrost sem imel praktično enako kot z dizlom: 150 km/h po prehitevalnem ko seveda promet to dovoljuje, ampak so to zadnje čase bolj pobožne želje. Na 500-600km dolgi poti pa imam vedno en postanek.

Mojega nič ne zvija niti pri 150 km/h, zakaj bi teslo pri 120?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igor K
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Feb 2022 10:37
Prispevkov: 78
Aktiv.: 2.88

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2023 1:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem pa še testiral Avstrije, kjer mi s temi njihovimi IG-L 100 omejitvami pijejo kri. No, omejitev ne velja za EV.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.19
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2023 3:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kam je šlo vse skupaj, da rabim planner porabe. Ne vem, če smo to kdaj pri dizlih/bencinarjih počeli, ali pač?
_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Igor K
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Feb 2022 10:37
Prispevkov: 78
Aktiv.: 2.88

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2023 5:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri dizlih moraš samo vedeti, da v Avstriji, Nemčiji ali Franciji ne tankaš na avtocesti, da tankaš na Nizozenskem in ne v Nemčiji itd...
Pri elektriki je pa zaenkrat bolj komplicirano, ker rabiš več postankov, cene elektrike pa so lahko zelo različne. Recimo v Franciji je lahko tudi 2,6€ za kWh.

Vsekakor ne kupuj EV če imaš večinoma dolge poti na zahod, ker te pride dražje kot dizl ali bencin.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2023 12:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tilz0R je napisal/a:
Kam je šlo vse skupaj, da rabim planner porabe. Ne vem, če smo to kdaj pri dizlih/bencinarjih počeli, ali pač?


Če razvijaš nov avto je dobro imeti kvalitetno simulacijo, ki ima nekaj stika z realnostjo.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group