www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

MasterCard Clasic > PayPal težave?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2023 5:10 pm    Naslov sporočila:  MasterCard Clasic > PayPal težave? Odgovori s citatom

Ima kdo težave s plačilom preko PayPal-a? V soboto naj bi nekaj posodabljali klik. Od takrat mi ne gre več plačevati preko paypal-a. (NLB zavrnitev spletni nakup) Do sedaj sicer nisem imel naložene aplikacije NLB Pay. Sem jo pa sedaj naložil ter poskusil - a vseeno ne deluje. Bil sem tudi na banki - gospa se je "sprehodila" po mojem NLB Pay pa pravi, da bi moralo delat - če ne se naj jutri ponovno oglasim. Brick wall Ne deluje Sad
Kartica sicer deluje - poskusil z nakupom v trgovini. (bom kasjeje poskusil še preko spleta brez paypal-a.)

Začetniško vprašanje: Google Pay , Kdo uporablja? Kako deluje? Vidim, da lahko preko njega plačujem na ebay-u. To možnost ima tudi NLP Pay.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kosmaj
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 22:32
Prispevkov: 124
Aktiv.: 0.67
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2023 5:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jap, jaz tudi nisem uspel plačati preko Paypal-a na Ebay-u. Sem potem plačal direkt z MasterCard kartico in ni bilo problema. Nisem pa šel še raziskovati vzroka.
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.39
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2023 6:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, razmisli malo o možnosti, da za spletne potrebe odpreš račun pri N26. Zaenkrat še nisem imel težav, pa tudi s PayPal lepo sodeluje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1339
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2023 6:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako direktno kot prek Paypal nikoli, ampak res nikoli ni bilo nobene težave s karticama N26 Mastercard in Binance VISA. Da kartice slovenskih bank povzročajo težave mi je znano, imam kar precej primerov, ko prijatelji želijo kaj kupit in ne gre, potem pridejo k meni in nakup naredim jaz, saj pravijo da oni ne znajo, da zato pri meni deluje ker znam. No, s tem se ne strinjam, če je kartica pravilno povezana s Paypal potem bi moralo delat.
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bozo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Jan 2004 9:21
Prispevkov: 649
Aktiv.: 2.91
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2023 6:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nazadnje sem prejšnji teden naročil iz Avstrije, plačano preko Paypala in NLB, nobenih težav...
_________________
LP

Božo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3356
Aktiv.: 16.96

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2023 8:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moja izkušnja.

NKBM (OTP) in njihova s PayPal povezana (Visa?) predplačniška kartica dela b.p. Vsaj prejšnji teden. Še nisem imel problemov v nekaj letih.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 2.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2023 8:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz uporabljam SKB master za pp, nikoli pa tudi zdaj nobenih problemov.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2023 9:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kosmaj je napisal/a:
Jap, jaz tudi nisem uspel plačati preko Paypal-a na Ebay-u. Sem potem plačal direkt z MasterCard kartico in ni bilo problema. Nisem pa šel še raziskovati vzroka.
lp


Tudi jaz sem imel težave pri plačilu na Ebay-u. Drugje trenutno nisem poskušal. Dan prej sem plačeval na Bangood-u. Je šlo normalo.

Sem sedaj poskusil na Amazonu. Tudi tukaj kartica normalno deluje.

_________________
lp
Silvo


Nazadnje urejal/a Silvo Sre Okt 25, 2023 9:52 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1273
Aktiv.: 6.14
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2023 9:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

N26 Pray
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3243
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2023 8:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kartice iz N26 in revolut na paypalu: mi je jamral paypal, da nimam primerne plačilne kartice (dva dni nazaj pa sta bili). Direktno plačilo JLCPCB z isto kartico pa je šlo brez težav. Prav tako mi v apple pay denarnici vse normalno dela. Zgleda ima paypal neke probleme.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BojanR
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Apr 2008 9:52
Prispevkov: 684
Aktiv.: 3.50
Kraj: Vnanje Gorice

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2023 8:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Menda ima MasterCard probleme.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2023 2:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Offtopic, ki se nanaša na zaklenjeno temo in pomislek zagovornikom ukinitve gotovine.

mosqito je napisal/a:
Kartice iz N26 in revolut na paypalu: mi je jamral paypal, da nimam primerne plačilne kartice (dva dni nazaj pa sta bili). Direktno plačilo JLCPCB z isto kartico pa je šlo brez težav. Prav tako mi v apple pay denarnici vse normalno dela. Zgleda ima paypal neke probleme.



BojanR je napisal/a:
Menda ima MasterCard probleme.


Še citat iz zakenjene teme. Mislim, da bo preteklo še ogromno vode, da bi se lahko ukinila gotovina.

Citiram:

Tudi sam nimam težav z ukinitvijo gotovine. Pač naj ljudje malo digitalno pismeni postanejo. ....


... dva dni nazaj kartice ne delajo v lokalu kamor hodim na malico...
... nekaj dni nazaj - kartice ne delajo na bencinskim servisu...
... teden dni v času po poplavah kartice ne delajo nikjer


Brez gotovine bi bil lačen, ostal brez goriva ...


Sicer se je zbralo dovolj podpisov.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1339
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 27, 2023 10:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče sem zgrešil težave, ki se občasno zgodijo med Paypalom in karticami. Revolut kartice še nisem povezal s Paypalom, kar sem probal, deluje normalno povsod. Večino nakupov v tujini opravim pri kitajcih, največ naročil pri Aliexpress. Še vedno plačujem preko Paypal, občasno ebay, sicer pa druge spletne trgovine, ki podpirajo Paypal, tudi domače storitve zelo pogosto preko Paypal: HOT, GLS, domenca, ...

Težav s Paypalom ne beležim, razen občasno in samo v eni spletni trgovini in še v tem primeru ni kriv Paypal.

Digitalno plačevanje in instant plačila so za spletne nakupe v glavnem edina možnost. Obstaja še plačilo predračuna, ki je sorazmerno počasno. Nekateri še vedno ponujajo plačilo po povzetju d'oh! totalna neumnost, je mogoče priljubljena pri ljudeh, ki so nezaupljivi in/ali digitalno nepismeni.

Kar se tiče nedelovanja digitalnih plačilnih metod, sem v omenjeni zaklenjeni temi napisal:

v.j. je napisal/a:
En backup mora biti




.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group