www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Aliexpres klobasanje....

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Testni forum, brisano, smeti, offtopic
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1339
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2024 1:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mmelektronika je napisal/a:
Kaj takega pa se ne.

Naročim na aliexpress polnilec za skiro 42V 2A , dobim pa tole. Wink


Naročil si polnilnik, glede na priponko... si dobil polnilnik.

BTW, a se dandanes res ne da več naredit normalen posnetek zaslona ? treba je slikat s kunštnim telefonom Brick wall BRAVO. PrtSc tipka ne dela?

mmelektronika je napisal/a:
Dostava bi mogla biti v 10 dneh iz nemčije, k sreči je hodilo 45 dni in sem prej odpru dispute in že dobil denar nazaj. Ker se vidi da je paket prispel na moj naslov, imaš potem težave "kdo je tukaj bolj pošten"


Glede na priponko si namesto polnilnika najbrž dobil mini igračko Rolling Eyes

OK, super, da si denar že dobil, ker pošiljka ni prišla v dogovorjenem času, pa vseeno...

Če dobiš pošiljko in se številke ujemajo, potem ponovno odpreš primer in prijaviš prejem napačnega predmeta "wrong item receive" oziroma nekaj v tem smislu.
Prijavi priložiš fotke in to je to.

Letno v povprečju naročim 300-500 naročil in tudi prejmem toliko pošiljk... kakšno leto je več, kakšno manj, število pogosto dvignejo naročila malih vrednosti ali naročila ki so taktizirana... recimo, za 1kos je poštnina brezplačna, za več zaračunajo, čudna logika. Da rešim problem, naročim po en kos, večkrat, pogosto pride vse skupaj, včasih posebej, ampak OK, moje število naročil je skoraj bolano veliko, zelo redko je teden, da ne prejmem nič.

V svoji dolgoletni praksi naročanja od kitajcev imam preko 99% pozitivne izkušnje, ne samo to, odlične izkušnje, kljub temu, da včasih se pa res zgodi kakšna neumnost. Ker je moj feedback 100% kot kupec, nobenih pritožb s strani prodajalcev, ker vedno dam feedback, ker vedno potrdim prevzem pošiljke, ker sem ažuren, ker imam ogromno nakupov, nimam nobenih težav v primeru če nastopijo težave.

Pri pritožbi je vedno treba po možnosti na kratko ampak z dobrim opisom, opisati okoliščine in seveda dejstva. Ko kitajci vidijo, da se je pritožil strokovnjak in nekdo ki redno kupuje, je odziv temu primeren.

Napisal sem, da imam preko 99% pozitivne izkušnje... no, nekako sem se zlagal, izkušnje so dejansko 100%, ker ni bilo primera, da za napako, nateg ali karkoli, ne bi dobil povrnjenega denarja.

V vsakem primeru, bodite pošteni, bodite ažurni in ukrepajte pravočasno.
Je bilo kar nekaj primerov, ko je pošiljka kasnila tako zelo, da sem odprl dispute in dobil vrnjen denar... pa je nekoč le prišlo, OK, dobil sem kar sem plačal, čeprav pozno... kontaktiram prodajalca, ki je že vrnil denar, napišem da sem dobil in ga pozovem naj mi da podatke za plačilo, na ebayu je bil to kar paypal naslov in plačam... vedno sem dobil odgovor v smislu "thank you my friend" in zraven opravičilo.

Če je karkoli narobe, če vi kot kupec pokažete poštenost, dokaže se lahko s takimi primeri, bo vedno dosojeno v vaše dobro... vsak kupec je kar lepo ocenjen brez vednosti, zgodovina nakupov, zgodovina primerov, sposobnost dobrega opisa težave, pismenost, funkcionalna pismenost, ...


.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.88
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2024 4:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Reber, zopet pišeš proste spise brez vsake potrebe!
Ja naročil je polnilnik, dobil pa tisto kar je na drugi sliki, dobil je tudi denar nazaj,
torej je njegov post samo za info, kaj se lahko pripeti.
In če ni več prodajalca na Aliexpresu, je za to verjetno poskrbel sam Aliexpres, a ne?

Ali misliš, da koga briga koliko naročil imaš letno in vse ostalo kar si bla bla bla.........

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.71
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2024 4:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene! Smile Ze kot otrok sem rad bral ...

Lp G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmelektronika
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Okt 2019 18:59
Prispevkov: 180
Aktiv.: 3.24
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2024 8:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
torej je njegov post samo za info, kaj se lahko pripeti.


tako je, to je bil moj namen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1339
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 10, 2024 1:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Reber, zopet pišeš proste spise brez vsake potrebe!

Ali kršim kakšno pravilo na forumu?
https://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=249
Ne? Potem samo ti vidiš problem ki ga ni.


Jaka57 je napisal/a:
Ali misliš, da koga briga koliko naročil imaš letno in vse ostalo kar si bla bla bla.........

Ne, ne mislim. VEM!

Je zelo pomembno, še posebej to, kar sem napisal. Preko 2500naročil na ebayu in preko 3000 naročil na aliexpressu, izkušnje so zelo dobre.
Če nekdo kupi v nekaj letih nekje do 50 naročil in je bil slučajno deležen nekaj slabih izkušenj, recimo 5, je to 10%, kar pomeni samo 90% dobrih. No, jaz jih beležim preko 99% dobrih in še tiste slabe so bile rešene brez izgub zame.

Opažam, da je večinoma največja težava pri naročilih funkcionalna nepismenost in nepoznavanje, neprepoznavanje sumljivih ponudb. Ne vem ali imam jaz tako veliko srečo, da nimam težav pri nakupih od kitajcev ali pa sem tako zelo pameten Cool

Jaka, nasvet zate, če ti gredo na živce moji odgovori, nihče te ne sili da bereš, dodatno lahko uporabiš gumb Ignore, pa bo problem rešen.
Prepričan sem, da mnogi z veseljem prebirajo moje odgovore, ker so uporabni in temeljijo na resničnih izkušnjah in znanju.
Prepričan sem tudi, da je mnogo obiskovalcev tako lenih, da dolgih odgovorov ne berejo... saj jim ni treba, nihče jih ne sili, zato jih preprosto preskočijo.
Jaka, mogoče si samo ljubosumen, ne vem zakaj, imam tak občutek.


.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.88
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 10, 2024 6:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
....Jaka, nasvet zate,
To prihrani za svojo mularijo!
Na svojem forumu(če je še aktiven?) lahko pišeš romane in klobasaš kolikor želiš.
Od tvojih dveh prispevkov smo izvedeli samo koliko naročil si imel in koliko negativnih izkušenj in popolnoma nič drugega.
Glede na izkušnje bi lahko napisal ostalim forumašem, kako preveriti kupca, kako prepoznati sumljive ponudbe, kako se izobraziti v poznavanju in funkcionalni nepismenosti, ja to bi bil odgovor, ki se nanaša na temo!

mucek je napisal/a:
Mene! Smile Ze kot otrok sem rad bral ...

Lp G

Še dobro, da nisem pobrisal in zaklenil teme,
kmalu bi te spravil ob veselje Very Happy .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 10, 2024 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Manj je več.

To je že Martin Krpan vedel. Whistle

_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Testni forum, brisano, smeti, offtopic Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group