www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Arduino moj program zamrzne

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
marko11
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 17:47
Prispevkov: 866
Aktiv.: 3.87
Kraj: Dobrepolje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2024 7:31 pm    Naslov sporočila:  Arduino moj program zamrzne Odgovori s citatom

Hi

Napisal sem program v katerem prikazujem podatke in uro DS1307 na OLED zaslonu SH1106. Plošča je MEGA 2560.

Program izpisuje 15 minutne podatke na zaslon, ki jih dobim preko prekinitvene rutine.

To vse deluje nek določen čas, 5, 10.. 20 minut, potem pa program kar iznenada "ZAMRZNE" in ne deluje več.

Nikakor mi ne uspe poiskati napake v programu.

Zato prosim nekoga, ki se dobro spozna na Arduinota, če bi pregledal program, da odkrije kje sem naredil napako. Program pošljem pod zasebno. Se vnaprej zahvaljujem.

Lp, Marko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5778
Aktiv.: 25.85
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2024 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Marko, prilepi kodo na forum, več glav več ve.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1713
Aktiv.: 7.66
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2024 8:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odgovor je I2C.

Na vodilu imaš dve napravi, morda se med seboj stepeta? Obstaja možnost, da v prekinitveni rutini pošiljaš na OLED?

Drugače pa nimmamo steklene krogle, vsaj take delujoče ne, ker če bi jo imeli, potem bi raje počeli kaj drugega, kot ugibali, kake težave imajo člani foruma...

LP

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 612
Aktiv.: 4.42
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2024 7:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče se (naključno) prekinitev zgodi ravno, ko pošiljaš/bereš kake podatke po I2C vodilu ali kaj podobnega. Probaj delovanje brez prekinitve, pač na OLED prikaži nek števec, ki ga potem povečuješ ali nekaj podobnega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko11
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 17:47
Prispevkov: 866
Aktiv.: 3.87
Kraj: Dobrepolje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2024 2:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Po nasvetu @RGorazd, ki mi je svetoval pod zasebno,
"Jaz bi najprej, na tvojem mestu dvignil baudrate za UART iz 9600 na 15200, "

sem dvignil baudrate na 19200 in sedaj zadeva DELUJE že najmanj 5 ur. @RGorazd se ti zahvaljujem za tvoj nasvet, upam, da bo sedaj delovalo brez kakršnih zastojev.

lp,marko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5778
Aktiv.: 25.85
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2024 4:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odlično!
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko11
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 17:47
Prispevkov: 866
Aktiv.: 3.87
Kraj: Dobrepolje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2024 5:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Odlično!


Prehitro sem pohvalil. Zopet NE dela.

Je pa bolje to, da deluje nekaj ur.

Bo treba še kaj napraviti, mogoče probati brez Oled zaslona.

Lp,
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 92 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group