www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Linux Ubuntu - ne dela touchscreen

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bdoctore
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Okt 2015 16:26
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.37

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2024 12:42 pm    Naslov sporočila:  Linux Ubuntu - ne dela touchscreen Odgovori s citatom

Pozdrav,

još uvijek koristim Ubuntu 11.10 pošto mi rade svi uređaji te programi na njemu još od 2011 te nadogradnja na noviji ne dolazi u obzir.

Do sad je sve radilo super, ali pošto su kinezi počeli koristiti druge čipove za ir touchscreenove koje koriste moji uređaji, nove pošiljke touchscreenova ne rade. Novi touchscreenovi na mojoj verziji linuxa uopće ne reagiraju na dodir, što više, zna se desit da se automatski odlogira iz OS-a ili da se javljaju poteškoče s grafikom, da bude dio aplikacije crni ili neke druge čudne stvari.

Kontaktirao sam kineze te nemaju drivere za Linux za ove touchscreenove, pošto bi oni trebali raditi automatski. Uzeo sam si malo vremena i krenuo sa instalacijama da vidim od kojeg distroa radi te sam došao do zaključka da od Ubuntu 13 pa na dalje moj touchscreen radi bez problema.

Također sam saznao da moj touchscreen koristi "evdev" driver, koji je opčeniti driver za input uređaje kao što su miš i tipkovnica.

Da li ima ko kakav prijedlog kako da riješim problem sa touchscreenom na svojoj verziji (11.10) Ubuntu-a?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group