www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Enostaven ERP ali program za inventuro (vodenje zaloge)

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3270
Aktiv.: 33.14

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 07, 2024 11:07 pm    Naslov sporočila:  Enostaven ERP ali program za inventuro (vodenje zaloge) Odgovori s citatom

Iskal sem enostaven in brezplačen program za inventuro komponent, ki omogoča hiter vnos, pregled, tiskanje etiket in integracijo s standardnimi dobaitelji. Našel sem sledeče:

Partkeepr
PartKeepr je odprtokodni program za vodenje zalog, ki je primarno zasnovan za elektronske komponente. Lahko se razvršča in filtrira po skoraj vseh poljih, pozna drag/drop, prilagodljiv vmesnik, ...
Ima izvoz in uvoz CSV
Pozna barkode
Zna tiskati nalepke
Sledenje naročilom
Podpora za več uporabnikov
Obveščanje o nizki zalogi
Dodatno se razširi s plugini
Source: https://github.com/partkeepr/PartKeepr

Baje je ena stvar, ki ni tako očitno zapisana, ampak se pojavi kasneje. To je plačljiv del za integracijo z zunanjimi viri (dobavitelji, datasheeti, ... ) Vem, da octopart API ni zastonj, ampak tu je menda potrebo plačati za uporabo integracije preko sicer brezplačnih API (mouser, digikey, ...) Ima kdo kaj več izkušenj s tem?



Drug podoben je Part-DB
Funkcionalnost je podobna kot Partkeepr. Ima integracijo s KiCad. Ima tudi podporo za 2FA, SSO.
Inštalacija ni "single click", ampak zahteva delujoč web server in SQL bazo, tako da je treba malo telovadbe. Demo kar sem gledal, je kar obetaven. Načeloma nisem naletel na neke plačljive featurje. Opciji za razširitve, ko kaj ne obsataja sta dve: ali narediš sam, ali pa predlagaš izboljšavo in doniraš za projekt in s tem pospešiš implementacijo (vsekakor na daljši rok boljše, kot pa plačevat nekemu komercialnemu ponudniku).


InvenTree
Še eden iz skupine, odprtokodni, ima ogromno funkcij....
https://github.com/inventree/InvenTree
Dokumentacija se mi zdi malo pomanjkljiva, ampak se da izvedet bistveno.

Zanima me, ali ima kdo kaj izkušenj s temi tremi ali pa katerim drugim. Vsekakor bi prišel prav en uporaben paket, ki bo ponujal malo več kot excel tabela.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1794
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2024 10:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imel svoj čas v Access, pa sem opustil, ker je "skladiščnik" po začetnemu navdušenju postal len in ni vsega sproti vpisoval v bazo.

Sedaj imam samo delno avtomatizirana naročila. Python sktripto, ki pobere BOM to pomnoži s številom kosov, ki jih hočem narediti in potem izbira komponente iz Excel datoteko v katero vpisujem verificirane komponente različnih proizvajalcev in ponudnikov. Na izhodu potem dobim datoteke za import pri posameznih trgovcih.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.90
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2024 12:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Par let nazaj uporabljal Partkeepr kot evidenco službene potrošne IT krame(tonerji,diski...), lepo delovaloo tudi branje proizvajalčevih črtnih kod artiklov.
Opustil ker druga uporabnika dva nista vedno vnašala/brisala zalog in je evidenca postala preveč nezanesljiva.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2078
Aktiv.: 10.69

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2024 12:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam partkeeper.
Problem je ker je razvoj malo obstal.
Za komponente imet porihtane je super.
Ne uporabljam pa kakršnih koli pluginov.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.28
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2024 7:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

+1 za Partkeepr

Uporabil sem že narejen image za virtualko,

Z ročno inštalacijo sem zadevo sicer postavil samo je bilo kar mukotrpno...

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 96 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group