www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Subwoofer iz 5.1 sistema kot standalone
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.39

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2024 11:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole imam:
https://de.yamaha.com/files/download/other_assets/1/314111/RX-396.pdf

Kot sem rekel, zdaj testiram in čaram s tistim kar imam, da se potem odločim za investicijo naprej.

V končni fazi imam željo investirati v novejši ojačevalnik - min. 3 kanali - stereo + woofer, optični vhod, bluetooth, am/fm sprejemnik, cd predvajalnika ne potrebujem.
Vzel bi tudi boljši woofer in najraje bi videl, da nižje frekvence na izhodih za stereo ne gredo skozi, samo na woofer.
Sem pa malo laik na tem področju, zato iščem kakšen pameten kontakt nekoga, ki se na hifi malo bolj spozna, da mi pomaga s kakšnim nasvetom. Nisem nek hud audiofil, samo zložil bi si rad skupaj uporaben sistem. Načeloma me pa že odreže pri 15kHz, pač nisem več 20 let star. Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantocci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jul 2009 10:52
Prispevkov: 331
Aktiv.: 1.84

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2024 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni tako slab receiver, za kaj občutno boljšega moraš moral že precej globoko v žep. Če praviš da nisi audiofil bi jaz ostal na njem.
Preamp izhoda nima. Ima pa Pure direct tipko ki ti preskoči vse tiste tonske kontrole in loudness funkcijo in tako zagotovi bolj čist zvok.

Kateri pa so glavni zvočniki? Če nimaš kvalitetnih bo njihova zamenjava naredila največjo razliko na bolje, bolj kot menjava receiverja.
Kot sam veš, je tale sub bolj tako tako, ni hifi ampak namenjen pač bolj za igrice na računalniku itd.
Če bi imel zadosti velike prednje zvočnike suba niti rabil ne bi. Če pa si omejen z njihovo velikostjo pa je sub logična izbira.

Večina hifi subov je aktivnih zato ni potrebe, da iščeš 3-kanalni ojačevalnik.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.39

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2024 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj se boste smejali, samo ravno to je pomemben del vse zgodbe. Par dni že testiram DML speaker-je in moram reči, da je trenutno zadeva zelo v redu, manjkajo edino nizki toni. Gre se pa za to, da jih lahko zelo lepo umestim v prostor, na steno poleg TV in vse skupaj zelo dobro izpade - neka zmerna kvaliteta, umestitev, nekaj posebnega so, nima jih vsak, bla bla, itd. Tiste prosto stoječe škatle so mi malo mimo, tako pahnjen pa nisem na hifi kvaliteto. Imam pa stereo sistem in na vsakem trenutno 2 x 40 W exciter in mislim da ojačevalnik ni dovolj močen, kot sem uspel na hitro preleteti dokumentacijo. Lahko da se motim.

Do zdaj sem imel navaden stereo sistem z dvema Mission M72 zvočnikoma. V enem mi je enkrat odpovedal visokotonec, pa smo ga uspešno zamenjali, do zdaj so v redu služili. Samo nekako v nov prostor ne spadajo in bi rad drugače rešil vse skupaj.

Je pa vse skupaj v testni fazi in tudi če jih na koncu zamenjam za navadne škatle, bi imel malo bolj napreden ojačevalnik, kot sem napisal. Bolj kot neka huda hifi kvaliteta mi je važno, da lahko iz TV-ja pripeljem optiko, AM FM sprejemnik, da imajo bluetooth sprejemnik, ker smo danes navajeni vse predvajati preko telefonov, itd. Edino investicija wooferja bo nasedla, če bi vse skupaj zamenjal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3469
Aktiv.: 16.52
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2024 5:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če si z temi zvočniki zadovoljen, potem kupi trikanalnega kitajca v d klasi, cca 100 euro. Ima bluetooth, radija sicer nima. Je majhen, kvaliteta zvoka pa z normalnimi zvočniki za klaso boljša, od exciterjev.
PS- yamahe je skoraj škoda za te planke poganjat, ker zmore veliko več Wink

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantocci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jul 2009 10:52
Prispevkov: 331
Aktiv.: 1.84

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2024 10:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ti je najbolj pomemben nevpadljiv izgled ob TV si lahko nabaviš en soundbar s subom. Imel boš vse razen radia, tega pa lahko prenašaš iz telefona preko BT.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.39

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2024 11:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Par stvari:
Moja Jahamama je 396 in nima Pure direct tipke. Sem iskal par minut včeraj kot bedak, pa sem potem videl v manualu, da je to na 496-ki. Moram priznati, da ne poznam vseh funkcij na pamet in šele zdaj se malo bolj poglabljam v ta ojačevalnik.

Glede outputa moči, berem specifikacije na strani 27:
Minimum RMS za 8 Ohm: 50 W + 50 W
Dynamic Power per chanel za 8 Ohm: 70 W
DIN Standard per Chanel za 4 Ohm: 55 W
IEC Power za 8 Ohm: 52 W
Maximum power EIAJ: 70 W

Sliši se zelo pametno, samo bogsigavedi kaj vse to pomeni, samo se mi ne zdi da bi lahko gnalo ne vem kaj. Mission M72 sta dva v stereo vsak 8 Ohm, moči ne najdem navedene na njih. Za exciterje imam 80 W moči in 8 Ohm na vsakem DML-ju (2 x 40 W po 4 Ohm na vsaki plati). Trenutno je stereo z Mission M72 priključen na A vrsti, stereo z DML-jema pa na B vrsti.

Hvala za predlog za soundbar, dobra ideja, samo ne spada v ambient oz. prostor. TV je na steni nad kaminom in ni nekega pametnega prostora za soundbar.

Glede teh DML plat pa tako, kot sem rekel - kar nekaj časa bodo še v testni fazi, še nekaj potencialnih izboljšav sem zasledil. Pustimo se presenetiti, mene so že malo. Glede subjektivnosti dojemanja kvalitete zvoka pa saj veste, če greš na Brezje pa se na sredino cerkve postaviš pa rečeš da slišiš Marijo kako vpije, potem ti težko kdo oporeka. Very Happy Shocked
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group