www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Inštalacija v knaufu

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tlogar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2015 16:57
Prispevkov: 189
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2024 12:59 pm    Naslov sporočila:  Inštalacija v knaufu Odgovori s citatom

Živjo,

zanima me sledeče. Za izvedbo inštalacije v spuščenem knaufu moram uporabiti samogasno cev. Je potem obvezno inštalacijo izvesti s kabli ali lahko izvedem z žico? Je še kakšna specifika pri inštalacijah v knaufu?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snoopy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Maj 2003 1:17
Prispevkov: 222
Aktiv.: 1.00
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2024 10:50 pm    Naslov sporočila: icon_funny  Odgovori s citatom

Jaz sem pred leti, ko sem delal elektriko v mansardi dajal kabel v samougasljivo cev.
Sem pa imel kar nekaj težav, da sem dobil kabel skozi cev.
Sedaj delam eno obnovo in uporabljam samo žice. Sin mi pomaga in nama kar gre Razz

Nisem ravno pomagal Cool
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tlogar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2015 16:57
Prispevkov: 189
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2024 11:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz nameravam dati žice. Sploh ne vem zakaj bi dajal kabel v cev... Zanimalo me je samo, če je kje kak predpis, ki bi predpisoval obvezno uporabo kabla v ceveh pri taki izvedbi inštalacije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 303
Aktiv.: 2.08

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2024 12:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, noben predpis ne določa ali se v cev uvleče posamezne žice ali kable. Razlika je le v načinu namestitve B1 (izolirani vodniki v cevi) ali B2 (večžilni kabli v cevi). B1 način je celo bilj ugoden, ker ga lahko bolj obremeniš (n.pr. presek 1,5 mm2 lahko varuješ z varovalko 16 A, medtem ko v B2 načinu z največ 13 A).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tlogar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2015 16:57
Prispevkov: 189
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2024 8:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi meni se bolj dopade posamezne žice (B1). Mi lahko kdo razloži zakaj bi sploh dajal kable v cevi? Sem že vprašal par inštalaterjev in nisem dobil zadovoljivega razloga.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 303
Aktiv.: 2.08

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2024 10:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To so vpeljali elektroinštalaterji sami. Pri večjih električnih inštalacijah, moraš imeti vsak vodnik na svojem kolutu na skupni osi, da se lepo odvija. Če tega nimaš, se ti vodniki zelo hitro zapletejo. Tako je bilo lažje s kabli, plačal je pa tako ali tako investitor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tlogar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2015 16:57
Prispevkov: 189
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2024 11:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kvarkel je napisal/a:
To so vpeljali elektroinštalaterji sami. Pri večjih električnih inštalacijah, moraš imeti vsak vodnik na svojem kolutu na skupni osi, da se lepo odvija. Če tega nimaš, se ti vodniki zelo hitro zapletejo. Tako je bilo lažje s kabli, plačal je pa tako ali tako investitor.


Hvala za razlago. Do sedaj sem ponavadi dobil odgovor: ja vedno smo tako delali.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group