www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Energy meter LE-03MW

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.76
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2024 9:35 pm    Naslov sporočila:  Energy meter LE-03MW Odgovori s citatom

Zanima me ali ima energy meter LE-03MW nestandardne nastavitve za delo s Solar Edge inverterji. Pod nastavitve mislim hardwerske (stikala ali drugi elementi) ali pa ima drugačen firmware za komunikacijo.

V osnovi ima ta meter RS485 komunikacijo, po protokolu Mod bus.

Na inverter SE17K sem hotel priključit še en energy meter LE-03MW. Ta
ki je že priključen na inverter deluje, ta drugi katerega sem dokupil pa ne deluje na inverterju.

Je pa zanimivo, da ta dokupljeni deluje z računalnikom in USB-RS485 adapterjem preko proizvajalčevega programa za komunikacijo. Tisti, ki je originalno priključen, pa ne deluje s tem programom za komunikacijo.

Ta, ki sem ga kupil v trgovini me je stal 125 Eur in ima zadnjo stran plombirano, tisti ki je prišel z elektrarno pa me je stal nekaj čez 300 Eur in zadnje strani nima plombirane.

Pozna kdo rešitev?

Lep pozdrav, Jože
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.24
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 10:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa, če je le napačen Modbus naslov (1-247) ali bitna hitrost (1200-9600), ki se jo da nastaviti števcu?

Ali ima program funkcijo za iskanje števca ali je potrebno ročno podati naslov in bitno hitrost?

file:///C:/Users/Administrator/Downloads/FF%20LE-03MW%20inst%20180409%20EN%20v.1.0.pdf
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.76
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 11:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Program najde sam če je kaj priključeno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.24
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 12:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Primerjam mapo registrov F&F števca z mapo registrov Inepro števca, ki ga tudi podpira SolarEdge (SE) in ugotavljam, da sta različni. Sklepam, da ima F&F izvedba števca za SE prirejene naslove registrov, da deluje z njihovim razsmernikom. Tega seveda ne moreš skonfigurirati in pač ne deluje. Lahko bi sicer z mikrokrmilnikom naredil vmesnik, ki bi prevajal.

Kot zanimivost sem našel še en števec, za katerega prodajalec navaja, da je za SolarEdge.
https://j-rupert.com/stevci-elektricne-energije/107297-ex9ems-3p-4m-100a-mo-2t-8592765072979.html
https://www.noark-electric.eu/en/products/107297
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.76
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2024 12:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Merilnik sem odprl in delno razlotal ploščice. Iz firbca.
Ko sem ga sestavil nazaj ni imel več datuma in ure. Štel in prikazoval pa je. S PC programom sem manjkajoče nastavil in stvar deluje.

LE03MW ki dela s Solar edgom ima drugačne tiskanine od teh na slikah. Zunanjost pa je enaka.

Prilagam nekaj fotk.



šenti-prva stran.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  130.26 KB
 Pogledana:  3 krat

šenti-prva stran.jpg



šenti - druga stran.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  140.06 KB
 Pogledana:  3 krat

šenti - druga stran.jpg



procesor.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  167.55 KB
 Pogledana:  4 krat

procesor.jpg



prednja plošča.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  357.6 KB
 Pogledana:  1 krat

prednja plošča.jpg



komunikacija.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  146.98 KB
 Pogledana:  3 krat

komunikacija.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.76
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2024 10:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Energy meter LE03MW-SE, ki je namenjen za priklop na Solar Edge razsmernike z njimi deluje le če ima priključeni najmanj dve fazi. Če je priključena samo ena faza, energy meter sam zase deluje ( meri napetost, tok, frekvenco itd), noče pa komunicirat z razsmernikom. Oz. podatke prenese samo enkrat in to takoj po vklopu na to eno fazo.

Iz upora 4k7 in dveh antiparalelno prilotanih LEDic sem si naredil detektor dogajanja na A in B linijah MOD busa. Razsmernik stalno na pol sekunde kliče če je kaj na busu. Če kaj najde in steče komunikacija pa je dogajanje konstantno. LEDice stalno utripajo.

Lp, Jože
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group