www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

HOFER FERREX

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1787
Aktiv.: 8.01

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2024 6:15 pm    Naslov sporočila:  HOFER FERREX Odgovori s citatom

Trenutno imajo odprodajo FERREX - 35% popusta.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.61

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2024 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me, če je kaj vreden tisti "štrajfiks" visokotlačni čistilec? Malo me ima, da bi ga kupil, saj na papirju je videti vredu v praksi pa nimam pojma. Ne me narobe razumeti, pri teh pocenih, če drugega ne notranje stikalo čez čas noče več izklapljati motorja in deluje tudi pri sproščenem petelinu pištole. Vsaj takšno je moje opažanje že na nekem "štrajfiksu", ki ga že imam doma in baje sploh ni osamljen primer.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ignis
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Feb 2011 10:38
Prispevkov: 459
Aktiv.: 2.86
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2024 3:25 pm    Naslov sporočila:  Re: HOFER FERREX Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:
Trenutno imajo odprodajo FERREX - 35% popusta.

Ko imajo (pre)polne "štacune" tega te pa ...
bojim se samo, da sedaj delajo zgubo Wink

_________________
Znanje se množi, če ga delimo!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.73
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2024 3:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

do najbližjega Lidla in nazaj je dobrih 30 km, drugače Hofer-Ferrexa še pogledal ne bi, tako pa imam kar nekaj Ferrex naprav. Nazadnje sem hotel kupiti colske rorcange za 3€99, a sem jih zamudil že drugič v pol leta ker prej kot popldan ne morem v trgovino; neverjetno koliko ljudi dopoldan išče colske rorcange v Hoferju Smile Ferrex deluje pač kakor deluje, za hobi dovolj dobro, za profi ne rabim. Odlični so tudi garancijski pogoji: če dan pred iztekom 3-letne garancije neseš izdelek z računom nazaj, ti brez vprašanja vrnejo denar. Kako je s tem pri Lidlu? In ali se ni nekaj govorilo o tem da bo Lidl opustil orodja itd., zdaj pa so najeli celo Schwarzeneggerja da jim dela reklamo; na podlagi zelo slabe ponudbe kaže bolj na to da Hofer opušča orodja, ne Lidl; in tudi ko gledam Lidlove kataloge, imajo kar dobro ponudbo. Pa tudi kakšen obrtnik, ko pride kaj delat na firmo, vidim da ima razno-razne stvari z oznako Parkside, tako da prav zanič že ne more biti.
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.73
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2024 5:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pa še nekaj me zanima glede Hoferja: če se želim prijaviti na njihovo spletno stran preko Google Chrome ali Microsoft Edge, se v prenosniku vklopijo vsi možni ventilatorji, stran pa ponavadi zablokira. Če prijava le uspe, pa se brskanje ali bognedaj aktiviranje opomnika hudo zatika. Deluje pa brez problema preko Mozilla Firefox. Mogoče kdo pozna vzrok?
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1754
Aktiv.: 12.60
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2024 6:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

psevdonim je napisal/a:
pa še nekaj me zanima glede Hoferja: če se želim prijaviti na njihovo spletno stran preko Google Chrome ali Microsoft Edge, se v prenosniku vklopijo vsi možni ventilatorji, stran pa ponavadi zablokira. Če prijava le uspe, pa se brskanje ali bognedaj aktiviranje opomnika hudo zatika. Deluje pa brez problema preko Mozilla Firefox. Mogoče kdo pozna vzrok?

Da, tudi pri meni pri kliku na "Prijava" preko Chroma CPU poviša porabo na cca. 40% , občasno še več in kasneje Chrome javi napako "Page Unresponsive".
Pri FF in Edgu dela Prijava normalno.



Chrome_Hofer_Login_waiting.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  320.96 KB
 Pogledana:  15 krat

Chrome_Hofer_Login_waiting.JPG



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.61

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2024 6:25 pm    Naslov sporočila:  Re: HOFER FERREX Odgovori s citatom

ignis je napisal/a:
Proteus je napisal/a:
Trenutno imajo odprodajo FERREX - 35% popusta.

Ko imajo (pre)polne "štacune" tega te pa ...
bojim se samo, da sedaj delajo zgubo Wink

Ma kakšna izguba. Pri 200% (možno, da ima Hofer manjše) maržah je tisti popust, ki ti ga ponudijo za njih pljunek v morje. Kitajci pri nas so še slabši in imajo celo 300% maržo. Pri masovnih naročilih se da to ceno še znižati. Kot so že omenili, najtežje v tej verigi je biti tak in drugačen proizvajalec. Pa še ena pametna, pravijo, da ni delavcev in so skrajšali delavnik za vikende ali nekaj takega. Ma edino pravilno.

Lidl ima z Parksidom še kar posrečeno ponudbo. Ko kupiš baterijsko orodje dobiš le tega v kompletu z baterijo in polnilcem. Hofer se je z Ferrexom odločil ponuditi posebej baterijsko orodje, posebej polnilne baterije in posebej polnilce. Enim mogoče to odgovarja drugim ne.

Nazadnje sem kupil Ferrex akumulatorsko večnamensko orodje. Jah no občutki, ko sem to prijel v roke so mešani. Sama mašina se baje da lepo razstaviti za primer servisa, žal mi to nebo kaj prida koristilo, ker je stala švoh 50 evrov in zapade v garancijskem roku v klavzulo pri kateri ti tako ali tako kar vrnejo del kupnine.

Stročnice za vpenjanje so slabo zdizajnirane. Ko želiš vpeti najtanjši sveder skupaj z stročnico in zategniti ta kar pade ven, po naključju me je rešila Dremlova hitro vpenjalna glava, ki je nekje doma počivala. To je pa tudi eden večjih plusov, da ustreza na Ferrexa kaj takega od Dremla.

Ležaj, ki je na osi iz motorja v stročnice in je tam za dodatno oporo ima preveč zračnosti. No pa saj ni edini primer, ki ima preveliko zračnost. Recimo kakšna poceni gobljiva gred lahko tudi od Proxxona ima lahko isti problem. Ta ležaj nekako ne nudi neke opore tej osi in je tam bolj za lepo videti. Ob naslednji priložnosti moram spet odpreti tega Ferrexa izmeriti ležaj in kupiti drugega z normalno zračnostjo ali celo malo utesnjeno.

Vseeno mašina ni tako zelo slaba, da bi jo sedaj moral nesti nazaj v trgovino. Eno hibo mi je uspelo odpraviti po naključju, všeč mi je ker deluje tudi na akumulator in jo lahko porabiš kje kjer ni prisotne elektrike, polne se pa kar z močnejšim 5V polnilcem od telefona.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1787
Aktiv.: 8.01

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2024 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale akumulatorski vibracijski vrtalnik je vlečni konj v moji delavnici. Podvržen je vsem možnim zlorabam. V svojem življenju je zmešal vsaj 50+ vreč Hobby Betona in lepila za ploščice, z žično krtačo očistil 12 m balkonske ograje, zvrtal nevem koliko lukenj v vse mogoče materiale itd...

Imam še Makito DHP484 in ker je veliko dražja z njo n.pr. ne mešam betona, kar tudi pomeni da niti pomotoma ni tako vsestransko uporabna, kot pa Ferrex.



20240302_133807.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  149.52 KB
 Pogledana:  4 krat

20240302_133807.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.73
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2024 8:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

polnilec za avto-akumulator, kupljen 22.januarja 2024 za 29€99, pa še to je bilo znižano iz 30+ € .
Enak polnilec (MD 19787 V2) 21.marca 2024 v trgovini po redni ceni 19€99. Vrgel proč 10€.
Kakšna je to cenovna politika da takole izpadeš budalo?

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mateik
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Avg 2022 18:31
Prispevkov: 148
Aktiv.: 7.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2024 11:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Neseš nazaj in dobiš kupnino potem pa kupiš še enkrat tega v akciji..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.73
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2024 7:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

teoretično. V praksi jih zmanjka pred 15:00 ko jaz utegnem v trgovino.
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mateik
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Avg 2022 18:31
Prispevkov: 148
Aktiv.: 7.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2024 7:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Daš partner-ki/ju ali kolegu ali kaj podobnega. Če te res tako moti znižanje po tvojem nakupu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group