www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Konice za spajkalno postajo Ersa i-CON (102/142)

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Brusli
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Nov 2020 12:10
Prispevkov: 148
Aktiv.: 3.54
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 15, 2024 11:25 am    Naslov sporočila:  Konice za spajkalno postajo Ersa i-CON (102/142) Odgovori s citatom

Živjo.

Danes sem želel naročiti novo spajkalno konico (tip 102) za svojo spajkalno postajo Ersa i-CON in opazil, da je izšla novejša verzija teh modelov MK2. Sicer sem razmišljal tudi o nadgradnji oz. zamenjavi same postaje na višji rang oz. model, ki podpira tudi vroče klešče (hot tweezers), saj imam trenutno le navadno postajo oz. nimam izvedbe VARIO. Zmotilo me je pa, ker sem opazil, da njihovi novi modeli MK2 zahtevajo tudi uporabo novih konic za spajkalnik (tip 142). Ker sem spajkalno postajo v preteklosti že menjal (RDS80 -> i-CON) in pri tem moral zamenjati tudi vse svoje obstoječe konice, tega ne želim ponoviti. Zanima me, če kdo ve kako je s temi novimi konicami serije 142. Ali so 102 in 142 za i-Tool in i-Tool MK2 med seboj kompatibilne? Na prvi pogled 142 zgledajo skoraj identične starejšim 102, le tisti pokrovček z navojem imajo zraven.

https://ts.kurtzersa.com/electronics-production-equipment/soldering-tools-accessories/soldering-desoldering-tips/soldering-tip-series-102.html
https://ts.kurtzersa.com/electronics-production-equipment/soldering-tools-accessories/soldering-desoldering-tips/soldering-tip-series-142.html

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.51
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 16, 2024 7:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj bi ti znali svetovati
_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Brusli
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Nov 2020 12:10
Prispevkov: 148
Aktiv.: 3.54
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2024 7:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Očitno res. Sem mislil, da morda kdo na forumu že ve...
Sicer pa je bil odgovor, da niso kompatibilne, ker imajo nekoliko drugačno obliko oz. zasnovo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 81 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group